21 października na Jasnej Górze odbyła się uroczystość wręczenia medalu "Benemerenti in Opera Evangelizationis" za zasługi w dziele misyjnym. Wśród nagrodzonych w kategorii pomoc modlitewna i duchowa znalazła się Pani Elżbieta Czarnota - katechetka z naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zgodnie z § 18 ust. 2a, 2c i 3 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w klasie 0, 1b, 4b, 5a i 6b. Klasy te przechodzą na naukę zdalną.
kl. 1b, 2a, 4b i 5a do 25.10.2021 r.
kl. 0 i 6b do 28.10.2021 r.
W piątek 15 października uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniach ze Strażą Miejską. Tematyka spotkań była różna, dostosowana do wieku uczniów. Klasy 8a, 1M/J oraz 1ON/L rozmawiały o odpowiedzialności prawnej. Natomiast klasa 4a poruszyła problem tolerancji. Klasa 5a odbyła warsztat pt. "BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ".
Zachęcamy do lektury pierwszego w tym roku szkolnym wydania szkolnej gazetki "Naszym okiem".
Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie.
Arystoteles
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wybrali się na zajęcia edukacyjne do Wojewózkiej Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Lublinie. Klasa 4 "a" zwiedziła wszystkie działy, jakie znajdują się w Bibliotece oraz nauczyła się posługiwać bibliotecznym katalogiem kartkowym. Klasy 8. uczestniczyły w lekcji pt. "Litwo ojczyzno moja… Dzieciństwo i wczesna młodość Adama Mickiewicza".
Szanowni Państwo!
14 października 2021 r. – Dzień Edukacji Narodowej jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze zgłoszonym przez rodziców uczniom.
W tym dniu nie ma obiadu.
7 października uczniowie klasy 2b wspólnie z wychowawczynią Mieczysławą Bakaj i Panią Marzeną Kolendowską wybrali się do Ogrodu Botanicznego na poszukiwania Pani Jesieni.
Miło nam poinformować, że nasza świetlica szkolna bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Świetliczaki na tropie... zagadek", którego organizatorem jest dwumiesięcznik ,,Świetlica w szkole".
Cele projektu:
-wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;
- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
-działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
Od 5 do 30 października w naszej szkole odbędzie się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Lublinie. Można ją przynosić do specjalnie oznaczonych kartonów przy wejściu do szkoły. Za zapakowanie darów i ich transport odpowiedzialne są Panie ze świetlicy szkolnej oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie kals 4-8, którzy włączą się w akcję otrzymają 5 dodatkowych punktów z zachowania.
6 września klasy 7a i 8b pod opieką Wychowawców i Pani Pedagog uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Centrum Dobrego Wychowawnia w Motyczu. Podczas wyjazdu klasy miały okazję lepiej się poznać, a także doświadczyć innego oblicza edukacji.
30 września został rozstrzygnięty konkurs "Pocztówka z wakacji" skierowany do uczniów oddziału zerowego oraz klas I-VI. Do konkursu zgłoszono aż 86 prac! Poniżej prezentujemy listę laureatów.
Część prac zdobi szkolny korytarz i przypomina ciepłe dni wakacji. W galerii zamieszczona została fotoleracja z wręczenia nagród. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, zaś zwycięzcom gratulujemy.
Organizatorzy: S. Bocheńska, P. Marciniak, B. Stachyra, H. Woźniak
Miło nam poinformować, że w tym roku po raz kolejny bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocja", rozwijającym kompetencje emocjonalne i społeczne uczniów. Podczas realizacji tej edycji projektu, chcemy skupić się na budowaniu relacji, ponownej integracji zespołów klasowych oraz wzajemnym poznawaniu się.
30 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Większość klas zdecydowała się, że będą go świętować poza murami szkoły. Wychowawcy zorganizowali wyjście do kina, wizytę w pizzerii czy szaloną zabawę w Strefie Wysokich Lotów. Chłopcy obsypani zostali wspaniałmi prezentami, które przygotowały dziewczynki.
Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. (Aleksander Puszkin)
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wzorem lat ubiegłym na lekcjach jezyka polskiego i godzinach wychowawczych uczniowie przez 15 minut odczytywali głośno fragmenty wybranych utworów.
W tym roku szkolnym nasz szkoła bierze udział w projekcie pt. „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” organizowanym przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Celem uruchomionego projektu jest tworzenie wspólnoty szkół, dla których ważne jest zachowanie równowagi między światem cyfrowym i światem rzeczywistym.
Zachęcamy uczniów i rodziców do wzięcia udziału w wykładach organizowanych w ramach projektu.
15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
W obchody Dnia Kropki włączyli się uczniowie klasy 4a, którzy na języku polskim wykonali szereg zadań pobudzających ich wyobraźnię i rozwijających kreatywność. Na zakończenie zabawy chętnie pozowali do zdjęć z gadżetami ozdobionymi kropkami.
We wtorek 14 września klasy 6a i 6b wybrały się do Parku Ludowego. Wspólne wyjście to doskonała okazja na jeszcze bliższe poznanie siebie i integrację. To także czas dobrej zabawy. Uczniowie zakończyli ten dzień pizzą.
W menu po lewej stronie, w zakładce "Obiady" znajdują się wszelkie informacje na temat obiadów. Zamieszczany jest tam również tygodniowy jadłospis.