Regulamin wycieczek

Rozdział VII. Postanowienia końcowe

Rozdział VII.

Postanowienia końcowe

1.      Uczniowie, którzy nie uczestniczą w wycieczce klasowej organizowanej w dniach zajęć szkolnych mają obowiązek brać udział w zajęciach z klasą wskazaną przez dyrektora.

2.      Listę tych uczniów kierownik wycieczki dołącza do odpowiedniego dziennika klasowego.

3.      Wszyscy opiekunowie oraz uczestnicy wycieczki zobowiązani są zapoznać się z regulaminem i harmonogramem wycieczki.

4.      Regulamin wycieczki musi zawierać co najmniej wszystkie ustalenia Ramowego regulaminu wycieczki określonego w rozdziale VI, może być również rozszerzony o inne ustalenia określone przez kierownika wycieczki.

5.       Wszyscy uczestnicy wycieczki potwierdzają swoim podpisem znajomość regulaminu wycieczki zgodnie z załącznikiem 4.

6.      Klasowe lub grupowe wyjście uczniów poza teren szkoły, organizowane w ramach lekcji w celu realizacji programu nauczania nie stanowi wycieczki w rozumieniu niniejszego regulaminu.

7.      Nauczyciel organizujący takie wyjście, musi uzyskać na nie zgodę dyżurującego wicedyrektora.

8.      Wyjście należy odnotować w zeszycie wyjść znajdującym się w sekretariacie szkoły oraz w dzienniku lekcyjnym.

9.      Ustalenia punktu 4 nie dotyczą lekcji wychowania fizycznego odbywających się na boisku szkolnym.

10.  W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają inne przepisy stanowiące prawo.