Nasza szkoła

  • Wystawa "Lem"

    Rok 2021 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema. Z tej okazji klasy 5b i 6a zwiedzały wystawę "Lem" zorganizowaną przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Wystawa powstała z okazji setnych urodzin Stanisława Lema i ma na celu upowszechnianie wśród młodszych i starszych twórczości jednego najwybitniejszych polskich pisarzy, futurologa.

    Tego dnia uczniowie zwiedzili także drugą wystawę "Sztuka wrażliwości", która przeniosła uczestników w świat detali, zapachów i dźwięków, w podróż ścieżkami sensorycznymi i gwiazdozbiorów.

  • Zebrania rodziców uczniów

  • Kartka dla Seniora!

    Grudzień jest szczególnym czasem, kiedy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pamiętamy o innych – potrzebujących naszego wsparcia, dobrego słowa i życzliwości. Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wykonania kartki świątecznej z życzeniami, które sprawią radość naszym sąsiadom, seniorom z DPS-u. Wykonane prace należy wrzucić do pudeł znajdujących się przy dekoracji świątecznej w dniach 06. 12- 15. 12 2021 r. Po tym czasie kartki zostaną przekazane naszym miłym sąsiadom.

    Dajmy im wyraz naszej pamięci i sympatii!

    Jednocześnie przypominamy, że nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji "Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj". W ramach akcji uczniowie roześlą kartki swoim najbliższym, ale też osobom, które szczególnie potrzebują wsparcia.

  • Konkurs na literacką kartkę bożonarodzeniową

    Zapraszamy do udziału w konkursie!

  • Akcja charytatywna

    Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną „POMÓŻ!”. Będzie ona obejmowała następujące działania: 

    "POMÓŻ wyposażyć na zimę bezdomnego": zbieramy skarpetki, czapki, rękawiczki , szaliki, bieliznę, pościel i ręczniki dla osób bezdomnych.

    "POMÓŻ wyżywić potrzebujących": zbieramy produkty o długotrwałym terminie spożycia dla potrzebujących np. mąkę, cukier, makaron, ryż, kaszę, konserwy, dżemy, słodycze, itp.

    Za udział w akcji uczniowie otrzymają dodatkowe punkty z zachowania. 

    Przyniesione produkty można składać każdego dnia w sali nr 19 lub 17. Akcja będzie prowadzona do 17 grudnia.

  • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

    Zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji "Onko Mikołaj". Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały dary na rzecz małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki. 

  • Światowe Dni Młodzieży ze świętym Janem Pawłem II w różnych zakątkach świata”

    Sukces uczniów SP nr 22 w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej “Światowe Dni Młodzieży ze świętym Janem Pawłem II w różnych zakątkach świata”.

    W kategorii klas IV - VI:

    I miejsce – Wojciech Nowak, kl. 5b - op. Robert Welman

    II miejsce – Szymon Kokotowski, kl. 4b - op. Grzegorz Pusztuk

    Wyróżnienie – Maja Żmuda, kl. 5b - op. Robet Welman

    W kategorii klas VII – VIII:

    I miejsce – Bartosz Woźniak vel Wójcik, kl. 8a - op. Robert Welman

    Wyróżnienie – Piotr Wiśniewski, kl. 7a - op. Robert Welman

    Ponadto udział w konkursie wzięli:

    Sandra Czarny, Antoni Hunek, kl. 5a, Franciszek Lal, kl. 4a - op. Grzegorz Pusztuk

    Natalia Sagan, kl. 7a - op. Robert Welman

    Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

  • Szkolny konkurs grafiki komputerowej "Niepodległość 1918"

  • Naszym okiem

    Naszym okiem

    Dostępny jest kolejny numer szkolnej gazetki "Naszym okiem", a w nim relacja z obchodów Święta 11 listopada, informacje o szkolnym wolontariacie czy wprowadzenie do nadchodzącej pory roku - zimy.

    Zapraszamy do lektury!

  • Zmiana terminów konkursów przedmiotowych!

  • Andrzejki

    Według tradycji andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Współcześnie andrzejki to zabawa połączona z tradycyjnymi wróżbami. Do najpopularniejszych należą: lanie wosku przez dziurkę od klucza, przestawianie butów, rzucanie karteczkami, łódki na wodzie czy obierki z jabłek. 

    Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Było mnóstwo zabawy i śmiechu!

  • Ślubowanie klas pierwszych

    11 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

  • Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w świętowanie tego dnia. 

  • Szkoła do hymnu - podziękowanie

    Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy 10.11. o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. 

    W naszej szkole uczniowie odśpiewali hymn przy otwartych drzwiach w salach lekcyjnych. 

  • Dzień Życzliwości

    21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole dzień ten świętowaliśmy w poniedziałek. Były gry i zabawy, życzliwe słowa kierowane do nauczycieli i uczniów, a także wybory klasowych "liderów życzliwości".

  • "Harry Potter i komnata tajemnic"

    W środę 17.11. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Harry Potter i komnata tajemnic". 

  • Laureaci konkursu "Jesienne stwory i cudaki z liści"

    Zdjęcia nagrodzonych prac można podziwiać w galerii!

  • Śladami "Kamieni na szaniec"

    18 listopada klasy 7b, 8a i 8c pod opieką p. Eweliny Dworak, p. Diany Zalewskiej, p. Grzegorza Pusztuka i p. Tomasza Sokołowskiego uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego.

    Podczas spaceru odwiedzili Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Zwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz tego odbyli spacer po Starym Mieście.

  • I miejsce w konkursie fotograficznym

    Uczennica klasy 7b Julia Szymańska zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym z cyklu „Barwy Jesieni”. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „W blasku jesiennego słońca”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligii Ochrony Przyrody w Lublinie.

    Serdecznie gratulujemy!

                                                                                             Opiekun szkolnego koła LOP Joanna Kurus

  • Spotkania z Panią Joanną Tarasiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

    Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN. 16 listopada gościliśmy w naszej szkole Panią Joanną Tarasiewicz, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów naszej szkoły.  W klasie  6a:  "Na tropie Stasia i Nel, czyli niezwykłe przygody na Czarnym Lądzie". Zaś w klasie 4b: "Księga dżungli", czyli historia chłopca wychowanego przez wilki. Zaprezentowała nam sylwetki pisarzy – Henryka Sienkiewicza i Rudyarda Kiplinga, omówiła tematykę książek, genezę ich powstania, ciekawostki z nimi związane.  Po zajęciach czwartoklasiści zaprojektowali znaczki pocztowe, które promują omówioną książkę.       Już niedługo kolejne takie spotkania!

strona: