Ważne wydarzenia 2018/2019

7.06.2019 r.

W dniu 7 czerwca 2019 roku uczniowie z SP 22 i XIX LO wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie zgromadzili sie na boisku szkolnym i w ciszy czytali przyniesione przez siebie książki. Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00. O godzinie 10.15 wszyscy przybyli uczniowie utworzyli na płycie boiska kształt otwartej książki. W akcji wzięło udział 175 uczniów z SP22 i 27 uczniów z XIXLO. Organizatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze.

7.03.2019 r.

W dniu 7 marca 2019 roku podczas "Dnia otwartego" odbyła sie uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Konkursu Plastycznego "Moje pierwsze wiersze" przeznaczonego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu Miasta Lublin. W czasie uroczystości laureaci konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Frejowskiej nagrody i wyróżnienia rzeczowe oraz dyplomy. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: p. Elżbietę Gogłozę, p. Bożenę Igras i p. Małgorzatę Parchetę.

Wystawa pokonkursowa

17.12.2018 r.

W dniu 17 grudnia 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie przekazała Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym około 30 cennych darów (w tym m.in. rękopis Marii Kuncewiczowej). Uroczystość przekazania daru do Oddziału Dom Kuncewiczów odbyła się  o godz. 10.00 w szkolnej czytelni. Dokumenty przekazania zostały podpisane przez panią Małgorzatę Frejowską dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie oraz panią Agnieszkę Zadurę dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Na uroczystość przybył pan Andrzej Midkur zastępca Dyrektora Departamentu ds. kultury oraz realizacji zadań współfinansowanych z EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Darami są książki z autografami Marii i Jerzego Kuncewiczów, z osobistej biblioteczki syna, rękopis jednego z felietonów Kuncewiczowej oraz zdjęcie pisarki z jej autografem. Witold, syn Kuncewiczów wielokrotnie odwiedzał XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów i to on podarował mu blisko 30 cennych pamiątek związanych ze swoimi rodzicami. Cenne obiekty trafią do Oddziału Dom Kuncewiczów i będą – wraz ze stosowną informacją o Darczyńcy – eksponowane w jego wnętrzach po zakończeniu remontu konserwatorskiego i modernizacji obiektu.

Galeria zdjęć II

14.12.2018 r.

W dniu 14 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się czytanie pokoleniowe „Miłość do Ojczyzny łączy pokolenia”. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście: pani Grażyna Kłos z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, pani Maria Poręba z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Filia nr 28, pan Marek Dyś z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Lublinie, pani Ewa Sochaczewska, pan Tadeusz Nowak, pan Kazimierz Szymański i pan Jan Szelest z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3 w Lublinie. W czytaniu pokoleniowym wystąpiła pani wicedyrektor Joanna Jędruszczak, pani Grażyna Stańczak oraz pan Grzegorz Pusztuk. Uczniami biorącymi udział byli Monika Turowska z kl. 2c, Julia Kostyła z kl. 3b, Kornelia Frontczak z kl. 5b, Katarzyna Kowalczyk z kl. 8b, Jakub Jarco z kl. 8a, Piotr Wójtowicz z 8b, Wiktoria Kułaga z kl. 8c , Mateusz Zwolski z kl. 8c oraz z XIX LO Dagmara Kowalik z kl. 2N, Cezary Botin z kl. 3 „O”. Impreza czytelnicza została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: panią Elżbietę Gogłozę, panią Bożenę Igras, panią Małgorzatę Parchetę i nauczyciela polonistę panią Beatę Marek.

7.12.2018 r.

W dniu 7 grudnia 2018 roku w sali multimedialnej odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego „Malowane wiersze”. Podczas uroczystości uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną z nagrodzonymi pracami plastycznymi uczniów. Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Uroczystość została poprowadzona przez panią Bożenę Igras. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w holu głównym szkoły oraz w szkolnej czytelni.

Wystawa prac - Galeria zdjęć

20.11.2018 r.

Uroczystość wręczenia nagród

W dniu 20 listopada 2018 r. w szkolnej czytelni odbyła się uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Najpiękniejsze miejsca mojego miasta, dzielnicy w obiektywie w 100. rocznicę Niepodległości”. Na konkurs zostało zgłoszonych 65 zdjęć uczniów z SP 22 i 13 zdjęć z XIX LO. Komisja Konkursowa w składzie: p. Elżbieta Gogłoza, p. Bożena Igras, p. Małgorzata Parcheta i p. Marzena Żywicka przyznała 9 nagród i 19 wyróżnień. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

8. 11. 2018 r.

Uroczystość wręczenia nagród

W dniu 8 listopada 2018 roku została zorganizowana uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania "Otwieram książkę i...". Podczas uroczystości laureaci konkursu z rąk pani dyrektor Małgorzaty Frejowskiej otrzymali nagrody oraz dyplomy. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy.

Pasowanie na czytelnika

W dniu 22.10.18 i 25.10.18 oraz 30.10.18 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 1c,1b, 1a  na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie zwiedzili wypożyczalnię i czytelnię, zapoznali się z zasadami panującymi w naszej szkolnej bibliotece oraz dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o wypożyczone książki. Na zakończenie zajęć odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej otrzymali zakładki do książek oraz wypożyczyli książki. Zajęcia zostały zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy p. Elżbietę Gogłozę i p. Bożenę Igras.