• Iskry Niepodległej

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych zaprezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.  Wystawę 21 marca odwiedziła klasa 7b.

• Wizyta przedszkolaków

20 marca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 48. Wzięły udział w warsztatach wielkanocnych i wykonały kurkę z brystolu. Dzieci otrzymały także nagrody za udział w konkursie "Walentynkowy znaczek pocztowy”. Przedszkolaki spotkały się także z przedstawicielami szkolnych mediów.

• Lekcja kartografii w klasach siódmych

Uczniowie klas siódmych mieli ostatnio okazję poczuć się jak kartografowie. Ich zadaniem było stworzenie mapy rozmieszczenia produkcji roślinnej i zwierzęcej w Polsce. Korzystali z map w celu zdobywania, przetwarzania i prezentowania informacji geograficznych, zastosowali własną legendę i wykazali się dużym zaangażowaniem w rysowaniu roślin czy zwierząt. A to ich efekty pracy.

• Konkurs szkolny - "Przypowieści biblijne"

• Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Mamy przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji, organizowanej z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Włączając się w tę inicjatywę, możemy wspólnie wyrazić nasze wsparcie dla osób dotkniętych tym zaburzeniem. W dniu 21 marca, który przypada na najbliższy czwartek, zachęcamy uczniów oraz zainteresowanych nauczycieli do założenia do szkoły dwóch kolorowych, niepasujących do siebie skarpetek. Poprzez ten gest chcemy wyrazić naszą solidarność oraz zwrócić uwagę na potrzeby i wyzwania, z którymi borykają się osoby z Zespołem Downa.

• Konkurs wiedzy na temat tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka

W dniu 15 marca odbył się konkurs wiedzy na temat tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka. Konkurs podzielony był na dwa poziomy trudności: dla klas IV - V oraz VI - VIII.

W kategorii klas IV - V nagrody otrzymali:

1 miejsce - Lena Bołtowicz 4a

2 miejsce - Joanna Ksyt oraz Amelia Firlej 4a

3 miejsce - Ignacy Pawlos 4a

W kategorii klas VI - VIII:

1 miejsce - Amelia Filipczak 8a

2 miejsce - Maciej Tatarczak oraz Antoni Pawlęga 6a, Michał Smarzewski 7b

3 miejsce - Tomasz Nowak 6a oraz Aleksandra Stefaniak 7a

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

• "Pani Wiosna na wybiegu"

• Dzień Patryka

17 marca obchodzimy Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły w zielonych ubraniach. Natomiast szkołę ozdobili koniczynami.

• Zebranie rodziców

• Mam talent

14 marca odbył się w naszej szkole konkurs „Mam talent” dla okolicznych przedszkoli. Liczna grupa małych artystów zaprezentowała nam swoje talenty zarówno w grupach jak i indywidualnie. Mali artyści dostarczyli widowni ogromnych przeżyć. Fotorelacja z konkursu uwidacznia, jak wspaniale wszyscy bawiliśmy się podczas spotkania. Gratulacje dla artystów i pań, które włożyły ogrom pracy w ich przygotowanie.

• Wycieczka klas 4 i 5

14 marca wielu niezapomnianych wrażeń doświadczyli uczniowie klas czwartych i piątych. Podczas wycieczki do Warszawy uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Oto Oliver Twist” w wykonaniu Teatru Muzycznego "Tintilo" oraz odwiedzili Planetarium.  To był udany wyjazd!

• Wizyta w Teatrze Osterwy

„Sposób na Alcybiadesa” to spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy, który 14 marca obejrzeli uczniowie klas ósmych oraz 7b. Lektura przeniesiona na nasz lubelski grunt bardzo podobała się młodym widzom. Polecamy!

• Konkurs Techniczny Ozdoba Wielkanocna "Baranek"

Emilia Sagan uczennica klasy 6b i Mateusz Delmanowicz uczeń klasy 4b otrzymali wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Technicznym dla Uczniów Klas IV-VI Szkół Podstawowych Powiatu Lubelskiego "Ozdoba Wielkanocna - Baranek". Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Opiekun: nauczyciel techniki Robert Welman

• Konkurs - stroik wielkanocny

• Od pozytywnych relacji do pozytywnych emocji

W ramach tygodnia zdrowia psychicznego "Od pozytywnych relacji do pozytywnych emocji" uczniowie klasy 1a poznali twórczość artystów niepełnosprawnych i wykonali prace plastyczne bez użycia rąk.

• Zapraszamy do naszej szkoły!

• Konkurs - "Walentynkowy znaczek"

Przedstawiamy wyniki konkursu "Walentynkowy znaczek" zorganizowanego przez zespół nauczycieli świetlicy. Adresatami konkursu były dzieci z okolicznych przedszkoli.

Gratulujemy zwycięzcom!

• Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W naszej szkole świętowaliśmy go na różne spsosoby. Były prezenty, niespodzianki, warsztaty, wspólne wyjścia m.in. na kręgle.

• Wizyta przedszkolaków

We wtorek, 5 marca w progach naszej szkoły gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 57. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Sąd na postaciami z wierszy Jana Brzechwy". Następnie wzięliły udział w quizie z nagrodami.

• Ratujemy i Uczymy Ratować

W poniedziałek, 4 marca 2024 r. uczniowie klas II zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

Materiały dla każdego przeszkolonego ucznia otrzymaliśmy od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy!

strona: