Akcje/konkursy 2019/2020

5.11.2019 r.

W dniu 5 listopada 2019 roku w czytelni biblioteki szkolnej została zorganizowana uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania "Otwieram książkę i..." Podczas uroczystości pani wicedyrektor Dorota Fornalska wręczyła laureatom konkursu dyplomy i nagrody książkowe.

18.10.2019 r.

W dniu 18 października 1019 roku w szkolnej czytelni odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Otwieram książkę i …”. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z klas II-III i 28 uczniów z klas IV-VIII. Komisja Konkursowa w składzie: p. Elżbieta Gogłoza, p. Bożena Igras, p. Małgorzata Parcheta przyznała 16 nagród.

Laureaci Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

„Otwieram książkę i …” – V edycja

Cele konkursu:

• budzenie zainteresowania wartościową literaturą, dziecięcą i młodzieżową,
  • kształtowanie umiejętności pięknego czytania,
  • uczenie rywalizacji w miłej atmosferze,
  • promowanie nowości wydawniczych, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

I. Zadanie konkursowe:

• Uczniowie z  klas 4 -8 - przeczytanie jednego dowolnego fragmentu prozy dla młodzieży, wybranego autora (literatura podana w załączniku).
  • Uczniowie z  klas 2 – 3 - przeczytanie jednego dowolnie wybranego fragmentu prozy dla dzieci, wybranego autora (literatura podana w załączniku).

II. Przebieg konkursu – dwa etapy

Pierwszy etap klasowy – należy wyłonić wśród uczniów  danej klasy uczestników konkursu. Każdy uczeń powinien przeczytać na forum klasy fragment książki, zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Drugi etap szkolny - wyłonionych uczestników z pierwszego etapu konkursu trzeba zgłosić do  dnia 15 października 2019 roku, do biblioteki szkolnej. Należy podać: imię i nazwisko ucznia, autora i tytuł wybranej książki oraz strony przygotowanego fragmentu tekstu.  Każda klasa może zgłosić maksymalnie 3 uczestników. Czas trwania czytanego fragmentu prozy nie może przekraczać 3 minut.

III. Ocena

Komisja Konkursowa  będzie oceniać przeczytany fragment prozy z uwzględnieniem: znaków przestankowych, modulacji głosu, wyrazistości, dykcji, płynności i bezbłędności czytania. Decyzja Komisji Konkursowej dotycząca wyłonienia laureatów będzie ostateczna i nie będzie podlegać  odwołaniu.

IV. Terminarz konkursu:

1.   Przewidywany termin przeprowadzenia konkursu: 18 października 2019 r.

2.   Ogłoszenie wyników: 22 października 2019 r.

1. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 25 października 2019 r.

Organizatorzy konkursu - Nauczyciele Bibliotekarze:  Elżbieta Gogłoza, Bożena Igras,  Małgorzata Parcheta.

Tytuły serii książek oraz autorzy

Klasy drugie:

Klasy szóste:

Seria: Kroniki Archeo – Agnieszka Stelmaszyk

Seria: Feliks, Net i Nika – Rafał Kosik

Seria: Spirit Animals – Sarah Prineas, Brandon Mull, Maggie Stiefvater, Garth Nix & Stean Williams, Jonathan Auxier, Varian Johnson, Marie Lu, Eliot Schrefer, Tui T. Sutherland, Shannon Hale

Klasy siódme:

Seria: Porachunki z przygodą – Krzysztof Petek