Ważne wydarzenia 2017/2018

8.06.2018 r.

W dniu 8 czerwca 2018 roku uczniowie z SP 22 i XIX LO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie zgromadzili sie na boisku szkolnym i w ciszy czytali przyniesione przez siebie książki. Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00. O godzinie 10.20 wszyscy uczniowie utworzyli na płycie boiska  żywe hasło "CZYTAM!".

23.05.2018 r.

Dnia 23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowe  nr 22 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Szkolnym Konkursie Czytelniczym „Podróże po literaturze”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II-VII SP nr 22. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Zadanie konkursowe polegało na wykazaniu się znajomością treści książki wybranego dla danego poziomu autora literatury polskiej lub zagranicznej. Do konkursu czytelniczego wybrano książki zakupione w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie z poszczególnych klas czytali:

-klasy II- „Tajemnica wyścigu”- Martina Widmarka z serii: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai,

-klasy III- „Tajemnica zwierząt”- Martina Widmarka z serii: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai,

-klasy IV- „Czerwone Krzesło”- Andrzeja Maleszki z serii: Magiczne Drzewo,

-klasy V- „Tajemnica mostu”- Andrzeja Maleszki z serii: Magiczne Drzewo,

-klasy VI- „Tajemnica klejnotu Neferttii”- Agnieszki Stelmaszyk z serii: Kroniki Archeo,

-klasy VII- „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”- Edmunda Niziurskiego z serii: Kolorowa Klasyka.

Do udziału w konkursie przystąpiło pięćdziesięciu jeden uczniów.

Konkurs był jednoetapowy i miał dobrowolny charakter. Przeprowadzony został       w formie pisemnego quizu.

Prace zostały sprawdzone i ocenione przez  Komisję Konkursową

w składzie: Elżbieta Gogłoza, Bożena Igras, Małgorzata Parcheta.

Komisja wyłoniła laureatów konkursu i przyznała 20 nagród i 31 wyróżnień.

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów, pozostali uczniowie  wyróżnienia.

Organizatorzy konkursu: Elżbieta Gogłoza, Bożena Igras, Małgorzata Parcheta.

28.02.2018 r.

W dniu 28 lutego 2018 roku  w Szkole Podstawowej Nr 22 odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego „Moje pierwsze wiersze”. W III edycji Konkursu Plastycznego „Moje pierwsze wiersze” uczestniczyli uczniowie z przedszkolnych oddziałów „Zerowych” z terenu Miasta Lublin.

Na uroczystość przybyli laureaci konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami oraz dyrekcja szkoły. Pani dyrektor Małgorzata Frejowska wręczyła laureatom konkursu nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Moje pierwsze wiersze - wystawa prac

15.12.2017 r.

15 grudnia 2017 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie pokoleniowe „Julian Tuwim łączy pokolenia”.

Przedstawiciele lubelskich instytucji kultury, dyrekcja, rodzice oraz uczniowie SP Nr 22 i XIX LO czytali wybrane wiersze autorstwa Juliana Tuwima.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: pani Zenobia Kopuła, pani Maria Lipiec i pan Tadeusz Nowak z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów Nr 4 w Lublinie, pani Maria Poręba z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie Filia nr 28, pani Joanna Tarasiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, pani Jadwiga Witkowska-Kunach z V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, doradca metodyczny, nauczyciel bibliotekarz.

Impreza czytelnicza „Julian Tuwim łączy pokolenia” została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: p. Elżbietę Gogłozę, p. Bożenę Igras i p. Małgorzatę Parchetę oraz p. Beatę Marek - nauczyciela polonistę i p. Grzegorza Pusztuka - nauczyciela muzyki.

8.12.2017 r.

W dniu 8 grudnia 2017 roku w sali multimedialnej odbyła się uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego „Malowane Wiersze”. Na uroczystość przybyła pani wicedyrektor Dorota Fornalska oraz nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie. W czasie uroczystości laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSO nr 5 w Lublinie. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: panią Bożenę Igras i panią Małgorzatę Parchetę. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu głównym szkoły.

Wystawa prac plastycznych

6.12.2017 r.

Uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego „Malowane Wiersze” odbędzie się w dniu 8 grudnia 2017 r. (w piątek)o godzinie 10.35 w sali multimedialnej. Planowany czas uroczystości ok. 45 minut.
Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów.

3.11.2017 r.

W dniu 3 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania "Otwieram książkę i..."

Laureaci Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania  „Otwieram książkę i ...”

Uczniowie nagrodzeni:

13. Katarzyna Kowalska - kl. 7a
14. Marika Gawralidis - kl. 7c
15. Klaudia Woźniak vel Wójcik - kl. 7c

Pasowanie na czytelnika w klasach pierwszych

W październiku i listopadzie biblioteka szkolna przyjęła do grona swoich czytelników uczniów klas pierwszych.