Regulamin wycieczek

Rozdział VI. Ramowy regulamin wycieczki i obowiązki jej uczestników

Rozdział VI.

Ramowy regulamin wycieczki i obowiązki jej uczestników

1.      Uczniowie - uczestnicy wycieczki są zobowiązani dostarczyć kierownikowi wycieczki najpóźniej na 3 dni przed jej rozpoczęciem pisemną zgodę od rodziców na udział w wycieczce.

2.      Uczestnicy wycieczki są zobowiązani do zabrania odpowiedniego stroju uzależnionego od charakteru wycieczki.

3.      W czasie wycieczki obowiązują uczniów postanowienia statutu szkoły i przepisy bezpieczeństwa.

4.      Uczestników wycieczki obowiązuje zakaz palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków lub innych środków odurzających.

5.      Uczestnikom wycieczki nie wolno samowolnie oddalać się od grupy.

6.      Uczestników wycieczki obowiązuje punktualność.

7.      W trakcie trwania wycieczki nie przewiduje się „czasu wolnego”, a uczniowie przebywają przez cały czas pod nadzorem opiekunów.

8.      W czasie postoju autokaru na parkingu uczestnicy wycieczki są zobowiązani do ścisłego przestrzegania zaleceń kierownika wycieczki i opiekunów.

9.      W przypadku wyjazdów na basen oraz podczas zwiedzania muzeów, parków krajobrazowych itp. uczestnicy wycieczki zobowiązani są do przestrzegania regulaminów tych obiektów.

10.  W miejscu zakwaterowania uczestnicy wycieczki są zobowiązani do przestrzegania regulaminu placówki.

11.  W przypadku złego samopoczucia uczeń zgłasza się do kierownika wycieczki lub opiekuna .

12.  W przypadku nieprzestrzegania przez uczestnika regulaminu będą wyciągane konsekwencje zgodnie ze statutem szkoły.