Nasza szkoła została partnerem akcji "OnkoMikołaj", która polega na zebraniu darów dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym w Lubelskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Zbieramy: zabawki edukacyjne, książeczki, materiały plastyczne, kolorowe piżamki, słodycze oraz inne rzeczy.
Zakupione prezenty należy przynosić do sali nr 19, podpisane własnym imieniem i klasą.
Zbiórka będzie prowadzona do 5 grudnia (włącznie).
Uczennice klasy 3a Karolinka Gutowska oraz Kinga Zabielska zostały laureatkami konkursu plastycznego "Pies nie z tej bajki". Organizatorem konkursu jest Fundacja Canituus oraz Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom!
10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Listopad to miesiąc poświęcony zmarłym. Zatem to dobra okazja do analizy treści "Dziadów" Adama Mickiewicza. Na zakończenie omawiania lektury klasa 7a przygotowała inscenizację.
Uczniowie klasy 5b odwiedzili Park "Rury" i uczcili pamięć więźniów Zamku Lubelskiego zamordowanych przez hitlerowców i zakopanych w Rurach Jezuickich. Akcja eksternistyczna trwała od 29 czerwca do 15 sierpnia 1940 r.
11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku, zamiast uroczystej akademii, uczniowie klasy 5b, 6a i 6b pod opieką Pań Dominiki Adamiak, Edyty Dmitruk, Beaty Marek oraz Pana Grzegorza Pusztuka przygotowali prezentację.
Zachęcamy do obejrzenia!
Zachęcamy wychowawców, nauczycieli i uczniów do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbędzie się w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.
Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. 8 listopada podopieczni świetlicy szkolnej oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zawieźli je do Schroniska.
Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!". Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na ważność relacji osobistych, które w tym trudnym dla wszystkich roku 2021 nabrały jeszcze większego znaczenia.
W ramach projektu uczniowie będą pisać i wysyłać kartki świąteczne do swoich najbliższych, ale też osób zamieszkujących różne instytucje np. domy pomocy i domy dziecka.
W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskego projektu edukacyjnego "Autorytet potrzebny od zaraz". Celem projektu jest upamiętnienie bohaterów, osób, które odniosły sukces i mogą być uznane za autorytet we współczesnym świecie oraz kształtowanie świadomości kulturowej, obywatelskiej i patriotycznej.
Miło nam poinformować, że uczennica Karolina Gutowska z klasy 3a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym "Chciałabym, żeby Bystrzyca i Zalew Zemborzycki..." zorganizowanym przez Stowarzyszenie Słoneczny Komitet Lubelskiego Święta Morza i Bystrzycy "Na Fali".
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klasy 3a w miesiącu październiku otrzymali zadanie do wykonania, aby zebrać i oznaczyć liście drzew i krzewów. Liście należało wysuszyć i wykonać z nich zielnik.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.
Uczniowie klasy 4a na lekcjach języka polskiego rozpoczęli realizację projektu. Każda lektura będzie omawiana w odrębnym zeszycie tzw. "Lekturowniku", gdzie treści zapisane są w sposób jasny i uporządkowany. Do opracowania treści wykorzystują także myślografię. Na zakończenie omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa" klasa miała okazję poczuć się jak uczniowie Ambrożego Kleksa. W ramach pracy w grupie odbyły się lekcje: Geografii, Kleksografii, Kolorystyki, Przędzenia Liter czy Rupieciarnia. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymywali... piegi.
Zgodnie z § 18 ust. 2a, 2c i 3 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w klasie 7a i 8b.
Klasy te przechodzą na naukę zdalną do 5 listopada 2021 roku.
29 października uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Kto przebrany - niepytany". Dzięki cyklicznej akcji szkoła na jednej dzień staje się bardziej kolorowa i przyjemniejsza dla uczniów.
Akcję zorgazniował Samorząd Szkolny.
W piątek 29 października, tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy VII "b" wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego, która pozwoliła poznać utwór Adama Mickiewicza "Dziady" cz. II.
Czytali utwór w zaciemnionej niczym kaplica cmentarna sali, wśród zapalonych świec i zapachu kadzidła.
Taka forma odbioru dzieła zapewne przyczyni się do lepszego zrozumienie utworu.
22 października klasa 6a wzięła udział w spotkaniu on-line z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkania są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.