Regulamin wycieczek

Rozdział IV. Obowiązki kierownika wycieczki.

Rozdział IV.

Obowiązki kierownika wycieczki.

1.      Kierownik wycieczki opracowuje program i harmonogram wycieczki.

2.      Terminowo przygotowuje i przedstawia do zatwierdzenia dokumentację wycieczki oraz jest odpowiedzialny za terminowe rozliczenie wycieczki.

3.      Zapoznaje z regulaminem wycieczki oraz z zasadami bezpieczeństwa wszystkich jej uczestników.

4.      Zapewnia warunki do realizacji programu wycieczki oraz sprawuje nadzór w tym zakresie.

5.      Określa zadania dla opiekunów w zakresie realizacji programu oraz zapewnia opiekę i bezpieczeństwo uczestnikom wycieczki.

6.      Nadzoruje zaopatrzenie uczestników w sprawny sprzęt i ekwipunek oraz apteczkę pierwszej pomocy.

7.      Organizuje transport, wyżywienie i noclegi dla uczestników wycieczki.

8.      Dokonuje podziału zadań wśród uczestników.

9.      Dysponuje środkami finansowymi przeznaczonymi na organizację wycieczki.

10.  Dokonuje podsumowania, oceny i rozliczenia finansowego wycieczki po jej zakończeniu.

11.  Dowody finansowe będące podstawą rozliczenia wycieczki (rachunki, paragony, oświadczenia itp.) są przechowywane przez kierownika wycieczki do końca roku szkolnego.

12.   Kierownik wycieczki ma obowiązek sprawdzić dokumenty pojazdu, którym mają poruszać się uczestnicy wycieczki

13.  W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu technicznego pojazdów oraz stanu kierowców pojazdów kierownik wycieczki ma obowiązek zawiadomić Policję w celu sprawdzenia tego stanu.