Zachowaj równowagę

Działalność

W tym roku  szkolnym 2014/2015 nasza szkoła (SP 22) będzie realizowała projekt Zachowaj Równowagę przy współpracy Instytutu Żywności i Żywienia. Wszelkie działania związanie z realizacją będą trwały cały rok szkolny. Mamy mozliwość uzyskania Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowe Żywienie i Aktywność Fizyczną.

Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i, w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym.

Wrzesień 2014

Klasa 6 "a" na godzinie wychowawczej podjęła temat  : Jak odczytywać etykiety na produktach żwnościowwych? Co to jest E". Pod kierunkiem wych.p. Ewy Pietrusińskiej uczniowie wykonali plakaty "Wiem Co Jem - E". Uczniowie rozszyfrowywali zawartość E w produktach.

Uczniowie z klasy 6a

Październik 2014

Nasi najmłodsi uczniowie z klasy przedszkolnej  "0" również przyłączyli się do programu. Wykonali owocową wyklejankę oraz smaczne szaszłyki owocowe. Były bardzo pyszne.

Dzień czerwony - złapani na czerwonym

10 października w szkole panowała czerwień. Jest to jeden ze znaków jesieni, ale także tym kolorem oznaczne są niektóre witaminy zawarte w owocach i warzywach. W tym dniu uczniowie ubrani na czerowono, na niektórych lekcjach poznawali zanczenie wiatmin zawartych w produktach żywnościowych, dlaczego nie wolno o nich zapominać i jakie znaczenie mają dla naszego zdrowia. Do naszej akcji przyłączyli się również nauczyciele.

Za dwa tygodnie (24 października) jest dzień zielony zapraszamy wszystkich do zabawy oraz o zastanowienie się: Dlaczego zielone jest zdrowe?

"Myj ręce przed posiłkiem" - lekcja została przeprowadzona w klasie III B pod kierunkiem wych. p. Elżbiety Prokop. Dzieci podczas tych zajęć poznały naukę mycia rąk. Wykonały również doświadczenia jak mydło "odpycha bród". Poznawały jak ważna jest czynność zmywania brudu. .

Nauka mycia rąk w III "b"                              Doświadczenia: jak mydło odpycha brud

W dniu 16.10.2014 r zostały przeprowadzone w kl. III B zajęcia "Pięć posiłków dziennie jest na piątkę". Miały na celu zachęcenie uczniów do regularnego spożywania 5 posiłków dziennie. W trakcie zajęć uczniowie poznali jakie minerały i witaminy zawierają produkty spożywcze. Uczniowie w grupach opracowywali zdrowy jadłospis. Efektem zajęć było stworzenie pracy plastycznej na temat "Jakie minerały i witaminy są potrzebne naszemu organizmowi i w jakich produktach one występują".

Nasze jadłospisy

Dzień zielony - DLACZEGO ZIELONE JEST ZDROWE ?

24 październikana korzytarzach szkolnych  panował kolor nadzei - ZIELONY. przez dwa tygonie uczniowie (na lekcjach, godzinach wychowawczych) poznawali znaczenie koloru zielonego w  warzywach, owocach i jakie witaminy są zielone . Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas 4 - 6 udawadniali, że najlepszym lekarstwem  na wszystkie choroby jest ruch, śmiech i "zdrowa rywalizacja".