Kolędy kolorami malowane

2015

II Miejski Konkurs "Kolędy kolorami malowane" dla dzieci 5 i 6-letnich przedszkoli miasta Lublin rozstrzygnięty.

W II edycji konkursu jury nagrodziło 16 prac dzieci. Przyznało 6 nagród i 10 wyróżnień:

1 miejsce: Zofia Jankowska, P. nr 32, nauczyciel p. Marzena Śpiewak oraz Maja Zdybel, P. nr 32, nauczyciel p. Małgorzata Chodorowska
2 miejsce: Agnieszka Łyp, P. nr 50, nauczyciel p. Joanna Kokoszkiewicz oraz Michalina Michalak, P. nr 49, nauczyciel p. Agnieszka Olszewska- Matysek
3 miejsce: Lena Krzeczkowska, P. nr 48, nauczyciel p. Joanna Monikowska oraz Tosia Serafin, P. nr 49, nauczyciel p. Magdalena Prajel

WYRÓŻNIENIA:
1. Nikola Jach, P. nr 50, nauczyciel p. Edyta Wybraniec
2. Natalia Chmielewska, P. nr 49, nauczyciel p. Agnieszka Stasiak
3. Paulina Gdula, P. nr 48, nauczyciel p. Aleksandra Sikorzyńska
4. Amelia Rogowska, P. nr 32, nauczyciel p. Małgorzata Chodorowska
5. Daria Skirel, P. nr 32, nauczyciel p. Małgorzata Chodorowska
6. Szymon Pietraś, P. nr 32, nauczyciel p. Małgorzata Chodorowska
7. Wojciech Nowak, P. nr 32, nauczyciel p. Małgorzata Chodorowska
8. Weronika Lipiec, P. nr 32, nauczyciel p. Ewa Rak
9. Alicja Hałabis, P. nr 32, nauczyciel p. Marzena Śpiewak
10. Gabriel Połaniecki, P. nr 32, nauczyciel p. Ewa Rak

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESÓW i życzymy dalszych osiągnięć.

Zapraszamy do Zespołu Szkól nr 5, Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie, ul. Rzeckiego 10 na wernisaż prac.

Do pobrania koleda-_regulamin2.docx

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5

Szkoła Podstawowa nr 22 im. Bolesława Prusa w Lublinie, ul. Rzeckiego 10

ZAPRASZA

„Kolędy kolorami malowane”

dzieci w wieku 5 i 6 lat z miasta Lublin

do udziału w II Miejskim Konkursie Plastycznym

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło:

i zwyczaje, i święta.. I dom pełen wspomnień.”

Antoine de Saint-Exupéry

Cele konkursu:

·        przedstawienie przez dzieci oryginalnej wypowiedzi plastycznej zainspirowanej wysłuchaniem kolędy,

·        rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci,

·        popularyzowanie wśród dzieci śpiewania i/lub słuchania kolęd,

·        kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek,

·        popularyzowanie twórczości plastycznej dzieci,

wychowanie w duchu szacunku dla wartości narodowych i rodzinnych.

Organizatorzy konkursu:

mgr Marzenna Grabowska- Wójcik, mgr Elżbieta Prokop, mgr Małgorzata Frączek- nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

Patronat konkursu: Dyrektor szkoły-  mgr inż. Małgorzata Frejowska.

Regulamin konkursu:

1.     Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:

- dzieci 5 letnie

- dzieci 6 letnie

2.

Tematem konkursu jest przedstawienie za pomocą pracy plastycznej ilustracji do ulubionej lub wysłuchanej kolędy, lub pastorałki.

3.     Technika wykonania pracy jest dowolna, format pracy nie mniejszy niż A4. Prace na formacie A4 prosimy oprawić w passe-partout. Przy większym formacie nie ma konieczności oprawiania prac.

4.

Prace prosimy czytelnie podpisać: czcionka Times New Roman nr 16:  tytuł kolędy lub pastorałki, imię i nazwisko dziecka- w obu przypadkach druk pogrubiony, wiek autora, adres placówki, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego powstała praca. W/w metryczkę prosimy umieścić w prawym dolnym rogu pracy.

5.     Każdy uczestnik konkursu może przesłać jedną pracę. Prace zbiorowe,   wykonane z pomocą osób trzecich,  odwzorowane,  kopiowane,  wykonane z gotowych elementów nie będą oceniane.

6.     Nie ma ograniczeń ilościowych nadesłanych prac z jednej placówki.

7.     Ocenie podlegać będą:

- oryginalność i samodzielność wykonania pracy.

8.

O wynikach konkursu, terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni drogą telefoniczną lub e-mailową. Wręczenie nagród połączone z wernisażem prac odbędzie się do końca stycznia 2016 roku.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

1. Nadesłanie prac na  Konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu oraz akceptacją przetwarzania i wykorzystania danych osobowych i wizerunku  autora w materiałach dotyczących Konkursu.

2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.

3. Jury dokona oceny,  przyzna nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych oraz podejmie decyzję w sprawie kwalifikacji prac do wystawy.

4. Organizatorzy nie zwracają prac nadesłanych na konkurs.

PRACE PROSIMY DOSTARCZYĆ DO DNIA 21 grudnia 2015 roku

(do sekretariatu szkoły, w godz. 8.00- 15.30, z dopiskiem Konkurs Plastyczny„ Kolędy kolorami malowane”).

Informacji udzielają: Elżbieta Prokop- e-mail elzbieta98@wp.pl, Marzenna Grabowska- Wójcik- e- mail marzwoj@vp.p oraz sekretariat szkoły- tel. 81 525 70 12,
81 743 43 35.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE