Aktualności Informacje Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2014/2015

2014.09.01

Nasza "zerówka"

Jesteśmy najmłodszą grupą dzieci w szkole. Nasza klasa „0” liczy 25 dzieci, 14 dziewczynek i 11 chłopców.

Chętnie przychodzimy do szkoły i uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych. Tu zdobywamy nowe umiejętności, lubimy śpiewać i tańczyć. Często bawimy się na szkolnym placu zabaw. Po wyczerpujących zajęciach odpoczywamy i słuchamy bajek. Bardzo lubimy wykonywać różne prace plastyczno – techniczne. Nasze „owocowe szaszłyki” były bardzo smaczne i pełne witamin. Z warzyw wyczarowaliśmy piękne kukiełki.

Wszyscy w grupie jesteśmy dla siebie mili i koleżeńscy, chętnie pomagamy sobie wzajemnie.

Spójrzcie na zdjęcia, a zobaczycie jak pracujemy.

Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego MALOWANE WIERSZE

KLASA 0

Kuba Sochalec

Emilia Kalinowska

Natalia Wasiłek

Nikola Nosek

Filip Nakonieczny

Julia Szymańska

Zdjęcia z uroczystości rozdania nagród

Dzień Pluszowego Misia

Wszystkie dzieci wiedzą, że 25 listopada na całym świecie jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia.

W naszej klasie też pamiętamy o naszych ukochanych przyjaciołach – misiach. Z tej okazji w czwartek 27 listopada zorganizowaliśmy „Misiowy Dzień”.

Każdy przyniósł swojego ulubionego misia, który po wspólnej zabawie odpoczywał w „Misiowym kąciku”. Wysłuchaliśmy historii pierwszego pluszowego misia oraz poznaliśmy bohatera książki A. A. Milnego Kubusia Puchatka oraz jego wesołych przyjaciół. Po muzyczno – ruchowej zabawie „Niedźwiadki niejadki” bardzo zgłodnieliśmy, więc przyszła pora na „małe co nieco”. Ach, jaki pyszny był ten miodek! Po takim poczęstunku chętnie rysowaliśmy nowe przygody misia i układaliśmy puzzle związane z Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie obejrzeliśmy film pt.: „Kubuś i przyjaciele”.

Tego dnia wszyscy się wspaniale bawiliśmy, a w nagrodę każde dziecko otrzymało specjalny misiowy znaczek.

Mikołaj wśród dzieci.

5 grudnia 2014 r. gościliśmy u siebie Mikołaja. Dzieci czekając na jego przyjście spiewały piosenki, recytowły wiersze. Gdy w drzwiach pojawiła sie postać Mikołaja  bardzo ucieszyły się. Każde dziecko pragnęło go dotknąć. Mikołaj rozdając prezenty prosił o wierszyK. Dzieci były bardzo przejęte.  Szczęśliwe buzie zostały przedstawione w galerii szkoły.

Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I – III i Przedszkoli

"Mój przyjaciel miś"

Lena Januszyk

Szymon Grzesiak

Emilia Popiołek

Filip Nakonieczny

Hania Śpiewak

Łucja Próchniak

Emilka Kalinowska

Nikola Nosek

Filip Mielniczek

Zdjęcia nagrodzonych dzieci

Dzieci z klasy „0” brały udział w I Miejskim Konkursie Plastycznym

Kolędy kolorami malowane”.

Wyróżnienia otrzymały: Łucja Próchniak i Kinga Frączek.

Dziękuję wszystkim dzieciom za przygotowanie prac konkursowych oraz serdecznie gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Jestem z was dumna.

Małgorzata Pawłowska

Jasełka

19 grudnia 2014 r. o godzinie 16.30 nasi najmłodsi  przedstawiali Jasełka dla swoich

Rodziców. Dzieci były przygotowywane  pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawłowskiej i p. Iwony

Michalak. Był to ich pierwszy występ, ale bardzo udany.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Podsumowanie konkursu

26 lutego 2015 r. gościliśmy w naszej szkole koleżanki i kolegów z dwóch zaprzyjaźnionych grup „zerówkowych”  uczęszczających do Przedszkola nr 57. Dzieci przybyły na rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla szkół
i przedszkoli miasta Lublin „Mój przyjaciel miś”.

Nagrodzonym i wyróżnionym przedszkolakom wręczono dyplomy i upominki. Wspólnie z  wychowawczyniami obejrzeli wystawę konkursowych prac. Na wszystkich zrobiły one duże wrażenie.  Nasza grupa zaprezentowała świąteczną inscenizację.

Zdjęcia z tego spotkania.

Wiosna

20 marca w pierwszy dzień wiosny nasze dziewczynki z grupy zerowej wzięły udział w Szkolnym Konkursie „Najciekawsze przebranie za Panią Wiosnę”. Zaprezentowały piękne i oryginalne stroje. Jak prawdziwe, małe „Wiosenki” z gracją przeszły po zielonym i ukwieconym wybiegu. Zdjęcia z konkursu są zamieszczone w szkolnej galerii zdjęć.

A to wyniki Szkolnego Konkursu „Najciekawsze przebranie za Panią Wiosnę”:

Emilka Kalinowska

Hania Śpiewak

Julia Szymańska

Łucja Próchniak

Emilia Popiołek

Wiktoria Dylon

Natalia Wasiłek

Ola Wawrzykowska

Lena Januszyk

W Straży Pożarnej

W czwartek 21 maja nasza klasa „0” wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Strażacy opowiedzieli nam o swojej trudnej i niebezpiecznej, ale bardzo odpowiedzialnej pracy. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów oraz sprzęt do ratowania ludzi w kolizjach drogowych. Mieliśmy okazję przymierzyć hełm i ubranie strażaka, wejść do wozu strażackiego oraz użyć węża i na niby ugasić pożar. Serdecznie podziękowaliśmy dzielnym panom strażakom i na pożegnanie wręczyliśmy im nasze rysunki przedstawiające wozy strażackie. To była wspaniała wycieczka, co widać na zdjęciach.