Nasza szkoła

  • Zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu!

  • WSPIERAMY LOKALNIE UBOGICH

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Wspieramy lokalnie ubogich, czyli zbiórka używanej odzieży dla bractwa miłosiedzia im. Brata Alberta". 

  • Wyobraźnia ukryta w pisance

    Maja Woźniak, uczennica klasy 6b i Fiodar Sikirynski uczeń klasy 4a zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego " Wyobraźnia ukryta w pisance" - VI edycja. Na tegoroczną edycję konkursu przysłano 537 prac z 72 placówek edukacyjnych z województwa lubelskiego. Konkurs zamieszczony jest w wykazie zawodów wiedzy artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

    Opiekun: nauczyciel techniki Robert Welman

  • Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji 3 kwietnia w naszej szkole  odbyło się spotkanie z osobami ze spektrum autyzmu poprzedzone prezentacją i krótkimi filmami przygotowanymi przez studentów KUL Wydziału Pedagogiki Specjalnej. Dziękujemy wszystkim organizatorom: p. dr Annie Lendzion z KUL i p. Beacie Krzych oraz jej podopiecznym

  • Pani Wiosna na wybiegu

    Pod koniec marca  w naszej szkole miała miejsce kolejna edycja konkursu „Pani Wiosna na wybiegu”, podczas którego uczniowie klas 0-3 zaprezentowali swoje pomysły na atrybuty związane z wiosną. Poniżej przedstawiamy relację zdjęciową z tego wydarzenia. Było wiosennie, kolorowo i bardzo ciekawie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności i pięknych prac.

    Laureatami konkursu zostali:

    Lila Tatarczak z zerówki,

    Marcelina Smarzewska kl.1a,

    Gabryś Gościński oraz Ewelinka Sawicka z kl. 1b,

    Ala Szarowska, Julia Dębowczyk, Blanka Litwiniuk i Nina Podstawka z kl. 2a,

    Anastazja Szewczyk i Oliwia Skiba z kl. 3b.

    Wyróżnienia: Hubert Bełczącki, AntośPoniewozik - 1a, Borys Charmas 1b, Piotr Pawlak, Ala Kozyrska, Wanda Szysiak - 2a, Asia Buza, Michalina Wydra -3a, Łucja Świerkosz - 3b.

  • Rozstrzygnięcie konkursu na stroik wielkanocny

    Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Stroik wielkanocny” został rozstrzygnięty! Celem konkursu było wykonanie stoika wielkanocnego z pomocą rodziców, dziadków lub bliskich. Chcieliśmy w ten sposób stworzyć okazję do wspólnego spędzania czasu. Po długich naradach jury konkursowe wybrało osiem zwycięskich prac. W ramach współpracy międzypokoleniowej wykonane prace zostały przekazane seniorom z sąsiadującego ze szkołą DPS- u.

    Oto lista zwycięzców:
    1 miejsce zajęli:
    Gabriel Gościński z klasy 1b
    Antonina Kęcik z klasy 3b
    2 miejsce zajęli:
    Yaroslava Khomiak z oddziału przedszkolnego
    Gustaw Kalita z klasy 1b
    3 miejsce zajęli:
    Marcelina Smarzewska z klasy 1a
    Nina Podstawka z 2a
    Marianna Fryszko z klasy 2b
    Jakub Sowa z klasy 2c

  • Życzenia wielkanocne

  • Wielkanocne spotkania

    W środę przed Świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Już od rana uczniowie szykowali uroczyste śniadania wielkanocne.  Dekorowali stoły, na których zagościły pisanki, babki, mazurki i inne świąteczne smakołyki. Spotkania w klasach stanowiły doskonałą okazję do przypomnienia tradycji wielkanocnych.

  • Wizyta w Domu Seniora

    W tradycję pielęgnowaną przez społeczność ZSO nr 5 wpisuje się świąteczna wizyta uczniów wraz z opiekunami u naszych sąsiadów w Dziennym Domu Seniora. We wtorek 26 marca uczennice klas 1-3 SP 22 pod opieką p. Małgorzaty Dymowskiej-Filipczak i p. Agaty Aleksandrowicz przekazały Seniorom upominki przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji „Wielkanoc dla Seniora”. Uczennica XIX LO Milena Dyszewska zaprezentowała utwory muzyczne, które umiliły Seniorom i ich gościom spotkanie przedświąteczne.

  • Szkolne media

    Udostępniamy najnowszy numer szkolnej gazetki "Naszym okiem" oraz najnowsze wydanie szkolnej telewizji PrusTV. A w nich: o zwyczaja wielkanocnych w różnych krajach świata, opis wydarzeń szkolnych z ostatniego miesiąca, życzenia wielkanocne przekazane przez Księdza Damiana Szewczyka. Zachęcamy do lektury i oglądania! 

  • Sukces Zuzi z 3 b

    Zuzanna Osik z klasy 3 b została laureatką I edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Lublin „Wierszem o zwierzętach”.

    Zuzia zajęła II miejsce w konkursie, w którym wzięło udział 53 uczniów z 14 szkół podstawowych naszego miasta.

    Gratulujemy Zuzi sukcesu!

  • Klasa 2b w kinie

    27 marca klasa 2b wybrała się do Kina Cinema City w Plazie na film pt. "Kung Fu Panda 4".

  • Warsztaty w pizzerii

    25 marca uczniowie klasy 7b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez pizzerię Giuseppe. Poznali tajniki przygotowania pizzy oraz samodzielnie je wykonali. Było pysznie!

  • Klasy szóste w kinie

    25 marca klasy szóste wybrały się do kina na film pt. „Za duży na bajki 2”. Polecamy! Bo to wciągająca, pełna humoru opowieść o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą.

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa (Dzień Kolorowej Skarpetki). Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie naszej szkoły założyli 21 marca kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Zakładając kolorową skarpetkę, zwrócili na siebie uwagę, a tym samym zwrócili uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca to pierwszy dzień wiosny.  Uczniowie chętnie wzięli udział w spacerach i wyjściach. Odbył się także mecz siatkówki nauczyciele-uczniowie.  21 marca to także Dzień Poezji. Na lekcjach języka polskiego powstały wspaniałe wiersze o wiośnie.

  • Iskry Niepodległej

    ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych zaprezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.  Wystawę 21 marca odwiedziła klasa 7b.

  • Wizyta przedszkolaków

    20 marca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 48. Wzięły udział w warsztatach wielkanocnych i wykonały kurkę z brystolu. Dzieci otrzymały także nagrody za udział w konkursie "Walentynkowy znaczek pocztowy”. Przedszkolaki spotkały się także z przedstawicielami szkolnych mediów.

  • Lekcja kartografii w klasach siódmych

    Uczniowie klas siódmych mieli ostatnio okazję poczuć się jak kartografowie. Ich zadaniem było stworzenie mapy rozmieszczenia produkcji roślinnej i zwierzęcej w Polsce. Korzystali z map w celu zdobywania, przetwarzania i prezentowania informacji geograficznych, zastosowali własną legendę i wykazali się dużym zaangażowaniem w rysowaniu roślin czy zwierząt. A to ich efekty pracy.

strona: