Nasza szkoła

  • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

    Nasza szkoła została partnerem akcji "OnkoMikołaj", która polega na zebraniu darów dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym w Lubelskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Zbieramy: zabawki edukacyjne, książeczki, materiały plastyczne, kolorowe piżamki, słodycze oraz inne rzeczy.

    Zakupione prezenty należy przynosić do sali nr 19, podpisane własnym imieniem i klasą.

    Zbiórka będzie prowadzona do 5 grudnia (włącznie).

  • Pies nie z tej bajki

    Uczennice klasy 3a Karolinka Gutowska oraz Kinga Zabielska zostały laureatkami konkursu plastycznego "Pies nie z tej bajki". Organizatorem konkursu jest Fundacja Canituus oraz Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie.

    Serdecznie gratulujemy dziewczynom!

  • Szkoła do hymnu

    10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. 

  • Obrzęd dziadów w klasie 7a

    Listopad to miesiąc poświęcony zmarłym. Zatem to dobra okazja do analizy treści "Dziadów" Adama Mickiewicza. Na zakończenie omawiania lektury klasa 7a przygotowała inscenizację. 

  • 5b pamięta...

    Uczniowie klasy 5b odwiedzili Park "Rury" i uczcili pamięć więźniów Zamku Lubelskiego zamordowanych przez hitlerowców i zakopanych w Rurach Jezuickich. Akcja eksternistyczna trwała od 29 czerwca do 15 sierpnia 1940 r.

  • 11 listopada - rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

    11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

    W tym roku, zamiast uroczystej akademii, uczniowie klasy 5b, 6a i 6b pod opieką Pań Dominiki Adamiak, Edyty Dmitruk, Beaty Marek oraz Pana Grzegorza Pusztuka przygotowali prezentację.

    Zachęcamy do obejrzenia!

  • "Szkoła do hymnu" 2021

    Zachęcamy wychowawców, nauczycieli i uczniów do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

    Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbędzie się w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.

  • Zbiórka darów dla schroniska

    Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. 8 listopada podopieczni świetlicy szkolnej oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zawieźli je do Schroniska. 

  • IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

    Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!". Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na ważność relacji osobistych, które w tym trudnym dla wszystkich roku 2021 nabrały jeszcze większego znaczenia.

    W ramach projektu uczniowie będą pisać i wysyłać kartki świąteczne do swoich najbliższych, ale też osób zamieszkujących różne instytucje np. domy pomocy i domy dziecka.

  • Autorytet potrzebny od zaraz!

    W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskego projektu edukacyjnego "Autorytet potrzebny od zaraz". Celem projektu jest upamiętnienie bohaterów, osób, które odniosły sukces i mogą być uznane za autorytet we współczesnym świecie oraz kształtowanie świadomości kulturowej, obywatelskiej i patriotycznej.

  • Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy...

    Miło nam poinformować, że uczennica Karolina Gutowska z klasy 3a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym "Chciałabym, żeby Bystrzyca i Zalew Zemborzycki..." zorganizowanym przez Stowarzyszenie Słoneczny Komitet Lubelskiego Święta Morza i Bystrzycy "Na Fali".

    Serdecznie gratulujemy!

  • Zielnikowe piękności klasy 3a

    Uczniowie klasy 3a w miesiącu październiku otrzymali zadanie do wykonania, aby zebrać i oznaczyć liście drzew i krzewów. Liście należało wysuszyć i wykonać z nich zielnik.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

  • Spotkanie z "Akademią Pana Kleksa"

    Uczniowie klasy 4a na lekcjach języka polskiego rozpoczęli realizację projektu. Każda lektura będzie omawiana w odrębnym zeszycie tzw. "Lekturowniku", gdzie treści zapisane są w sposób jasny i uporządkowany. Do opracowania treści wykorzystują także myślografię. Na zakończenie omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa" klasa miała okazję poczuć się jak uczniowie Ambrożego Kleksa. W ramach pracy w grupie odbyły się lekcje: Geografii, Kleksografii, Kolorystyki, Przędzenia Liter czy Rupieciarnia. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymywali... piegi.

  • Zawieszenie zajęć w klasie 7a i 8b

    Zgodnie z § 18 ust. 2a, 2c i 3 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w klasie 7a i 8b.

    Klasy te przechodzą na naukę zdalną do 5 listopada 2021 roku.

  • Kto przebrany - niepytany

    29 października uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Kto przebrany - niepytany". Dzięki cyklicznej akcji szkoła na jednej dzień staje się bardziej kolorowa i przyjemniejsza dla uczniów.

    Akcję zorgazniował Samorząd Szkolny. 

  • Lektura w klasie 7b

    W piątek 29 października, tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy VII "b" wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego, która pozwoliła poznać utwór Adama Mickiewicza "Dziady" cz. II.

    Czytali utwór w zaciemnionej niczym kaplica cmentarna sali, wśród zapalonych świec i zapachu kadzidła.

    Taka forma odbioru dzieła zapewne przyczyni się do lepszego zrozumienie utworu.

  • 29.10.2021 r. - skrócone lekcje

  • Konsultacje przedmiotowe

  • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  • Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

    22 października klasa 6a wzięła udział w spotkaniu on-line z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkania są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

strona: