Rok szkolny 2019/2020
Klasy
Drugi projekt nosi tytuł „Czytam z klasą” i skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Autorką jest pani Honorata Szanecka ze Szkoły Podstawowej w Klonowie. Patronat honorowy nad projektem objął portal Niezbędnik Nauczyciela, Eko Dom System - Eko Szkoła. Celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Projekt składa się z trzech modułów : „FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI”, „ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI” oraz „POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Klasy
Rok szkolny 2018/2019
Sukcesy uczniów z klasy 2a
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangurek" - kategoria Żaczek Franciszek Szczęśniak kl. 2a - otrzymał ocenę bardzo dobrą, a Wojciech Szmigielski kl. 2a wyróżnienie.
W Miejskim konkursie Plastycznym "Ilustracja do Pana Tadeusza" Wiktor Nyga kl. 2a zajął II miejsce, a Monika Łagód kl. 2a wyróżnienie.
Fundacja Uniwersytet Dzieci, działająca od 10 lat, zorganizowała w bieżącym roku szkolnym prestiżowy program dla uczniów klas I-III. Dzięki temu uczniowie wzięli udział w pięciu atrakcyjnych lekcjach o różnorodnej tematyce :
1. Jak gimnastykować wyobraźnie?- edukacja społeczna
2. Jak trenować myślenie?- edukacja polonistyczna
3. Jak wspólnie zapracować na sukces?- edukacja społeczna
4. Dlaczego statek pływa?- edukacja techniczna
5. Jak powstaje scenografia?- edukacja plastyczna
Zajęcia miały na celu rozwinięcie kompetencji społecznych, umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów. Dzieci trenowały umiejętność pracy w zespole i umiejętność dzielenia się zadaniami.
Trud się opłacił. Uczniowie zdobyli dyplom i nowe umiejętności.
MATEMATYKA DLA KAŻDEGO
W dniu 23 marca 2018 roku uczniowie klasy III a i II b wzięli udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez p. dr Piotra Kowalskiego we współpracy z Oddziałem Lubelskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. W zajęciach uczestniczyli studenci z Koła Dydaktyków Wydziału Fizyki i Matematyki UMCS. Projekt "Matematyka dla każdego" jest skierowany do wszystkich pasjonatów matematyki. Ma na celu popularyzację Królowej Nauk. Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość trenowania liczenia w pamięci, logicznego myślenia i spostrzegawczości. Warsztaty w formie ciekawych gier matematycznych dały dzieciom wiele radości i satysfakcji.
WARSZTATY WIELKANOCNE
W dniu 9 marca 2018 r. klasa 1a uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych realizowanych w ramach projektu Akademia Sztuki Ludowej. Zajęcia warsztatowe w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych prowadziła pani Krystyna Zagrabska twórczyni ludowa z Włocławka (Kujawy). Uczniowie samodzielnie tworzyli swoje pisanki malując wydmuszki farbami akrylowymi.
ZIELONA LEKCJA KLASY II B I III A
W dniu 22 września 2017 roku uczniowie klasy II b i III a uczestniczyli w "zielonej lekcji" w Osadzie Leśnej w Doboszówce. Dzieci w trakcie warsztatów poznały m.in. historię "Od ziarenka do bochenka", uczyły się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych, utrwaliły warstwową budowę lasu, zobaczyły torfowisko, przeszły ścieżką edukacyjną przez las i groblę. Na zakończenie samodzielnie wykonały maskotki z siana. Wielką atrakcją były odwiedziny w mini zoo, gdzie każdy uczeń, jak prawdziwy sokolnik, mógł
potrzymać na ręce sokoła. Na tak ciekawych zajęciach bardzo szybko upłynął czas. Aż nie chciało się wracać do Lublina.
Z melodią hejnału w tle
6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III c zwiedzili Nowy Ratusz. Zasiedli w ławach radnych Lublina, dowiedzieli się wiele o historii Lublina, symbolach naszego miasta i jego władzach. Na balkonie Ratusza o godz. 12.00 wysłuchali hejnału granego na cztery strony świata. Bardzo ciekawie wyglądał Lublin z tej perspektywy. Wycieczka zakończyła się wizytą w pobliskiej lodziarni. Może kiedyś dzisiejsi uczniowie wrócą do Ratausza w zupełnie innym charakterze.
Wycieczka klasy II a do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Kom- Eko
W dniu 31.05.2017 roku uczniowie zwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów. W Centrum Edukacyjno- Demonstracyjnym uczestniczyli w zajęciach dotyczących selektywnej zbiórki odpadów. Zwiedzili linie sortownicze odpadów zbieranych selektywnie z wytworzeniem paliwa alternatywnego, kompostownię pryzmową selektywnie zbieranych odpadów zielonych oraz stację przeładunkową odpadów. Wycieczka była kontynuacją tematyki związanej z dbaniem o naszą Planetę i akcją "Sprzątamy Lublin na wiosnę".
III a i III c w Zamościu i Krasnobrodzie
30 maja 2017 r. uczniowie klas IIIa i IIIc odwiedzili Zamość i Krasnobród. Poznali wiele interesujących wydarzeń z naszej historii. Zwiedzili Stare Miasto, katedrę, obejrzeli mury obronne, fortyfikacje twierdzy Zamoyskich. Atrakcyjnym punktem programu były egzotyczne zwierzęta oglądane w zamojskim ZOO. W Krasnobrodzie miło spedziliśmy czas oglądając kapliczkę św. Rocha, ptaszarnię, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. Piękne widoki podziwialiśmy podczas spceru do kamieniołomu z wieżą widokową.
Chętnie wrócimy tam jeszcze raz.
Piknik integracyjny uczniów kl. I b i II a w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bystrzycy
W dniu 25 maja 2017 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli, wraz z wychowankami ośrodka, w integracyjnym pikniku. Atrakcjom nie było końca. Dzieci bawiły się przy muzyce, brały udział w warsztatach garncarskich i plastycznych. Były także rozgrywki w piłkę nożną i malowanie twarzy. W trakcie pikniku był również smaczny poczęstunek. Bardzo szybko minął nam czas. Aż nie chciało się wracać do domu.
IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY- ZWIĄZANI Z LUBLINEM SUKCESEM NASZYCH UCZNIÓW
Uczniowie naszej szkoły zdobyli, w kategorii klas I-III aż trzy nagrody. Zuzanna Darowska i Emilia Popiołek (uczennice z kl. II a) zdobyły ex aequo miejsce I. Wojciech Gałus- kl. II a miejsce II, zaś Oliwia Szarowska (kl. I b) miejsce III. Uczniowie prace wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop i p. Marzenny Grabowskiej- Wójcik. Jury wyłoniło prace naszych laureatów spośród 711 prac, które napłynęły z 69 szkół. Patronat honorowy nad konkursem objęła p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty
oraz p. Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego. Gratulujemy naszym młodym artystom.
"Europejski Lublin oczami młodych artystów - edycja 2017"
Uczniowie klasy I b i II a odpowiadając na zaproszenie Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin Pana Artura Szymczyka wzięli udział w piątej edycji konkursu "Europejski Lublin oczami młodych artystów - edycja 2017", zdobywając wyróżnienia.
Wśród wielu otrzymanych prac Komisja Konkursu wyróżniła prace uczniów: z klasy I b - Wiktorii Hołubcow za pracę SPACER W OGRODZIE SASKIM, Marcela Niećko za pracę AQUA LUBLIN, Wiktorię Kafarę za pracę IDĘ NA BASEN DO AQUA LUBLIN, Maję Zając za pracę JADĘ TROLEJBUSEM ULICAMI MIASTA, Bartosza Pawluka za pracę NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ, Ernesta Golenia za pracę NA LOTNISKU LUBLIN-ŚWIDNIK, Julię Kostyłę za pracę NA KONCERCIE W OGRODZIE SASKIM oraz z klasy II a - Mikołaja Głucha za TRAKCJĘ TROLEJBUSOWĄ, Natalię Sagan za ALEJKĘ ROWEROWĄ, Emilię Popiołek za ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ NAD ZALEWEM, Polę Marczewską za ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ, Zuzannę Darowską za TEATR STARY, Bartosza Delmanowicza za AQUA LUBLIN. Jedno z dwóch wyróżnień specjalnych w kategorii dla uczniów klas I-III zdobył Gabriel Piwko z klasy I b za pracę pt. "Wyprawa do Ogrodu Saskiego". Laureatów do konkursu przygotowywały panie: Marzenna Grabowska Wójcik i Elżbieta Prokop.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom.
WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY
Zuzanna Pyc, uczennica klasy II a otrzymała wyróżnienie w kategorii Żaczek.
Gratulujemy laureatce.
Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Lublin nad łąką przysiadł"
Natalia Wasiłek, uczennica kl. II a została wyróżniona w Miejskim Konkursie Plastycznym "Lublin nad łąką przysiadł" zorganizowanym z okazji 700- lecia Lublina pod honorowym patronatem Związku Literatów Polskich, Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza oraz Domu Słów. Natalia nagrodzoną pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
Serdecznie gratulujemy.
Koncert dla przedszkolaków
18 maja uczniowie klasy III c odwiedzili Przedszkole nr 57 i dla swoich młodszych kolegów dali koncert gry na dzwonkah. Dzieci bezbłędnie odgadlły tytuły granych utworów, a następnie same próbowały swoich sił w grze na tych instrumentach.
W podziękowaniu za koncert.przedszkolaki zaprezentowali trzecioklasistom piękną piosenkę o Polsce, ktorą przygotowli na festiwal. "Rytm i Melodia".
„W świecie baśni H. Ch. Andersena”
16 maja w Szkole Podstawowej nr 22 odbyła się uroczystość podsumowująca dwa konkursy połączone wspólnym tytułem „W świecie baśni H. Ch. Andersena”:
IX edycję Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas 2-3 oraz
VII edycję Konkursu Plastycznego dla dla klas 0-1 i przedszkoli.
W tym roku w konkursie plastycznym uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 57, Przedszkola nr 49,
z Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Lublinie oraz Niepublicznego Przedszkola „Smyk” z Dąbrowicy.
Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowanym przez uczniów klasy 3 a. Następnie pani dyrektor Małgorzata Frejowska nagrodziła laureatów obu konkursów wręczając dyplomy i drobne upominki.
Takie konkursy wprowadzają dzieci w świat książki, rozwijają wyobraźnię i zachęcają do czytania ze zrozumieniem.
LAUREACI Konkursu Czytelniczego
Klasy II | Klasy III |
I miejsce nie przyznano II miejsce Kowalska Basia 2c Wawrzykowska Aleksandra 2b Antoniak Wiktoria 2b Zalewska Katarzyna 2b III miejsce Grzesiak Szymon 2b Wyróżnienie Meksuła Magdalena 2b |
I miejsce Banach Emilia 3c II miejsce Gąsik Adam 3a Kudelski Krzysztof 3b Lewandowski Maciej 3b III miejsce Petrenko Oleksandr 3a Samorańska Maja 3a Wójcik Jakub 3b Dobosz Alicja 3b Wyróżnienie Czerwonka Ada 3b |
Gratulujemy laureatom.
„Szlakiem ginących zawodów” klasy I a i II c
10.05.2017 roku dzieci z klas I a i II c wybrały się na wycieczkę „Szlakiem ginących zawodów”. W Wojciechowie odwiedziliśmy kowala i „Owadolandię”, gdzie zobaczyliśmy repliki owadów i pobawiliśmy się na placu zabaw. Następnie pojechaliśmy do Bęczyna, gdzie pod fachowym okiem garncarza lepiliśmy naczynia z gliny. Kolejnym punktem programu była Pszczela Wola, gdzie poznaliśmy pracę pszczelarza i zwyczaje pszczelej rodziny. Wyjazd zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. To była super wycieczka!
Ogólnopolskie sukcesy uczniów klasy I b i II a
Nasi uczniowie znów stanęli w szranki z kolegami z całej Polski. w XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych-W kwitnącym ogrodzie” , Filip Mielniczek z klasy II a otrzymał jedną z 20 równorzędnych nagród. Prace Zuzanny Darowskiej z klasy II a i Bartosza Pawluka z klasy I b znalazły się wśród 20 równorzędnych wyróżnień. Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 66 prac, a wśród nich prace Wojciech Gałusa, Franciszka Torunia, Piotra Wiśniewskiego, Tomasza Zborowskiego uczniów klasy II a oraz Kacpra Golonki i Marcela Niećko uczniów klasy I b. Warto wspomnieć, że na konkurs nadesłano 1422 prace plastyczne ze 175 placówek oświatowych w Polsce, a przewodniczącym komisji był dr hab. Adam Panek - artysta grafik, wykładowca Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz artyści plastycy z Liceum Plastycznego w Nałęczowie.
Wiktoria Hołubcow z klasy I b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Makulatura to nie śmieci – owady”, na który wpłynęło 1245 prac.
Do konkursów przygotowywały uczniów panie: Elżbieta Prokop i Marzenna Grabowska-Wójcik.
Serdecznie gratulujmy wyróżnionym dzieciom.
Sukces Aleksandry Bucoń, uczennicy klasy 2 a
Gratulujemy Oli zdobycia III miejsca w II Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami "Lubelskie legendy". Uczennica nagrodzoną pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop. Na konkurs wpłynęło ponad 160 prac z różnych placówek lubelskich i wojewódzkich, więc konkurencja była duża.
ZAMKNIJ OCZY! - wystawa dla dzieci
W dniu 28.04.2017 r uczniowie klasy 2 a obejrzeli wystawę sztuki współczesnej w Galerii LABIRYNT.
Prezentowane prace zostały zaprojektowane specjalnie na wystawę Zamknij oczy!. Dzieła te powstały z myślą o najmłodszych zwiedzających.
Prezentowane dzieła zachęcały do odbierania sztuki wszystkimi zmysłami, zwracały uwagę na siłę wyobraźni, która ożywa wtedy, kiedy przymykamy powieki. Oczy można zamknąć na czas snu, ale też np. po to, aby odciąć się od rzeczywistości i przenieść do sfery marzeń, gdzie wszystko jest możliwe. Wystawie towarzyszył edukacyjny program, dzięki któremu uczniowie uczyli się odbierania i rozumienia sztuki.
Zdjęcia
"Krzywa Wieża" w Lublinie
Wpisując się w sezon obchodów kulturalnych w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich „Przeżywaj historię” uczniowie klasy 3 c odwiedzili Muzeum Historii Miasta Lublina i uczestniczyli w warsztatach „Krzywa Wieża” w Lublinie – Brama Krakowska i jej znaczenie w historii Lublina.
Pierwszą część zajęć stanowił pokaz multimedialny opatrzony komentarzem na temat znaczenia Bramy Krakowskiej w 700-letniej historii Lublina. Uczniowie dowiedzieli się, kto ją zbudował i że Brama Krakowska naprawdę jest krzywa. Poznali też zmieniające się funkcje budowli w różnych okresach. W drugiej części zajęć dzieci wykleiły ozdobny wątek muru na kartonie z zaznaczonym konturem Bramy Krakowskiej przy użyciu kolorowych cegiełek i kamyków. Część uczniów odtworzyła obecny wygląd ścian zabytkowej bramy, a inni zaproponowali własną, oryginalną dekorację.
Efekty pracy uczniów klasy 3 c można zobaczyć na zdjęciach.
Uczniowie klasy II c i II a na zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL
Uczniowie klasy 2 c i 2 a zostali studentami Uniwersytetu Otwartego KUL. W dniach 12 i 27 kwietnia uczestniczyli w trzech ciekawych zajęciach: Bohaterzy historyczni na ekranie. Czy Superman i Batman istnieją naprawdę?, Potwory i reszta, czyli przygody z mikroskopią oraz zajęciach Przedsiębiorczy uczeń. Już sam nowoczesny i piękny gmach uczelni zrobił na wszystkich duże wrażenie. Uczniowie dowiedzieli się, że niektórzy filmowi bohaterowie istnieli kiedyś naprawdę. Ogólne zdziwienie wywołały zdjęcia roślin i zwierząt wykonanych w powiększeniu pod mikroskopem. Z zaciekawieniem oglądali używane wcześniej monety i banknoty NBP, które już nie są w powszechnym obiegu. Wszyscy poczuli atmosferę uniwersytetu i mieli okazję wcielić się w rolę studenta.
Sukces uczniów klasy II c
Gabryś Tarkowski, uczeń kl. II c otrzymał WYRÓŻNIENIE w XXII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MÓJ ŚWIAT”, corocznie organizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu została zatytułowana „PEJZAŻ”. Swoją wyróżnioną pracę wykonał pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawłowskiej.
Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia, tym bardziej, że na konkurs wpłynęły 3143 prace z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Czech i Kazachstanu. Serdecznie gratulujemy Gabrysiowi kolejnego sukcesu.
Michał Jusiński, uczeń klasy II c otrzymał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Spacer po Lublinie
z …” , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie. Michał „zabrał” na ten spacer, a właściwie lot nad Lublinem Piotrusia Pana, bohatera swojej ulubionej książki. Praca została wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawłowskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
"POSPRZĄTAJMY LUBLIN NA WIOSNĘ"
W dniu 20 kwietnia 2017 r uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w akcji sprzątania naszego miasta. Wydarzenie to organizowane jest rokrocznie. Dzięki tej inicjatywie każdego roku dzieci z lubelskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podejmują trud sprzątania pozostawionych przez innych odpadów.
Głównym celem przedsięwzięcia jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i za wygląd naszego miasta.
Nasi najmłodsi uczniowie, zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły i pobliski wąwóz. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tej akcji. Za rok znowu będziemy sprzątać nasze miasto.
„LUBLIN ZA 700 LAT”
Uczniowie klasy III c otrzymali podziękowanie za udział w IV miejskim konkursie plastycznym „Lublin za 700 lat” zorganizowanym przez DDK Czuby Południowe.
LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ
W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II A i II C uczestniczyli w lekcji muzealnej. Zajęcia edukacyjne nawiązywały do historii kultury materialnej wsi, miasteczek i dworu ziemiańskiego na Lubelszczyźnie. Uczniowie zwiedzając obiekty poznali życie i tradycje dawnych mieszkańców. Lekcja poz szkołą bardzo się wszystkim podobała.
WARSZTATY PRZYRODNICZO - ŚWIĄTECZNE
4 kwietnia 2017 r. w klasie I b odbyła się lekcja edukacyjna „Wszystko zaczyna się od jajka”.
Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: co było pierwsze jajko, czy kura? Najodważniejsi mogli zrobić sobie zdjęcie z myszoskoczkiem na głowie i nakarmić króliczka. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych i zrobiliśmy ciekawą potrawę z jajek. Było nie tylko wesoło, ale i ciekawie.
WARSZTATY WIELKANOCNE KLASY I b
6 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach świątecznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych. Twórczyni ludowa z okolic Biłgoraja nauczyła nas jak zrobić palmę lubelską. Charakterystyczną jej cechą jest to, że wykonuje się ją z naturalnych, suszonych kwiatów, traw, bazi, zboża, zielonych gałązek jałowca, cisa, tui i bukszpanu. Własnoręcznie wykonane palemki przydadzą nam się w najbliższą Niedzielę Palmową.
WARSZTATY WIELKANOCNE KLASY II A I II C
W dniu 29 i 30 marca 2017 roku uczniowie klas II a i II c uczestniczyli w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych w warsztatach wielkanocnych. Tym razem dzieci wykonywały pisanki oklejane sitowiem i muliną. Jest to niestety zanikająca już forma zdobnictwa jajek wielkanocnych. Pochodzi z rejonów kurpiowskiej Puszczy Białej.
Warsztaty bardzo się uczniom podobały. Każdy wykonał pisankę i zabrał ją do domu. Będzie to własnoręcznie wykonana piękna ozdoba koszyczka wielkanocnego.
III C W TELEWIZJI
28 marca 2017 r. uczniowie klasy III c zwiedzili lubelski oddział telewizji. Na miejscu zapoznali się z pracą dziennikarza telewizyjnego, operatora kamery czy dźwięku. Zobaczyli na własne oczy studio, w którym nagrywa się takie programy jak "Jeden z dziesięciu" czy "Panorama Lubelska". Uczniowie wcielili się również w role prezenterów i operatorów kamer. Scenografie i urządzenia znajdujące się w TVP3 Lublin wzbudzały duże zainteresowanie. Być może w przyszłości ktoś z klasy 3 c zostanie pracownikiem telewizji, bo to bardzo ciekawa praca.
MARTYNA BARSKA - UCZENNICA KLASY II A - LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
W ramach 2. Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie Martyna Barska zdobyła podwójną nagrodę w Konkursie Plastycznym pt. "Akademia Pana Kleksa". Została laureatką i otrzymała nagrodę specjalną. Praca Martyny, wykonana pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop, posłużyła do stworzenia kart do gry pamięciowej MEMORY. Karty stanowiły jeden z gadżetów znajdujących się w pakiecie festiwalowym, który otrzymało każde dziecko uczestniczące w Festiwalu.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy sukcesu.
FILATELISTYKA MOJE HOBBY
21 marca 2017 r uczniowie klasy II a i III c uczestniczyli w warsztatach "Filatelistyka moje hobby". W trakcie warsztatów dzieci poznały pracę pocztowców, listonoszy i dowiedziały się, kto to jest filatelista. Miały też możliwość oglądania różnych kolekcji znaczków. Zajęcia były ciekawe i wszystkim się bardzo podobały.
PODWÓRKO - BAJKOWE PODWÓRKO
Laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pt. "PODWÓRKO - Bajkowe podwórko" została Natalia Wasiłek, uczennica kl. II a, która wyróżnioną pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy, tym bardziej, że na konkurs wpłynęło łącznie 1841 prac: 89 ze słupskich placówek oświatowych oraz 1752 z placówek innych miast. Gratulujemy Natalce kolejnego sukcesu.
Warsztaty z robotyki uczniów klasy II a
15. 03. 2017 r uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach pt. "Lego to coś więcej niż same klocki-czyli jak zmienić świat budując roboty?"
Warsztaty umożliwiły uczniom stworzenie swojego pierwszego robota, któremu można było wydawać rozkazy. Była to fascynująca zabawa klockami Lego. Zajęcia te, to kolejny dowód na to, iż można uczyć się również przez zabawę.
SZCZUPAK LUB LIN?
W dniu 14.03 2017 uczniowie klasy II a, II b oraz dzieci z oddziału "0" uczestniczyli w zorganizowanych w szkole warsztatach historycznych pt. "SZCZUPAK LUB LIN?". Warsztaty dotyczyły narodzin i urodzin naszego miasta. Była to historia powstania Lublina przedstawiona w reżyserii dzieci. Uczniowie "zbudowali" Stare Miasto na nowo.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu cennych informacji. Wszystkim bardzo się podobały.
"SERCE ZA ODWAGĘ"
Uczniowie klasy I B i II A otrzymali podziękowanie za wykonanie kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla żołnierzy Podziemia Niepodległościowego w ramach ogólnopolskiej akcji świątecznej "SERCE ZA ODWAGĘ". Cieszymy się, że mogliśmy sprawić przyjemność osobom, którym tak wiele zawdzięczamy.
"Jaka pyszna sanna..."
15 lutego uczniowie klasy III c wybrali się na kulig. W pięknej, zimowej scenerii odbyli godzinną przejażdżkę saniami. Dodatkową atrakcją było stado saren, które przywitało uczniów pod lasem w Zemborzycach. To pierwszy raz, kiedy uczniowie z tak bliska, mieli okazję obserwować te leśne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Ciepło ogniska, pieczona kiełbaska, gorąca herbata i zabawy na śniegu dodatkowo wprawiały w dobry nastrój. Wrażenia z kuligu na długo pozostaną w pamięci.
Zabawa karnawałowa
Po owocnej pracy w I semestrze uczniowie SP 22 klas I-III oraz oddz. "0" niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek 9 lutego 2017 roku.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń.
W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, diabły i różne inne stworki. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Cała sala śpiewała utwory z list przebojów.
W przerwie uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie zabawy każdy otrzymał cukierki.
Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Do zobaczenia na balu za rok.
Warsztaty historyczne "Co kryje stary kufer?"
7 lutego 2017 roku dzieci z oddz. "0" oraz uczniowie klas II a i II c wzięli udział w warsztatach "Co kryje stary kufer ?- Młody lublinianin staje się odkrywcą".
Głównym celem zajęć było podniesienie świadomości dzieci na temat procesu zmian dokonujących się w otaczającej rzeczywistości oraz porównanie warunków życia przed kilkudziesięcioma laty i obecnie. Dodatkowym celem było rozwijanie tożsamości lokalnej i rodzinnej młodych ludzi. Bezpłatne warsztaty prezentowały dzieciom zmiany, jakie zaszły w ich otoczeniu na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Dzieci z zaciekawieniem oglądały stare przedmioty: tarę, stare banknoty, telefon, żelazko z duszą czy lampę naftową. Zajęcia bardzo się podobały i być może poznanie czasów, w których żyli dziadkowie dzieci, będzie inspiracją do odkrycia historii rodzinnych i zagłębienia się w pamiątki rodzinne.
Dla babci i dla dziadka
W zimowe, piątkowe popołudnie w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość.
Uczniowie klasy III c gościli swoje babcie i swoich dziadków. Z okazji ich swięta przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem p. Iwony Dziewickiej program artystyczny. Gości zachwyciły pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki, utwory grane na fletach i dzwonkach, taneczna cha - cha oraz teatralna inscenizacja. Bardzo spodobały się również prezenty własnoręcznie wykonane przez uczniów. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.
Cieszymy się, że babcie i dziadkowie uczestniczą w naszym szkolnym życiu.
"Łączy nas ciepło"
Szymon Grzesiak, uczeń klasy II b zajął II miejsce w konkursie rysunkowym "Łączy na ciepło", którego organizatorem było Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA.
Swoja pracę przygotował pod kierunkiem p.Iwony Michalak.
Serdecznie gratulujemy.
Wesołych Świąt
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia
życzy Dyrekcja i Nauczyciele
Jasełka w III a
Przed świętami uczniowie z klasy 3 a pod opieką pani Mieczysławy Bakaj i pani Ewy Mudy przygotowali dla rodziców JASEŁKA: "Maleńka Dziecina wśród bajkowych postaci".
Laureaci konkursu plastycznego
Uczniowie klas II i III zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Paryskie klimaty - miasto urodzin i śmierci Zygmunta Krasińskiego" zorganizowanego przez Dom Kultury LSM.
Po raz kolejny nasi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W grupie wiekowej 6-7 lat II miejsce zdobył Wojciech Gałus, uczeń klasy II a, który pracę wykonał pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
W grupie wiekowej 8-9 lat I miejsce zdobył Gabriel Tarkowski z kl. II c, pracę wykonał pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawłowskiej, zaś miejsce III uczeń p. Barbary Matysiak Krzysztof Kudelski, kl. III b.
W gronie osób wyróżnionych znaleźli się: Bartosz Delmanowicz i Filip Mielniczek z kl. II a, nauczyciel p. Elżbieta Prokop, Dominika Zabielska, kl. II b, nauczyciel p. Iwona Michalak, Natasza Palak, kl. II c, nauczyciel p. Małgorzata Pawłowska, Anna Gicala, kl. III a, nauczyciel p. Mieczysława Bakaj oraz Kuba Wójcik, kl. III b, nauczyciel p. Barbara Matysiak.
Serdecznie gratulujemy tak licznemu gronu laureatów.
Warsztaty świąteczne
Uczniowie wykonywali z liści kukurydzy ozdoby na choinkę.
Zdjęcia
"Rośnij, muzyczko, rośnij..."
9 grudnia uczniowie klasy III c odwiedzili Stowarzyszenie Twórców Ludowych i uczestniczyli w zajęciach poświęconych muzycznym tradycjom Lubelszczyzny. Audycja muzyczna „Rośnij muzyczko, rośnij…” jest częścią projektu „Lubelska Scena Tradycji”. W trakcje audycji uczniowie usłyszeli i poznali tradycyjne pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci miały okazję nauczyć się dawnych gier i zabaw, wyliczanek oraz zagadek.
Zajęcia odbyły się przy muzyce granej na żywo na mniej lub bardziej znanych instrumentach ludowych występujących na Lubelszczyźnie (m.in. skrzypce, basy, baraban, suka biłgorajska). Na zakończenie zajęć każdy z uczniów miał możliwość spróbowania swoich sił w grze na ludowych instrumentach.
Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. To już kolejna wizyta uczniów 3 c w STL i, mamy nadzieję, nie ostatnia.
Sukces Mai z 3 c
Maja Kowalczyk, uczennica klasy III c została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moja plastyka - moja technika" zorganizowanego przez Akademię im. Jana Długosza i Instytut Sztuk Pięknych w Częstochowie. Otrzymała Nagrodę Dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych. Swoją pracę wykonała w Pracowni malarstwa i grafiki Magdaleny Ciężak MDK „Pod Akacją” w Lublinie.
2 grudnia wraz z siostrą, Katarzyną Kowalczyk z klasy VI b, której praca również została dostrzeżona i zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej, wzięła udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, który odbył się w Częstochowie. Na konkurs nadesłano 2510 prac ze wszystkich województw Polski. Nagrodzono 15 prac.
Cieszymy się, że nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, nie tylko w szkole, ale również na zajęciach pozaszkolnych.
Serdecznie gratulujemy.
Informacje o konkursie na stronie MDK "Pod akacją"
Wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja plastyka – moja technika”
Mikołajki
6 grudnia to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Tego dnia przychodzi przecież Święty Mikołaj. Tuż po pierwszym dzwonku zawitał w nasze progi. Towarzyszyły mu dwie urocze Śnieżynki. Wszyscy uczniowie zostali sowicie obdarowani prezentami. Radości nie było końca.
Serdecznie dziękujemy p. Barbarze Kubiś oraz uczniom z Samorządu XIX LO w Lublinie za pomoc udzieloną Świętemu Mikołajowi.
Święty Mikołaj pojawił się również w Centrum Kultury Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie swoje mikołajki obchodzili uczniowie kl. I b i II a. Najpierw obejrzeli mikołajkowy spektakl baletowy pt. „Przygody króla Apsika”. Następnie na scenie pojawił się Mikołaj, który nie zapomniał o grzecznych dzieciach i obdarował je upominkami. Zdjęcie z Mikołajem i artystami występującymi w przedstawieniu będzie dla dzieci pamiątką z tego wydarzenia.
Zdjęcia
Spotkanie z wolontariuszami z Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE
W dniu 30.11.2016 i 7.12.2016 uczniowie kl. I-III oraz dzieci z oddz. 0 uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez wolontariuszy z Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE. Zajęcia realizowane były w ramach projektu ZwierzoLublin, współfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2016. Spotkanie w formie pogadanki, dyskusji i prezentacji przebiegało z udziałem psa, którego uratowali wolontariusze. W trakcie 45 min zajęć poruszono wiele ciekawych i trudnych tematów:
- jak uniknąć ataku ze strony psa
- mowa ciała psa
- niepokojące sygnały, jakie możemy zaobserwować u napotkanego psa
- schemat prawidłowych działań w sytuacji napotkania psa bezdomnego lub zwierzęcia po wypadku
- zapewnienie prawidłowej opieki zwierzętom domowym
- kot wolnobytujący
- dokarmiać czy nie - dzikie zwierzęta w mieście
- zdarzenia komunikacyjne z udziałem zwierzęcia
- okrucieństwo wobec zwierząt
- realne zagrożenia ze strony dzikich zwierząt.
Mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły będzie w odpowiedzialny i właściwy sposób traktował naszych czworonożnych przyjaciół.
Warsztaty przyrodniczo-kulinarne
Klasa 1 a gościła u siebie niezwykłego gościa. Odwiedził nas jeż. Poznaliśmy jego zwyczaje, mieliśmy okazję go dotknąć i obejrzeć z bliska. Po lekcji przyrody wykonaliśmy jeżyki z jabłek. Spotkanie było bardzo ciekawe i smaczne.
Trolejbus
Klasa 1 a wzięła udział w ciekawych zajęciach organizowanych przez Akademię Niezwykłych Umiejętności "Trolejbus''. Nasze zajęcia były pełne niespodzianek, bawiliśmy się w detektywów, byliśmy tancerzami i kucharzami. To była zabawa na 102!
Zabawa andrzejkowa
23 listopada odbyła się w naszej szkole, długo oczekiwana, zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III oraz oddziału "0";.
Od pierwszej piosenki parkiet zapełniał się roztańczonymi nogami i roześmianymi buziami. Zabawę uświetnili animatorzy z Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. W trakcie zabawy w poszczególnych klasach dzieci miały przygotowane przez rodziców napoje i słodkie poczęstunki. Była to dobra okazja, aby powyginać "śmiało ciało", miło spędzić czas poza szkolną ławką ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń.
Czas szybko płynie, niedługo kolejna zabawa, tym razem w strojach karnawałowych. Będziemy mogli ponownie udowodnić, że nie tylko bardzo dobrze się uczymy, ale też wspaniale bawimy.
Zdjęcia
Sukcesy naszych uczniów
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III "ZOSTAŃ ILUSTRATOREM BAŚNI ANDERSENA" przyniósł olbrzymi sukces naszym uczniom. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza przy ul. Złotej 3 w Lublinie.
I miejsce zajęła Oliwia Komajda - opiekun artystyczny - p. Barbara Matysiak i Łucja Próchniak - opiekun artystyczny - p. Iwona Michalak. II miejsce zdobyli Bartłomiej Szulc - opiekun artystyczny - p. Agata Aleksandrowicz oraz
Piotr Wiśniewski - opiekun artystyczny - p. Elżbieta Prokop. Uczniowie mieli trudne zadanie. Musieli wykonać po trzy ilustracje do wybranej baśni H.CH. Andersena. Ich trud oraz uzdolnienia zostały docenione. Bardzo się cieszymy z takich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy II a na zajęciach Uniwerytetu Otwartego KUL
W dniu 28 października uczniowie klasy 2 a zostali studentami UO KUL. Uczestniczyli w trzech zajęciach: Teatr lalek, czyli cuda na kiju, Historia jednej kropelki oraz w lekcji pokazowej przeprowadzonej przez funkcjonariusza Policji pt. Bezpieczny uczeń. Po zajęciach zwiedzili Muzeum Uniweryteckie KUL oraz malowniczy dziedziniec z pomnikiem dwóch wybitnych Polaków związanych z uczelnią - Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zajęcia w gmachu jednej z najstarszych uczelni w Polsce były bardzo ciekawe. Każdy mógł poczuć atmosferę uniwerytetu i przez chwilę wcielić się w rolę studenta.
III c w Kozłówce
26 października 2016 r. uczniowie klasy III c zwiedzili zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce. W Muzeum Zamoyskich obejrzeli wnętrza pałacowe, zbiory dawnego malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunku. Duże wrażenie wywarły na dzieciach wytwory rzemiosła artystycznego, w tym zabytkowe piece i meble. Uczniowie podziwiali również historyczne pojazdy zgromadzone w Powozowni, odwiedzili pałacową Kaplicę oraz wystawy czasowe poświęcone dawnym zabawkom i bajkom.
Pałac i park w Kozłówce udekorowany jesiennymi barwami na długo utkwi dzieciom w pamięci.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę się starał swym zachowaniem,
sprawiać radość rodzicom, nauczycielom i wszystkim Polakom.
Tymi słowami, 25 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły.
Po zdaniu pierwszego egzaminu, który przeprowadzili starsi koledzy z klas trzecich, pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Frejowska. Dzieci przyjmowały ten symboliczny gest z wielkim przejęciem i radością.
W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice i dziadkowie, którzy z dumą obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.
Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki.
Życzymy wielu sukcesów i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji!
Spotkanie autorskie z p. Zbigniewem Dmitrocą
W dniu 25 października 2016 roku gościliśmy w naszej szkole pana Zbigniewa Dmitrocę, który jest poetą, bajkopisarzem, tłumaczem, autorem Jednoosobowego Teatru Walizkowego "Teatrzyk jak się patrzy".
Pan Zbigniew Dmitroca dwukrotnie spotkał się z uczniami klas młodszych. Podczas godzinnych spotkań uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat twórczości pisarza, wysłuchali jego wierszy oraz mieli możliwość występowania w teatrzyku. W przerwie pomiędzy spotkaniami autor udzielił wywiadu Zespołowi Dziennikarskiemu (z klasy 3c) gazetki szkolnej Naszym Okiem.
Sukces Natalii Wasiłek z kl. II a
Natalka otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja bezpieczna przygoda wakacyjna".
Nagrodzoną pracę uczennica wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
III c w Punkcie Edukacji Leśnej "Dąbrowa"
19 października uczniowie klasy III c uczestniczyli w ciekawych warsztatach w Punkcie Edukacji Leśnej "Dąbrowa". Pracownicy Nadleśnictwa Świdnik odkryli przed dziećmi wiele tajemnic lasu. Warsztaty zakończył sie ogniskiem z pieczenmiem kiełbasek, co było miłym akcentem tego jesiennego dnia. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni z udanej leśnej lekcji.
Niezwykła lekcja muzyki
W poniedziałek 17 października o godz.12.30 w sali gimnastycznej miała miejsce niezwykła lekcja muzyki dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej i ich rodziców.
Gościem specjalnym był pianista, kompozytor, wokalista i poeta - Grzegorz Turnau ze swoim zespołem. Z przyjemnością wysłuchaliśmy przepięknych piosenek oraz muzycznych opowieści. Byliśmy nimi oczarowani. Było to dla wszystkich bardzo duże przeżycie. Na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z artystą i otrzymać autograf.
Lekcja muzyki odbywała się w ramach projektu Rodzinne spotkania z muzyką. Jej organizatorem była firma Yamaha.
Relacja z koncertu na stronie głównej
Wirtualny spacer po Lublinie z koziołkiem
Dzieci z klasy 1 a uczestniczyły w zajęciach "Spacer po Lublinie z koziołkiem" w zaprzyjaźnionej bibliotece im. H.Łopacińskiego przy ul. Nadbystrzyckiej. Podczas zajęć uczniowie poznawali najciekawsze miejsca związane ze Starym Miastem uczestnicząc w wirtualnej wycieczce. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały! Mapę ciekawych, historycznych miejsc, która powstała na warsztatach zabraliśmy ze sobą do klasy.
"Zielona lekcja" w Starym Gaju uczniów klasy II a
W dniu 30 września uczniowie klasy II a uczestniczyli w wycieczce do Starego Gaju. Podczas 3,5 godzinnego spaceru po lesie poznawali las liściasty i mieszany oraz jego warstwową budowę. Samodzielnie szukali roślin typowych dla poszczególnych warstw lasu. Na kartach pracy zaznaczali rozpoznane rośliny. W rezerwacie przyrody ,,Stasin" zobaczyli czarną brzozę. Czas szybko minął wśród zabaw. Wycieczka była bardzo udana, a uczniom dopisywał dobry humor i piękna jesienna pogoda.
Wyjątkowo słodka lekcja w III c
Któż z nas nie zna smaku Śliwki Nałęczowskiej, cukierków Solidarności czy czekolady Goplana. Klasa III c miała okazję spróbować tych pyszności prosto z taśmy produkcyjnej. 28 września uczniowie III c zwiedzili fabrykę wyrobów cukierniczych "Colian". Zobaczyli hale produkcyjne, gdzie powstają słynne słodkości. Zapoznali się z procesem produkcji czekolad, czekoladek, pralin, batoników, cukierków... To było bardzo cenne doświadczenie. Pracownicy fabryki przyjęli nas z dużą życzliwością. Cierpliwie odpowiadali na nasze pytania, a na koniec obdarowali torbami pełnymi słodyczy.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom firmy "Colian" za umożliwienie klasie III c zwiedzania fabryki.
XIII Lubelski Festiwal Nauki
Jak co roku nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach w ramach LFN. Propozycje warsztatów przygotowane przez lubelskie środowisko naukowe były bardzo różnorodne i atrakcyjne. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, nasi uczniowie zostali zainspirowani do odrywania piękna nauki.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w następujących projektach:
"O królu, koziołku i czarciej łapie - legendy lubelskie." - Wycieczka na Zamek Lubelski i Stare Miasto (III c)
"Śpiewaj i tańcz po polsku" - warsztaty taneczne (III c)
"Muzyczne inspiracje" - koncert instrumentalny (III c)
"Uwaga kłuję, uwaga parzę! Parę słów o naturalnych truciznach roślinnych" (II a, III c)
"Gwiezdne wojny, czyli jak twórczość filmowa inspiruje inżynierów." (II c, III a)
"Witaminki dla rodzinki" (III a)
"Meteoryty goście z kosmosu" (II a)
"Elementarz dobrego właściciela psa" (II a)
"Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem" (I b, II a)
"Poznać i zrozumieć świat mikroorganizmów" - zajęcia laboratoryjne (I b, II a)
"Co kryje się w małym nasionku?" (I b)
"Łazik marsjański Orion" (II c)
Uroczysta akademia
Nowy rok szkolny zainaugurowaliśmy uroczystą akademia przygotowaną przez uczniów klasy III a pod opieką wychowawcy, p. M. Bakaj.
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
1 września 2016 r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów klas I - III
* część oficjalna - sala gimnastyczna,
* spotkanie z wychowawcami w przydzielonych salach lekcyjnych.
III a w Ratuszu
21 czerwca odwiedziliśmy Ratusz. Usiedliśmy na miejscach Radnych i Prezydentów naszego miasta. Niestety nie mogliśmy się spotkać z panem Prezydentem, ale bardzo ciepło przyjął nas w swoim gabinecie Przewodniczący Rady Miasta Lublin pan Piotr Kowalczyk. Mieliśmy wiele pomysłów na nowe inwestycje w Lublinie dotyczące między innymi utworzenia ZOO, zamiany podręczników na laptopy i zasilenia miejskich bibliotek w nowe, ciekawe księgozbiory. Pan Przewodniczący uważnie nas wysłuchał i podpowiedział, w jaki sposób mieszkańcy mogą składać swoje wnioski. Teraz już wiemy, że my dzieci mamy swoją Młodzieżową Radę Miasta, która pomaga dorosłym, zgłaszając swoje pomysły. W prezencie otrzymaliśmy słodkości i komiks z legendą o Unii Lubelskiej.
DZIEŃ RODZINY w klasie I a
16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny pod hasłem "Rodzina na dobre i na złe". Na ten wyjątkowy spektakl licznie przybyli najważniejsi goście; rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. "Dzisiaj obchodzimy Święto Rodziny: siostry, brata, mamy, taty, dla was wszystkich ten program bogaty" taką rymowanką uczniowie rozpoczęli program artystyczny. Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy,
z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Niespodzianką dla rodziców były własnoręcznie wykonane przez dzieci prace plastyczne przedstawiające członków rodziny, które zostały wręczone na zakończenie szkolnej imprezy, a przyjmowane przez rodziców z ogromnym wzruszeniem. Do uroczystości dzieci przygotowały p. Elżbieta Prokop i p. Małgorzata Frączek.
II a i II c w Bałtowie i Krzemionkach Opatowskich
13 czerwca 2016 r. klasy: II a i II c wybrały się na wycieczkę do Bałtowa i Krzemionek Opatowskich. Celem wycieczki było zwiedzenie rezerwatu archeologicznego, chroniącego zespół neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego oraz odwiedzenie JuraParku - rekonstrukcji prehistorycznego świata z ponad 100 modelami dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Oprócz nauki na ścieżce dydaktycznej uczniowie klas drugich świetnie bawili się na palcu zabaw. Cały dzień wycieczki minąl bardzo szybko i wszyscy żałowali, że nie mógł trwać dłużej.
W Farmie Iluzji
10 czerwca klasy III a i I a odwiedziły Centrum Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”.
Był to czas nie tylko dobrej zabawy, ale i zasłużonego wypoczynku po trudnej pracy w ciągu roku szkolnego. Jak się bawiliśmy, możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Nasi przyjaciele z zespołu teatralnego z Domu Seniora przy ulicy Rzeckiego zaprosili uczniów klasy Ia i III a na spektakl teatralny w swoim wykonaniu pt. „Tuwimowo”. Przedstawienie było zabawne i profesjonalnie przygotowane. Aktorzy otrzymali od nas w podziękowaniu za zaproszenie tort i owacje na stojąco.
Okazuje się, że matematyka nie jest taka trudna. Tytus Brzeszczak z klasy III a otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2016, a w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla szkół miasta Lublin pt. „Mądra głowa”, Krystian Sowa z klasy III b zajął II, a Piotr Pepera z klasy III a - III miejsce. Uczniów do konkursów przygotowywały panie Marzenna Grabowska -Wójcik i Agata Aleksandrowicz.
Gratulujemy młodym matematykom.
Dzień Rodziny w II a
8 czerwca 2016 r. odbył się Dzień Rodziny w klasie II a
Dzień Dziecka w III b
Tak bawiły się dzieci z klasy 3 b podczas pikniku w Dzień Dziecka :)
Uczniowie klasy I a laureatami Ogólnopolskiego Konkursu
Ogólnopolski Konkurs realizowany był w ramach Projektu "Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych". Organizatorami konkursu są: Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie i Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Celem Konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych, pobudzenie ich do działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Konkurs polegał min. na zaprojektowaniu przez uczniów rozwiązań, które będą sprzyjać koegzystencji ludzi ze zwierzętami, zwłaszcza tymi zagrożonymi. Projekt należało przygotować w postaci makiet.
Na konkurs zgłosiło się 1000 placówek oświatowych z całego kraju. Uczniowie klasy I a zajęli III miejsce. Makietę - pracę konkursową wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop oraz p. Małgorzaty Frączek. Nagrodą dla uczniów jest zestaw edukacyjny młodego przyrodnika do badania owadów.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
II c na lotnisku
31 maja 2016 r. uczniowie klasy II c zwiedzili Port Lotniczy Lublin. By dotrzeć do celu, kolejno podróżowaliśmy trolejbusem i pociągiem. W pociągu obejrzeliśmy kabinę maszynisty. Zwiedzając lotnisko widzieliśmy startujący samolot. Zapoznaliśmy się z pracą koordynatora ruchu naziemnego (follow-me), dyżurnego operacyjnego, celników i pracowników ochrony. Widzieliśmy, jak pasażerowie odprawiają się przed lotem i dowiedzieliśmy się, co wolno, a czego nie wolno wnosić na pokład samolotu. Praktyczne poznawanie środków transportu bardzo nam się podobało.
Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Plastycznego "Czym się Lublin chwali?"
W dniu 30 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w uroczystości wręczenia nagród w konkursie plastycznym.
Na Miejski Konkurs Plastyczny "Czym się Lublin chwali?" zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin wpłynęło 800 prac. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice kl. 1 a: Natalia Wasiłek - II miejsce i Martyna Barska - wyróżnienie. Swoje nagrodzone prace wykonały pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop. Wśród uczniów klas III wyróżnienie otrzymała uczennica kl. III b, Małgorzata Godek. Pracę wykonała pod kierunkiem p. Agaty Aleksandrowicz.
Gratulujemy sukcesu!
Sukces najmłodszych uczniów
Uczniowie klasy I a: Martyna Barska, Zofia Nowak oraz Wojciech Gałus zdobyli III miejsca w Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami "Bajki i legendy Henryka Sienkiewicza". Nagrodzone prace wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Matki w II c
Z okazji Dnia Matki w kl. II c odbyła się klasowa uroczystość. Oprócz naszych kochanych mam przybyli na nią liczni goście - babcie, ojcowie i rodzeństwo. Z uwagą i wzruszeniem obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie pt. "Na zdrowie".
Piknik integracyjny w Bystrzycy
19 maja na zaproszenie Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Ponad Podziałami” oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, klasy I A i III A uczestniczyły w Pikniku Integracyjnym z okazji Dnia Dziecka w Bystrzycy. Oprócz przedstawień przygotowanych przez naszych niepełnosprawnych kolegów były zabawy z Klanzą, warsztaty z ceramiki, malowanie na szkle, konkurencje sportowe i zabawy integracyjne przy muzyce. Były także słodkości i tort od dzieci i rodziców z klasy I A i III A. Wszak było co świętować!
Już od 10 lat p. Marzenna Grabowska Wójcik i p. Elżbieta Prokop wraz ze swoimi wychowankami wspomagają niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. Przez ten czas wielu uczniów naszej szkoły, uczestnicząc w akcji charytatywnej „Pomocna Dłoń”, nauczyło się empatii i tolerancji.
W świecie baśni Hansa Christiana Andersena
18 maja 2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i czytelniczego „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena” przygotowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie: Mieczysławę Bakaj, Ewę Mudę, Katarzynę Więcek -Woźniak. Agnieszkę Ponieważ, Małgorzatę Dymowską Filipczak, Iwonę Michalak.
Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 2 a: Oliwia Andrzejewska, Maja Borowiec, Stefan Dragan, David Borsukiewicz, Adam Gąsik, Anna Gicala, Adrian Kornicki, Iga Nadarkiewicz, Oleksandr Petrenko, Maja Samorańska, Michał Szyba, Oskar Wącholski, Bartosz Woźniak vel Wójcik, Kacper Wójcik.
Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.
LAUREACI_KONKURSU_W_swiecie_basni_H._Ch._Andersena.doc
WYCIECZKA kl. I a na STARE MIASTO
17.05.2016 uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce na Stare Miasto. Pierwszym punktem wycieczki były podziemia pod Trybunałem Koronnym i przejście trasą, gdzie uczniowie wysłuchali historii związanych z powstaniem Lublina. Następnie zobaczyli Ratusz, Bramę Krakowską, Trybunał, Plac po Farze oraz Bramę Grodzką. Kolejną atrakcją była lekcja muzealna na Zamku na temat "Lubelskie legendy". Wizytę na Starym Mieście zakończyliśmy zwiedzaniem Teatru Starego. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.
Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego 'Moja podróż z ..."
Uczniowie kl. I a, którzy prace wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop osiągnęli kolejny sukces.
Nagrodę zdobyła Pola Marczewska, wyróżnienia Natalia Wasiłek oraz Piotr Wiśniewski.
Gratulujemy sukcesu!
II c w PEL "Dąbrowa"
10 maja 2016 r. uczniowie klasy II c uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Punkcie Edukacji Leśnej "Dąbrowa". Pracownicy Nadleśnictwa Świdnik podzielili sie z nami wieloma cennymi informacjami na temat flory i fauny lasu oraz pracy leśnika. Zabawy na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu, słoneczna pogoda oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek dopełniły całości. Bardzo lubimy takie zielone lekcje.
Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Świdnik za ciekawie zorganizowane zajęcia.
Warsztaty w bibliotece
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego (filia nr 28) z okazji "Tygodnia bibliotek". Uczniowie poznali technikę qullingu i wykonali piękne kartki dla mamy.
Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki za ciekawe warsztaty.
Na zdjęciach uczniowie klasy II c w trakcie warsztatów.
W Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji"
6 maja uczniowie klasy I c byli na wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji". Spędziliśmy tam cały dzień. Ten pięknie położony park oferuje mnóstwo atrakcji, które sprawiły nam wiele radości i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Rozwiązywaliśmy zagadki w labiryncie, zajrzeliśmy do studni nieskończoności, zakręciło nas w tunelu zapomnienia, a w pokoju Amesa sprawdzaliśmy, kto jest większy. Świetnie się bawiliśmy na polu dmuchańców i w Zatoce Piratów. Bardzo ciekawa była Latająca Chata Tajemnic i lewitujący kran. Ten wspaniały dzień będziemy mile wspominać. A może jeszcze tam wrócimy?
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic"
Małgorzata Godek, uczennica klasy IIi b (wych. p. A. Aleksandrowicz) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortografia bez tajemnic", a Maya Rozwałka, uczennica klasy II c (wych. p. I. Dziewicka) zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy.
W Muzeum Wsi Lubelskiej
27 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II c zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej.
W skansenie obejrzeliśmy bogatą kolekcję architektury i przedmiotów związanych z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek. W czasie zwiedzania z przewodnikiem oraz warsztatatów pt. "Ginące zawody" dowiedzieliśmy się, jak kiedyś wyglądało życie i praca na wsi. Najbardziej podobał nam się wiatrak z Zygmuntowa oraz chałupy kryte strzechą.
Dużą atrakcją było dla nas również prowincjonalne miasteczko z lat 30. XX wieku. Mieliśmy okazję zobaczyć ekspozycje zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty, trafiki, piwiarni, domu burmistrza oraz warsztatów – kołodzieja, szewca i cholewkarza. Wycieczkę zaliczyliśmy do bardzo udanych.
Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II a pod opieka p. M. Bakaj i p. E. Mudy przygotowali dla kolegów z klas I - III przedstawienie o treści ekologicznej "Dbanie o naturę jest proste".
Sprzątanie świata
Jak co roku uczniowie klasy II c włączyli się do akcji "Sprzątanie świata"
XXI Konkurs Plastyczny "Mój Świat"
NATALIA WASIŁEK z kl. I a została laureatką XXI Konkursu Plastycznego "Mój Świat" III edycja międzynarodowa - Lublin projekt karty pocztowej z okazji obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.
Na konkurs napłynęło 965 prac z 82 ośrodków (15 przedszkoli, 27 szkół podstawowych, 12 gimnazjów,
3 liceów ogólnokształcących, 19 ośrodków kultury, 6 ośrodków szkolno-wychowawczych) oraz 3 zgłoszenia
indywidualne.
Natalia Wasiłek, która swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop, otrzymała wyróżnienie.
Wyróżnienie w formie kwalifikacji do wystawy pokonkursowej zdobyli:
z kl. I a: Zuzanna Darowska, Zofia Nowak, Emilia Popiołek, Konstanty Staręga - nauczyciel p. Elżbieta Prokop
z kl. I b; Szymon Grzesiak i Michał Zarajczyk - nauczyciel p. Iwona Michalak
z kl. II a : Oleksandra Petrenko - nauczyciel p. Mieczysława Bakaj
z kl. III a Tytus Brzeszczak i Jakub Gicala - nauczyciel p. Marzenna Grabowska- Wójcik
z kl. III b: Gabriel Kuzdraliński - nauczyciel p. Agata Aleksandrowicz
Gratulujemy naszym podopiecznym.
Spotkanie autorskie
7 kwietnia uczniowie klasy II c i III b uczestniczyli w spotkaniu autorskiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, filia 28.
Autorka, Gabriela Kotas zapoznała nas ze swoją twórczością adresowaną do dzieci. Ogłosiła również konkurs plastyczny, w którym chętnie wzięliśmy udział.
Wielkanocne przygotowania w II c
Uczniowie klasy II c wspólnie przygotowali świąteczny stół z wybranymi tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Stół zdobiły własnoręcznie przygotowane ozdoby, wyhodowana pszenica i owies. Jajka przybraliśmy szczypiorkiem z własnej uprawy. Wspólnie zjedzony posiłek sprawił wszystkim sporo radości.
Warsztaty przyrodnicze
Klasa II c uczestniczyła w interesujących wielkanocnych warsztatach przyrodniczych poświęconych tradycjom świątecznym. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się również z żówiami. Teraz już na pewno zapamiętamy, że żółwie są gadami i wykluwają się z jaj.
Powitanie wiosny
18 marca w związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wiosny w naszej szkole odbyła sie uroczystość Powitania Wiosny połączona z konkursem dla klas I na najpiękniejsze wiosnenne przebranie.
Uczennice i uczniowie zaprezentowali własnoręcznie przygotowane wiosenne stroje. Radości z ich prezentacji było co nie miara. Komisja sędziowska miała mnóstwo pracy z wyłonieniem laureatów. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni, a p. dyrektor podziekowała wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowania Powitania Wiosny.
Zdjęcia
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Z okazji Dni Babci i Dziadka uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią, panią Mieczysławą Bakaj i we współpracy z panią Ewą Mudą przygotowali przedstawienie pt. "Kot w butach".
Inscenizacja została wystawiona w szkole 27 stycznia. Bardzo się podobała, a przybyli goście zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci.
Julia Gontarz uczennica klasy III A została laureatką dwóch ogólnopolskich konkursów. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesienne duszki i skrzaty” organizowanym przez MDK Dom Harcerza w Krakowie, na który wpłynęło blisko 1000 prac Julka zdobyła nagrodę równorzędną.
I miejscem w kategorii ozdoba choinkowa zaowocowała praca Julki w Ogólnopolskim Konkursie Bożonarodzeniowym organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie. Na konkurs wpłynęło 539 prac.
Obie prace zostały wykonane pod opieką p. Marzenny Grabowskiej – Wójcik.
Kolejny sukces naszych uczniów
Nasi uczniowie z klas I - III znaleźli się w gronie laureatów konkursu.
Grupa wiekowa 6-7 lat | Grupa wiekowa 8-9 lat |
Emila Popiołek, kl. I a - I miejsce | Emila Banach, kl. II c - II miejsce |
Maja Borowiec, kl. III a - III miejsce |
Wyróżnienia:
Martyna Barska, kl. I a
Hanna Śpiewak, kl. I a
Stanisław Klimek, kl. I a
Franciszek Śpiewak, kl. II b
Piotr Bojarczuk, kl. III a
Gratulujemy sukcesów uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu - p. Elżbiecie Prokop, p. Małgorzacie Frączek, p. Iwonie Dziewickiej, p. Marzennie Grabowskiej - Wójcik, p. Barbarze Matysiak oraz p. Marzenie Żywickiej.
28 stycznia 2016 r. o godz. 10.00 DK LSM serdecznie zaprasza na rozdanie nagród i wyróżnień oraz wernisaż prac dzieci i młodzieży.
"Moja przygoda w szkolnej bibliotece"
Nasi uczniowie zostali laureatami II Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym "Moja przygoda w szkolnej bibliotece". Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 13 stycznia 2016 r. w SP nr 10 w Lublinie.
Nagrodzeni uczniowie z klasy I a, II c i III a:
Kategoria klas I | Kategoria klasa II | Kategoria klas III |
---|---|---|
Zofia Nowak - I miejsce | Natalia Bednarska - I miejsce | Julia Gontarz - I miejsce |
Emila Popiołek - III miejsce | Emilia Banach - III miejsce | Karolina Kopycińska - III miejsce |
Wiktor Szwedo - wyróżnienie |
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło 318 prac plastycznych i blisko 200 prac literackich.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Spektakl w Domu Seniora
Seniorzy - aktorzy z domu Seniora przy ulicy Rzeckiego zaprosili uczniów z naszej szkoły na przedstawienie Jasełek. 11 stycznia odbył się spektakl, który wspólnie z uczniami klasy III a i I a obejrzały pani dyrektor Małgorzata Frejowska i pani dyrektor Dorota Fornalska. Przedstawienie było nie tylko wzruszające, ale i zabawne. Dzieci zgotowały aktorom owacje na stojąco, a wymiana doświadczeń aktorskich i rozmowy z Seniorami trwały jeszcze długo po spektaklu.
Przedstawienie Jasełek w Parafii ś. Józefa
W niedzielę 10 stycznia uczniowie klasy III a zaprezentowali swoim kolegom i ich rodzinom z parafii, wyreżyserowane przez panią Marzennę Grabowską –Wójcik przy współudziale pani Elżbiety Czarnoty, przedstawienie Jasełek. Spektakl przygotowany wspólnie z Seniorami z Domu Seniora przy ulicy Rzeckiego, na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, wzbudził wiele pozytywnych emocji, bardzo się podobał i został wysoko oceniony. Aktorzy otrzymali nie tylko gratulacje, ale też słodkie upominki. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie na długo zostanie w pamięci widzów- parafian.
W manufakturze cukierków
10 grudnia uczniowie klasy III a, na zaproszenie Mikołaja, byli w manufakturze cukierków.
Każdy mógł zapoznać się z procesem powstawania słodkości i własnoręcznie zrobić swojego lizaka. Było wiele pracy oraz radości i okazało się, że ten kolorowy i pachnący świat jest bliski nie tylko dzieciom.
Warsztaty bożonarodzeniowe
8 grudnia uczniowie klasy II c uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych organizowanych w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych w ramach projektu Akademia Sztuki Ludowej. Dzieci poznały bogate zwyczaje bożonarodzeniowe oraz wykonały samodzielnie tradycyjne ozdoby choinkowe ze słomy.
Warsztaty poprowadziła Wiesława Kucharzyk - twórczyni ludowa reprezentująca Lubelszczyznę. Artystka wykonuje ozdoby choinkowe ze słomy w postaci gwiazdek, aniołków, lalek, grzybków, sopelków.
Mikołajkowe Zawody "Lekkoatletyka dla każdego"
W poniedziałek, 7 grudnia uczniowie klasy II c i III b wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach "Lekkoatletyka dla każdego". W zawodach wystartowało 24 uczniów - 6 dziewczynek i 6 chłopców z klasy II c oraz 6 dziewczynek i 6 chłopców z klasy III b. Pozostali uczniowie dzielnie kibicowali naszej szkolnej drużynie.
Na zakończenie zawodów wystartowały drużyny składające się z nauczyciela, ucznia i uczennicy. SP nr 22 reprezentowała p. Magdalena Sokołowska, Iga Marciniak i Maciek Gałus.
Ogromne brawa dla wszystkich zawodników.
Zawody, w których wszyscy okazali się zwycięzcami, odbyły się w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Organizator - Ośrodek Kids Athletics w Lublinie
Sponsorzy i partnerzy zawodów: Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Lublin, PKN Orlen, Nestle Polska S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, AZS UMCS Lublin, Ośrodek Kids Athletics
Dziękujemy orgaznizatorom za mile spędzony dzień na sportowo.
Mikołaj w naszej szkole
Jak co roku o tej porze naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Towarzyszyły mu dwie urocze Śnieżynki. Uczniowie klas młodszych niecierpliwie wyczekujący na wizytę tego ulubionego świętego, zostali sowicie obdarowani prezentami. Radości nie było końca.
Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Szkodzie oraz uczniom klasy III P XIX LO za pomoc udzieloną Świętemu Mikołajowi.
W Fabryce Ozdób Choinkowych
1 grudnia uczniowie klas II a i II c zwiedzili Fabrykę Bombek w Nowej Dębie.
Zapoznali się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Obejrzeli wspaniałe świąteczne dekoracje z różnych zakątków świata oraz samodzielnie ozdobili swoją bombkę.
Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Sukces Stasia
Uczeń klasy I a, Stanisław Klimek, który pracę wykonał pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop, w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego"- Zamość 2015 zdobył III nagrodę.
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza wpłynęło 994 prac z 95 placówek z województwa lubelskiego.
Serdecznie gratulujemy
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Moja Ojczyzna"
Uczeń klasy II b, Maciej Lewandowski zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja Ojczyzna". Maciek jest uczniem p. Barbary Matysiak.
Konkurs poezji
Uczennica klasy 3b, Małgorzata Godek otrzymała wyróżnienie w Konkursie Poezji, Prozy i Peśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie. Małgosia zaprezentowała swój autorski wiersz.Gratulujemy!
Konkurs Plastyczny "Co lubię w jesieni?
W Konkursie Plastycznym "Co lubię w jesieni? uczniowie z klas I - III naszej szkoły otrzymali wyróżnienia:
Alan Raznatowski, kl II a
Wiktoria Gałkowska, kl. I b
Prace zakwalifikowane do wystawy:
Hanna Nowak kl. III b
Julia Mika kl. II b
Od 16 listopada wszystkie prace będzie można zobaczyć w Galerii Okna MBP przy ul.Peowiaków12
Serdecznie gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów,
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moja największa przygoda wakacyjna”
W projektach festiwalowych uczestniczyli uczniowie klas I a, II a, II c, III a.
Piotruś Pan w klasie I b
16 czerwca 2015 r. uczniowie klasy I b zaprosili swoich rodziców, babcie, dziadków i rodzeństwo do krainy marzeń. Okazała się nią Bajlandia Piotrusia Pana. Przedstawienie bardzosię podobało, czego dowodem były długo niemilknące oklaski.
Uczniowie klasy I c w świecie chemii
16.06.2015 r. uczniowie klasy I c uczestniczyli w warsztatch chemicznych przeprowadzonych przez pracowników Zakładu Chemii Nieorganicznej UMCS.
Spotkanie z chemią na żywo było niezwykłym doświadczeniem dla naszych uczniów, odkrywaniem tego, co nowe i fascynujące. Uczniowie dowiedzieli się, że chemia jest wszechobecna w życiu każdego człowieka. Byli zainteresowani i zaciekawieni. Mogli nie tylko zobaczyć efekt reakcji chemicznych, ale również mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia niektórych doświadczeń pod opieką pracowników Zakładu.
Serdecznie dziękujemy p. dr Magdalenie Makarskiej - Białokoz, p. dr Monice Wawrzkiewicz, p. dr Agnieszce Gładysz- Płasce oraz p. mgr Agnieszce Lipke za rozbudzenie chemicznych zainteresowań naszych uczniów.
Czarcia łapa i nasze sukcesy
Uczniowie naszej szkoły dobrze znają i lubią legendę o Czarciej Łapie. W piątek 12 czerwca na Zamku Lubelskim odbyło się rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Legenda o Czarciej Łapie” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą i Muzeum Zamku Lubelskiego. Na konkurs wpłynęło blisko tysiąc prac.
Nagrodę specjalną w konkursie zdobył Adam Filiks z klasy II a. Adaś będzie mógł urządzić urodziny na Zamku, zapraszając nie tylko swoją klasę, ale i innych przyjaciół. Kamil Krzysiak, Konstancja Pawluk z klasy III b, Maja Bartyna z II b i Joanna Cichosz z klasy III a otrzymały Dyplomy „Gazety Wyborczej”.
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Marzenna Grabowska- Wójcik, Elżbieta Prokop, Agata Aleksandrowicz i Elżbieta Gogłoza. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Festyn z Fundacją Canituus
9 czerwca uczniowie klasy I b brali udział w festynie zorganizowanym przez Fundację Canituus. Podczas festynu dzieci zapoznały się z działalnością terapeutyczna psów i miały możliwosć spędzenia czasu z psami terapeutami.
Laureaci konkursu z kl. II a i III b
Uczniowie klasy II a i III b ponownie cieszyli się odbierając nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Pan Tadeusz”, „Ballady i romanse” oraz inne utwory Adama Mickiewicza. Gabriela Popiołek z klasy III b zajęła I miejsce, Marta Kowalska z klasy II a - II miejsce, Wiktoria Wnuczek z klasy III b, Dorota Borkowska oraz Karolina Kopycińska
z klasy II a otrzymały wyróżnienia.
Gratulujemy uczennicom i paniom Elżbiecie Prokop i Marzennie Grabowskiej- Wójcik, pod których kierunkiem powstały prace.
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "LOTNICTWO POLSKIE W OCZACH DZIECI"
W VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "LOTNICTWO POLSKIE W OCZACH DZIECI"; zorganizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia:
Maciej Paczkowski z kl. III b (nauczyciel Elżbieta Prokop) - 1 miejsce,
Lena Juszczuk z oddz. "0" (nauczyciele Iwona Michalak i Małgorzata Pawłowska) - wyróżnienie
oraz Jakub Wójcik z kl. I b (nauczyciel Barbara Matysiak) - wyróżnienie.
III Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”.
Fundacja Dwa Skrzydła Anioła przedstawiła wyniki III Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”.
Komisja po przeanalizowaniu dzienniczków dobrych uczynków jednogłośnie ustaliła:
Zwycięską szkołą zostaje Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie.
Nagrodą jest statuetka Dwa Skrzydła Anioła.
W tym roku przystąpiliśmy do konkursu drugi raz. Konkurs miał charakter wojewódzki. Na terenie szkoły odbywał się pod patronatem Pani Dyrektor Małgorzaty Frejowskiej. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I- III oraz zerówki.
Świadectwo Szlachetności otrzymała Małgosia Godek, która zajęłą w tym konkursie III miejsce.
Natomiast w ramach rywalizacji międzyszkolnej byliśmy niezawodni. Zostaliśmy laureatami tej edycji konkursu.
Do konkursu włączyły się panie wychowawczynie klas młodszych. Koordynatorami konkursu były p. Elżbieta Czarnota oraz p. Wiesława Ciechocińska.
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzliwość dla innych.
"Czarodziejski Flet Mozarta"
Uczniowie naszej szkoły z klasy I c i III a otrzymali dyplom za udział w konkursie plastycznym wokół spektaklu "Czarodziejski Flet Mozarta".
W "Farmie Iluzji"
3 czerwca uczniowie klasy I a i I c uczestniczyli w wycieczce do Mościsk, gdzie zwiedzili "Farmę Iluzji".
"Farma Iluzji" to tematyczny Park Edukacji i Rozrywki. Znajduje się on na pięknej, kilkuhektarowej działce o urozmaiconej rzeźbie terenu. To miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jest tu mnóstwo eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Latająca Chata Tajemnic, labirynty, znikające tunele, place zabaw, boiska sportowe, tratwy na Zaklętym Stawie, plaża i inne atrakcje sprawiły, że cały słoneczny dzień zabawy i wypoczynku minął nam bardzo szybko. Chętnie będziemy go wspominać.
"Magiczny ogród moich marzeń"
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Magiczny ogród moich marzeń" przyniósł kolejne sukcesy naszym uczniom.
I miejsce zdobyła ucz.p. Elżbiety Prokop z kl. 3 b Izabela Krzysiak.
III miejsce Julia Gontarz- kl. 2 a, nauczyciel p. Marzenna Grabowska - Wójcik. Wyróżnienia otrzymali: Julia Jedlińska i Grzegorz Szymczyk z kl. 3 b, uczniowie p. Elżbiety Prokop
„Wesoły Lublin” - rozstrzygnięcie konkursu
Jakub Gicala z klasy II a został laureatem Miejskiego Konkursu Plastycznego „Wesoły Lublin”, zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin.
Na konkurs wpłynęło blisko 1000 prac, z czego Kapituła Konkursu nagrodziła 33, w czterech kategoriach wiekowych, od przedszkola po gimnazjum. Kuba odebrał wyróżnienie z rąk Pana Prezydenta, a jego praca zawisła w galerii Ratusza. Gratulujemy Kubie pokonania niemałej konkurencji.
Praca została wykonana pod opieką pani Marzenny Grabowskiej- Wójcik.
Finał Krajowego Konkursu "Szkoła marzeń".
Uczniowie naszej szkoły w dniu 22 maja wzięli udział w finale Krajowego Konkursu "Szkoła marzeń". Finał odbył się w Sali Kolumnowej w Parlamencie.
Iga Farion z klasy I c, uczennica p. Iwony Dziewickiej, została nagrodzona za zdobycie wyróżnienia.
Konkurs został zorganizowany przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Był adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczych. Polegał na przedstawieniu wizji szkoły marzeń i oczekiwań młodych osób wobec szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom. Prace można było przygotować w kategorii plastycznej i literackiej.
Z klas młodszych zaproszenie od Senatora RP Prof. Henryka Ciocha na finał konkursu otrzymali Próchniak Łucja, Kuba Sochalec i Ola Wawrzykowska z grupy "0", Maja Samorańska z klasy I a, Emilka Banach i Iga Farion z klasy I c, Staś Burmij z klasy II b, Daria Sokołowska z klasy III b.
O godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się Gala Finału Konkursu - ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i upominków wyróżnionym i zwycięzcom, krótkie wypowiedzi zaproszonych dyplomatów o szkołach za granicą.
Następnie uczniowie spotkali sie z parlamentarzystą, tj. Senatorem RP Profesorem Henrykiem Ciochem. Wszyscy zaproszeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, zwiedzili parlament z przewodnikiem oraz wzięli udział w symulowanym głosowaniu w Sali Plenarnej Senatu RP. Wizytę w parlamencie zakończył smaczny obiad w restauracji sejmowej.
Bardzo dziękujemy Panu Senatorowi RP Prof. Henrykowi Ciochowi za zaproszenie.
Serdecznie gratulujemy Idze i pozostałym uczniom.
Konkurs Plastyczny „Europejski Lublin oczami młodych artystów”-
rozstrzygnięty
Uczniowie naszej szkoły Adam Filiks i Olaf Wronikowski z klasy II a oraz Gabriela Popiołek i Beniamin Skwarek z klasy III b zostali nominowani w Konkursie Plastycznym ”Europejski Lublin oczami młodych artystów”,
W kategorii klas I- III zostały przyznane trzy nagrody, jedno wyróżnienie i 18 nominacji. Nagrody laureatom konkursu wręczyli:
Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju - Pan Artur Szymczyk oraz Dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin - Pani Bernadeta Krzysztofik. Oprócz otrzymanych nagród mali artyści zwiedzili Centrun Kultury i zostali zaproszeni przez Pana Prezydenta na słodki poczęstunek.
Do konkursu uczniów przygotowały panie Marzenna Grabowska - Wójcik i Elżbieta Prokop.
Kolejne sukcesy uczniów klas II i III
I międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Plastyczny "Zwiastuny wiosny";
Uczniowie kl. III b i II a zostali laureatami I międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo- Plastycznego "Zwiastuny wiosny".
II miejsce zdobyła Izabela Krzysiak z kl. II b. Wyróżnienia: z kl. II a Karolina Kopycińska i Beniamin Skwarek z kl. II b. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop i Marzenny Grabowskiej Wójcik. Gratulujemy.
Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny "Odznaka małego ekologa"
Uczniowie naszej szkoły zdobyli równorzędne - II miejsce. Z kl. III a Aleksandra Kaliszewska, z kl. III b Grzegorz Szymczyk. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem p. Elżbiety Gogłozy i p. Elżbiety Prokop. Gratulujemy.
Uczennice kl. III b otrzymały: Emilia Smoleńska - I miejsce i Julia Jedlińska - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie plastycznym "Gdy słyszę muzykę graną na skrzypcach". Gratulujemy sukcesów.
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Bezpieczna droga do domu"
Na konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do domu" wpłynęło blisko 450 prac uczniów ze szkół z całego województwa. Jurorzy musieli podjąć niezwykle trudną decyzję, bo ich poziom był bardzo wysoki. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego oraz Krzysztofa Babisza, lubelskiego kuratora oświaty.
10 kwietnia 2015 roku jury wybrało najlepsze prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. Ze względu na bardzo wysoki poziom prac plastycznych, na wystawie zobaczymy aż 44 prace.
Laureatką konkursu i zdobywczynią I miejsca została uczennica kl. III b Irena Królikowska, która pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym, w kategorii "Maluch"- dla uczniów klas III, troje uczniów klasy III b zdobyło wyróżnienie: Grzegorz Szymczyk, Konstancja Pawluk, Julia Jedlińska. W kategorii "Żaczek"- uczniowie klas II, wyróżnienie otrzymała Dorota Borkowska z kl. II a. Uczniów do konkursu przygotowały p. Elżbieta Prokop - kl. III b i p. Marzenna Grabowska - Wójcik - kl. II a. Serdecznie gratulujemy laureatom.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III "ORTOGRAFIA BEZ TAJEMNIC"
Tomasz Pruszkowski, uczeń klasy III b otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.
Sukcesy uczniów klasy II a
Praca plastyczna Adama Filiksa została wybrana spośród 2465 prac i otrzymała honorowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Muzyka w szarości" Rawicz 2015.
Szymon Próchniak zdobył wyróżnienie w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Świat” II edycja międzynarodowa. Na konkurs wpłynęło ponad 2 tysiące prac.
Piotr Bojarczuk otrzymał wyróżnienie w III Ogólnópolskim Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”.
Gratulujemy sukcesów uczniom oraz pani Marzennie Grabowskiej - Wójcik, pod opieką której powstały prace.
Warsztaty animacji
Uczniowie klasy I b brali udział w warsztatach tworzenia animacji. W trakcie zajęć poznali rózne formy filmu animowanego, nauczyli się dostrzegać róznice między animacją rysunkową, wycinankowa, a komputerową. Na koniec obejrzeli film animowany pt. "Kot i pies 2", którzy bardzo się spodobał.
"Polska pachnąca w lipach"
Kuba Wójcik, uczeń klasy I b zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Plastycznym "Polska pachnąca w lipach". Konkurs dotyczył twórczości ks. Jana Twardowskiego i został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Lublinie.
"Lubię szkołę"
28.04.2015 r. w SP nr 20 w Lublinie odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Lubię szkołę" dla uczniów klas pierwszych organizowanego przez doradcę metodycznego edukacji wczesnoszkolnej. Jednocześnie na wernisażu zaprezentowano nagrodzone prace konkursowe. Wszystkie prace wykonywane były w obecności komisji konkursowej.
Emilka Banach, uczennica klasy I c zajęła III miejsce w tym konkursie.
Gratulujemy sukcesu.
W WBP w Lublinie
Uczniowie klasy I c odbyli interesującą wycieczkę do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pracownicy biblioteki przeprowadzili dla nas ciekawą lekcję biblioteczną i warsztaty edukacyjno-plastyczne.
Dowiedzieliśmy się, że prywatny księgozbiór Hieronima Łopacińskiego stał się zalążkiem biblioteki jego imienia. Zwiedziliśmy Dział Zbiorów Specjalnych i Oddział dla Dzieci.
Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy baśni, wierszy i piosenek z bogatych zbiorów bibliotecznych. Wykonaliśmy własnoręcznie prace plastyczne techniką origami ilustrujące temat naszego spotkania - "Żaba wierszowana".
Mogliśmy zapoznać się z nowymi, pięknie wydanymi, kolorowymi książkami i pobawić się w pełnym zabawek pomieszczeniu dla dzieci.
W Dziale Zbiorów Specjalnych na wyciągnięcie ręki mieliśmy bogatą kolekcję cennych starodruków. Teraz już wiemy, skąd wzięło się powiedzenie "przeczytać książkę od deski do deski". Niektóre starodruki zachwyciły nas szatą graficzną. Obejrzeliśmy również miniaturową książkę, której zapisane stronice wzbudziły w nas niedowierzanie, że coś tak małego można przeczytać. Widzieliśmy książki spisane na papirusie, stare pocztówki, fotografie.
Każdy z nas znalazł tu coś interesującego dla siebie, a biblioteka zyskała nowych czytelników.
Bardzo dziękujemy pracownikom WBP w Lublinie za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.
SEZON LUBLIN 2015
Sezon Lublin 2015 jest czwartą edycją wydarzenia organizowanego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin wspólnie z lokalnymi partnerami. Głównym celem wydarzenia jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta.
W ramach Sezonu, w Muzeum Historii Miasta Lublin, uczniowie klasy I c uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu w magicznej atmosferze - "Legendy lubelskie - spotkanie dla dzieci". Pracownicy muzeum w wyjątkowo interesujący sposób przybliżyli odbiorcom szereg opowieści, legend i podań związanych z naszym pieknym miastem, które zachwyca swoją ponad 700-letnią historią. Uczniowie obejrzeli również klimatyczne uliczki i piękne kamienice na Starym Mieście.
Bardzo dziękujemy za tę piękną podróż w historię naszego miasta.
Więcej informacji o wydarzeniach Sezonu Lublin 2015 tutaj.
Wiosna w naszej szkole
Wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole zagościły kwiaty, słoneczko, wiaterek oraz cieszące się z tego faktu zwierzątka. A wszystko za sprawą uczniów klasy I c, którzy dla swoich rodziców, dziadków oraz koleżanek i kolegów z klas I- III wystawili przedstawienie pt. "Przyjście wiosny". Na zakończenie inscenizacji dziewczynki pięknie zatańczyły do muzyki Piotra Czajkowskiego. "Walc kwiatów" z "Dziadka do Orzechów" wprowadził wszystkich w radosną, wiosenną atmosterę.
Sukcesy uczniów klasy III b
Krzysztof Paluch otrzymał wyróżnienie w XX Konkursie Plastycznym "Mój Świat", II edycja międzynarodowa,
Emilia Smoleńska - wyróżnienie honorowe w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Muzyka w szarości" Rawicz 2015, na który to konkurs wpłynęło 2465 prac,
Kamil Krzysiak - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Na konkurs nadesłano 321 prac plastycznych z 28 placówek oświatowych.
Nagrodzeni uczniowie kl. III b wykonywali prace pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop
Serdecznie gratulujemy sukcesów.
W Straży Pożarnej
Dnia 13 kwietnia uczniowie klasy I c odbyli wycieczkę do Straży Pożarnej.
Uczniowie dowiedzieli się, że straż pożarna jest formacją zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska naturalnego. Zapoznali się ze sprzętem medycznym, który jest na wyposażeniu straży pożarnej, ekwipunkiem osobistym strażaka, narzędziami hydraulicznymi, a także osprzętem i armaturą wodną wozu strażackiego.
W imieniu uczniów klasy I c dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w pokazie za przybliżenie ich trudnej, ale bardzo ciekawej i odpowiedzialnej pracy.
Wielkanocne obrzędy
Wielkanoc wiąże się z wieloma obrzędami. Chcąc dać wyraz podtrzymaniu tradycji, uczniowie z klasy II a i III b pod kierunkiem wychowawczyń p. Marzenny Grabowskiej- Wójcik i p. Elżbiety Prokop przygotowali przedstawienie o tradycjach wiosenno - wielkanocnych pt. „Jak to niegdyś bywało”. Zaprezentowali je tuż przed świętami rodzinom i swoim kolegom z klas I- III. Największą radość wzbudziło polewanie wodą, a zaciekawienie - wieszanie śledzia i chodzenie z kurkiem.
Uczniowie odwiedzili też Dom Seniora przy ul. Rzeckiego, gdzie mieli okazję nie tylko wystąpić, ale i posłuchać opowieści Seniorów o tradycjach wielkanocnych z czasów ich młodości. Przedstawienie bardzo się podobało, a Seniorzy przyznali, że o niektórych tradycjach dowiedzieli się od dzieci. Sprawdziło się powiedzenie, że tradycje łączą pokolenia.
Galeria zdjęć 1 Galeria zdjęć 2
Kolejne sukcesy naszych uczniów
Emilia Smoleńska, uczennica kl. III B zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Podróże Pinokia w świat współczesny".
Maciej Paczkowski, uczeń klasy III B, zdobył wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Lubelskie Impresje". Nagrodzoną pracę wykonał pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
W Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna" II miejsce zajęła Julia Gontarz, uczennica klasy 2 a przygotowana przez p. Marzennę Grabowską - Wójcik, a wyróżnienie zdobyła Natalia Bednarska z klasy 1 c, uczennica p. Iwony Dziewickiej.
Uczniowie klasy III b, Daria Sokołowska, Krzysztof Paluch i Wiktoria Wnuczek - zajęli ex aequo II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje wielkanocne" w kategorii kartka świąteczna (dzieci młodsze). Nagrodzone prace wykonali na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.
Wielkanocne warsztaty
Uczniowie klasy I c, II a i III b wzięły udział w wielkanocnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie. Wspólnie z artystami ludowymi wykonaliśmy tradycyjne palmy wielkanocne z bibułkowych kwiatów oraz z suszonych traw, kwiatów, bukszpanu i wielu innych ciekawych roślin. Tematyką kolejnych warsztatów były pisanki z różnych regionów etnograficznych kraju. Spotkania z twórczyniami były okazją do poznania bogatych i ciekawych tradycji Lubelszczyzny i innych regionów Polski.
Powitanie wiosny
20 marca uroczyście powitaliśmy wiosnę. Uczniowie klas I - III oraz dzieci z oddziału "0" wzięły udział w konkursie na najładniejszy kostium Pani Wiosny. Na zielonym dywanie w rytm muzyki zaprezentowały się śliczne Wiosenki. Było mnóstwo radości, a kostiumy okazały sie wyjątkowo ciekawe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Laureaci międzynarodowego konkursu
Uczniowie klasy II a laureatami Międzynarodowego Konkursu „Ozdoby Świąteczne - Świąteczna Ozdoba z Mojego Regionu” organizowanego przez Szkołę Podstawową we Fredristad w Norwegii.
W czasie ferii dotarła do nas miła wiadomość. Adam Filiks i Olaf Wronikowski z klasy II a zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Ozdoby Świąteczne - Świąteczna Ozdoba z Mojego Regionu”. Konkurs był o tyle trudny, bo zachowując tradycyjną formę ozdób bożonarodzeniowych trzeba było odnieść się do specyfiki regionu. Nasi uczniowie pod kierunkiem Pani Marzenny Grabowskiej-Wójcik wykonali swoje ozdoby wykorzystując naturalne materiały- nasiona klonu, kaszę i zboża.
Gratulujemy Młodym Tradycjonalistom międzynarodowego sukcesu, a Lubelszczyźnie udanej promocji regionu w Europie i na świecie.
Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Czas zaczarowanych świąt”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Lublinie.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzony z rodziną. O tym pisali nasi uczniowie, którzy otrzymali nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czas zaczarowanych świąt”. I miejsce zdobył Olaf Wronikowski , a II miejsce Wiktor Szwedo uczniowie pani Marzenny Grabowskiej- Wójcik, z klasy II a. Wyróżnienie zdobyła Konstancja Pawluk, uczennica pani Elżbiety Prokop, z klasy III b. Gratulujemy zwycięzcom.
Zabawa karnawałowa
Skoro trwa karnawał, to i u nas w szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Był to wyjątkowy czas dla najmłodszych, którzy przemienili się w barwne motyle, wróżki, piękne księżniczki, piratów, rycerzy czy czarodziejów i w takiej postaci 29 stycznia przybyli do szkoły. Animatorzy z Agencji FreeeArt poprowadzili wspaniałą zabawę. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale się bawili. Rodzice zapewnili smaczny poczęstunek. Szalona zabawa trwała do 19.00. Dla wszystkich dzieci był to niezapomniany wieczór - pełen wrażeń i niespodzianek.
"Wiersze śniegiem przyprószone"
Uczennice p. Agaty Aleksandrowicz z klasy 2 b zostały nagrodzone w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wiersze śniegiem przyprószone", organizowanym przez SP nr 17 w Lublinie. Konkurencja w naszej grupie wiekowej była bardzo duża, więc sukces bardzo nas cieszy.
Maja Bartyna zajęła II miejsce, a Małgosia Godek dostała wyróżnienie. Laureatkom gratulujemy!
Dzień Babci i Dzień Dziadka
21 stycznia w klasie 1 a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. O godzinie 16.00 w murach szkoły pojawili się licznie zaproszeni goście; babcie i dziadkowie oraz rodzice. Uczniowie klasy 1 a zaprezentowali przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka", które przygotowali pod opieką wychowawczyni mgr Mieczysławy Bakaj i we współpracy z mgr Ewa Mudą. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, a wzruszeni seniorzy oprócz uścisków i całusów od wnuków otrzymali niespodzianki - własnoręcznie wykonane przez nich upominki.
Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Origami - " Święta! Co z nich zapamiętam?",
Na konkurs łącznie wpłynęły 84 prace z kilku szkół miasta Lublin i kilku szkół z województwa lubelskiego.
Nagrody otrzymali:
w kategorii uczniów kl. 1 uczniowie:
II miejsce - Kuba Wójcik z 1 b
II miejsce - Bednarska Natalia z 1c
III miejsce - Grela Nina z 1 c
III miejsce - Kuba Mech z 1 a
w kategorii uczniów kl. 3 - uczniowie z kl. 3 b
I miejsce - Joanna Kamińska
II miejsce - Paulina Batorska
III miejsce - Gabriela Popiołek oraz Konstancja Pawluk
w kategorii uczniów kl. 2 - uczniowie z kl. 2 a
wyróżnienia - Dorota Borkowska i Piotr Pepera
Prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń p. M. Bakaj (1 a), p. B. Matysiak(1 b) , p. I. Dziewickiej (1 c), p. M. Wójcik (2 a), p. E. Prokop (3 b).
Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Renesans lubelski"
Na konkurs wpłynęło 343 prace z 64 placówek. Z naszej szkoły wyróżnienia w formie kwalifikacji do wystawy pokonkursowej otrzymali uczniowie z klasy 3 b oraz 2 b:
Maja Bartyna - 2 b
Emilia Smoleńska - 3 b
Konstancja Pawluk - 3 b
Julia Jedlińska - 3 b
Maciej Paczkowski - 3 b
Joanna Kamińska - 3 b
Wiktoria Sieroń - 3 b
Karolina Hunek - 3 b
Prace wykonane zostały pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop i p. Agaty Aleksandrowicz.
Laureat konkursu "Świąteczna Gwiazdka"
Staś Burmij, uczeń klasy 2 b został laureatem konkursu na autorski projekt ozdoby świątecznej pt."Świąteczna Gwiazdka" organizowanego przez Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Wychowawcą Stasia jest p. Agata Aleksandrowicz. Serdecznie gratulujemy laureatowi i życzymy dalszych sukcesów!
W nagrodę Staś otrzymał zestaw książkowy oraz podwójne zaproszenie na wybrany przez siebie spektakl Teatru Andersena.
Prace nagrodzone, oraz pozostałe zgłoszone na konkurs będzie można obejrzeć w foyer teatru w okresie świątecznym.
Wizyta Świętego Mikołaja
5 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Uczniowie klas I - III zostali obdarowani wspaniałymi prezentami. Radości nie było końca. Wśród prezentów nie było rózg, więc mamy pewność, że byliśmy grzeczni w tym roku. Obiecujemy, że w przyszłym roku też będziemy grzeczni.
Serdecznie dziękujemy uczniom z Samorządu Uczniowskiego XIX LO za pomoc Świętemu Mikołajowi.
Przyjazna zebra
Międzyszkolny konkurs plastyczno - literacki "Przyjazna Zebra - bezpieczeństwo w ruchu drogowym" został rozstrzygnięty. Laureatką została ucz. kl. III B, Emilia Smoleńska, która w kategorii plastycznej dzieci dziewięcioletnich zajęła III miejsce. Emilia wykonała pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop
Katarzynkowe i andrzejkowe zabawy w klasach I - III
W dniach 24 - 28 listopada uczniowie klas I - III uczestniczyli w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Wróżki i wróżbici mieli pełne ręce roboty. Wróżyliśmy z wosku, z serc, łupinek orzecha, kubeczków i z przymróżeniem oka odczytywaliśmy swoją przyszłość. Odbyły się również konkursy tańca i dobrych manier, które wzbudziły wiele emocji. Okazuje się, że polskie zwyczaje i dobra zabawa potrafią łączyć i sprawiają, że zawieramy nowe przyjaźnie.
Kolejny sukces uczennicy naszej szkoły!
Emilia Smoleńska, uczennica kl. III B zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moje podróże po Europie - Strasbourg. Polska 10 lat w Unii Europejskiej". Nagrodzoną pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop. Honorowy patronat nad konkursem objęło Stałe Przedstawicielstwo RP przy Radzie Europy. Celem konkurs było upowszechnianie wiedzy na temat europejskich miast oraz Unii Europejskiej. Dnia 17 września o godz 13.00 w Strasburgu, 2 rue Mont Blant - powołana przez organizatorów Konkursu Kreativ-Art i Artenreel Komisja Plastyczna w składzie: Natalia Kabiesz - grafik, Sarah Bourdarias - artysta malarz, Camille Goutard - projektant biżuterii oceniła prace plastyczne nadesłane na konkurs - wpłynęło 117 prac z 22 różnych instytucji. Jury doceniło walory artystyczne i kreatywność Emilki przyznając jej tak wysokie miejsce. Gratulujemy i życzymy Emilii dalszych sukcesów.
Szkolny Konkurs Plastyczny "Kosz pełen witamin"
Lista laureatów konkursu najduje się w zakładce - Nasze sukcesy. Serdecznie gratulujemy.
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to najważniejsze polskie święto narodowe, a zarazem doskonały moment do manifestowania polskości i pokazania dumy z tradycji i historii naszego kraju. Z tej okazji 12.XI.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3a, 4b, 4c, 6cy. Uroczystość miała podniosły charakter. Towarzyszyło jej wzruszenie, chwila refleksji i zadumy. Lekcja patriotyzmu nam się udała.
Dzień Śniadanie daje moc
7 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień "Śniadanie daje moc". Był to jednocześnie dzień w żółtych kolorach. Dzięki zaangażowaniu naszych rodziców, nauczycieli i nas samych wszystko udało się sprawnie zorganizować. W swoich klasach spożyliśmy wspólne śniadanie, które było bardzo zdrowe i kolorowe.
Poznaliśmy przez działanie, jakie ważne jest śniadanie!
Śniadanie w I c, Śniadanie w III b, śniadanie w II a
Tajemnice baletu
24 października 2014 r. uczniowie klasy I b, II a, i III b uczestniczyli w spektaklu Teatru Tańca i Baletu pt. "Tajemnice baletu". Sześćdziesięcioosobowy zespół baletowy z solistami przedstawił tajemnice sztuki baletowej oraz fragmenty przedstawień "Jezioro łabędzie" i "Dziadek do orzechów".
Było nam szczególnie miło, gdy w roli pierwszej solistki zespołu wystąpiła nasza absolwentka.
Wiktoria Wnuczek, ucz. kl. III b laureatką ogólnopolskiego konkursu.
19 października 2014 roku odbyła się w Warszawie gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu "Zło dobrem zwyciężaj - Ksiądz Jerzy Popiełuszko- sługa prawdy i wolności". Organizatorem konkursu była KSOiW NSZZ "Solidarność" i Narodowe Centrum Kultury. Konkurs objęty został patronatem przez Piotr Dudę - przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wiktoria Wnuczek, która pracę plastyczną wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop, otrzymała wyróżnienie i zaproszenie do Warszawy. Uczennica uczestniczyła w gali finałowej konkursu, zwiedzała muzeum bł. księdza Jerzego Popiełuszki, wraz z innymi laureatami złożyła kwiaty na grobie księdza.
Jeżykowe szaszłyki
Klasa 1 c uczestniczyła w kolejnym z cyklicznych warsztatów przyrodniczych.
Jego bohaterem był jeż. Kolczaste zwierzątko wywołało wiele emocji wśród uczniów w naszej klasy. Każdy chciał na własnej skórze odczuć, jakie są w dotyku kolce jeża. Oprócz tego wiele dowiedzieliśmy się o trybie życia tego zwierzątka i jego zwyczajach. Na zakończenie uczniowie wykonali szaszłykowego jeżyka ze zdrowych i smacznych owoców i warzyw.
Wycieczka do Motycza
17 października klasa 2 b uczestniczyła w wycieczce do Motycza. W trakcie wycieczki uczniowie tworzyli piękne jesienne prace z papieru czerpanego oraz własnoręcznie wykonywali, piekli i ozdabiali ciasteczka w kształcie liści. Następnie wybraliśmy się na wyprawę do lasu po skarb. Musieliśmy poprawnie odpowiedzieć na kilka trudnych pytań, które doprowadziły nas do kufra z ........
Zobaczcie sami (zdjęcia), co ukryte było w magicznej skrzyni. :)
Mieliśmy także czas na pogranie w piłkę, zabawę z psem i kucykiem oraz inne wesołe zabawy z kolegami i koleżankami. Wycieczka była naprawdę bardzo udana!
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać bajkowa"
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać bajkowa", zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, uczennica kl. III B, Julia Jedlińska, otrzymała wyróżnienie. Nagrodzoną pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
Ogólnopolski Konkurs Plastycznyi Literacki
W Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego, zorganizowanego przez KSOiW NSZZ SOLIDARNOŚĆ, "Zło dobrem zwyciężaj"- ksiądz Jerzy Popiełuszko- sługa prawdy i wolności" uczennice kl. III B, przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop otrzymały trzy nagrody.
Irena Królikowska zajęła II miejsce,
wyróżnienie otrzymały: Karolina Hunek i Izabela Krzysiak.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w dniu 16.10.2014 r.
dypl.2.docx dypl.3.docx dypl.4.docx
"Moja największa przygoda wakacyjna"
Marek Frączek, uczeń klasy III b, zajął III miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja największa przygoda wakacyjna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublinie.
Uczeń przygotował pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
Oblicza jesieni - pory zbiorów i kolorów
15 października klasa I c uczestniczyła w spacerze z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Poznaliśmy najciekawsze miejsca ogrodu, urok jesiennych kwiatów, kolorowych drzew. Dowiedzieliśmy się dlaczego przebarwiają się i opadają liście, jaka jest ich roślinna strategia przetrwania zimy. Podziwialiśmy jesienne barwy roślin zielnych, krzewów i drzew. Pięknie kwitły zimowity, róże i dalie. Bardzo spodobały nam się kolorowe liście miłorzębu, topoli białej i dębu błotnego, z których zrobiliśmy piękne bukiety. Między gałązkami drzew dostrzegliśmy rudą kitkę wiewiórki, a nad stawem karmiliśmy kaczki. W szklarniach obejrzeliśmy egzotyczne okazy roślin.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.
"Śniadanie daje moc"
Klasy młodsze przystąpiły do realizacji Programu edukacyjnego: Śniadanie Daje Moc. W trakcie jego trwania przekażemy najmłodszym uczniom cenne informacje o 12 zasadach zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. 7 listopada włączymy się do obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc.
Więcej informacji tutaj
Wycieczka do Dąbrowy
30 września 2014 roku uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w wycieczce do Dąbrowy, w trakcie której odbyła się "zielona lekcja" na temat: "Warstwowa budowa lasu". Trzygodzinny spacer po lesie i obserwacje przyrodnicze zakończyły się zabawami plenerowymi. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
XI Lubelski Festiwal Nauki
LFN na stałe zagościł w kalendarzu imprez kulturalno-naukowych, w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Hasłem XI Lubelskiego Festiwalu Nauki była "Nauka bez barier". Każdy mógł w nim wziąć udział - niezależnie od wieku, wykształcenia, zainteresowań, czy ograniczeń spowodowanych na przykład niepełnosprawnością. I mimo tego, że różne przeszkody stawały nam na drodze, udało się je pokonać i uczestniczyliśmy w szeregu projektów.
Oto niektóre z nich:
"Jak powstaje muzyka?" - klasa II a i III b
"Walcząc z wiatrakami. Szanse energetyki wiatrowej" - klasa II a i III b
"Pająki - stereotypy a rzeczywistość" - klasa III b
Warsztaty przyrodniczo kulinarne
Uczniowie klasy I a i I c uczestniczyli w interesującej lekcji przyrodniczej. Poznali różne gatunki sałat i inne warzywa. Wykonali własnoręcznie smakowitego króliczka. Nauczyli się również, jak pięknie nakryć do stołu. Mieli też okazję zapoznać się oko w oko z żywymi okazami królików i je nakarmić. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
"Od mąki do chleba"
Jak długa jest droga od ziarenka do bochenka? Z czego upieczemy chleb, a z czego bułki? Ile trudu wkłada piekarz, aby do naszych rąk trafił pachnący bochenek i chrupiące bułeczki? Tego dowiedzieli się uczniowie z klasy 2 a, 2 b i 3 b, uczestnicząc w lekcji bibliotecznej "Historia mąki i chleba", w ramach obchodów "Europejskich Dni Dziedzictwa" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
"Klasztor w sercu miasta"
Uczennica kl. III B Emilia Smoleńska otrzymała nagrodę w Konkursie Plastycznym, Fotograficznym i Literackim dla uczniów szkół lubelskich pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "Klasztor w sercu miasta" w kategorii prac plastycznych. Do wystawy pokonkursowej, w tej kategorii, Komisja Konkursowa zakwalifikowała pracę Joanny Kamińskiej i Beniamina Skwarka uczniów kl. III B. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela kl. III B Elżbiety Prokop.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
dyplom.docx
Nowy rok szkolny
1 września o godz. 9.00 w naszej szkole został zainaugurowany nowy rok szkolny 2014/ 2015. Pani Dyrektor Małgorzata Frejowska powitała uczniów powracających po wakacjach w progi naszej szkoły. Szczególnie serdecznie zostali przyjęci uczniowie klas I, dla których był to również dzień Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 22. Część artystyczną uroczystości zaprezentowali uczniowie klasy III b i VI a.
Życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
"Lato w mieście"
W naszej szkole w dniach 30.06 - 11.07 (z wyłączeniem sobót i niedziel), w godz. 9.00 - 14.00 czynna będzie pływalnia szkolna.
Wstęp na podstawie legitymacji szkolnej zgodnie z regulaminem pływalni.
Szkoła zapewnia opiekę ratownika.
Więcej informacji na temat aktywnego spędzenia wakacji w ramach akcji "Lato w mieście" na stronie głównej.
Wesołych i bezpiecznych wakacji!
27.06.14 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
O dzisiejszym dniu nie trzeba przypominać żadnemu uczniowi. Koniec roku szkolnego to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu szkolnym.
O godzinie 11.00 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach I - III. Pani Dyrektor, Małgorzata Frejowska w ciepłych słowach skierowanych do uczniów wyraziła uznanie za trud i wysiłek włożony w zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Pogratulowała sukcesów i życzyła wszystkim udanych wakacji. Przedstawiciel Rady Rodziców, Pan Ireneusz Łucka podziękował Dyrekcji i Nauczycielom za zaangażowanie w codziennej pracy. Uczennice z Samorządu Szkolnego w żartobliwy sposób udzieliły przestróg na czas zbliżających sie wakacji.
Całą uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III b i zakończyli swój I etap edukacji pięknym programem artystycznym pt. "Przed wyjazdem". Zdjęcia z uroczystości.
26.06.14 r.
"Przyjaciele Zippiego"
Na zakończenie realizacji Międzynarodowego Programu Zdrowia Psychicznego „Przyjaciele Zippiego” w klasach 1a i 1b odbyło się wspólne świętowanie. Przez cały rok uczyliśmy się o uczuciach, komunikacji, nawiązywaniu więzi, rozwiązywaniu konfliktów, przeżywaniu zmiany i straty oraz dawaniu sobie rady w życiu. Nabyte umiejętności wykorzystamy w przyszłości.
24.06.14 r.
Lekcja kulinarno-przyrodnicza "Wodny Świat"
18.06.14 r.
Wycieczka na Stare Miasto
Tym razem klasa I a wędrowała ulicami Lublina - „Szlakiem legend i historii naszego miasta”. Pan Mariusz Borkowski zaprowadził nas do znanych i tajemniczych zakątków Koziego Grodu. Dziękujemy tacie Dorotki za ciekawe opowieści i niezwykłe spotkanie z historią.
Zdjęcia
16.06.2014 r.
Nietypowe Święto Rodziny w klasie IA
W dniu 16 czerwca w klasie IA odbyła się uroczystość - Święto Rodziny. Tym razem to rodzice wykazali się niezwykłymi uzdolnieniami aktorskimi i pomysłowością. Przygotowali przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Bajki z morałem”. Było zaskoczenie, a potem mnóstwo radości i dobrej zabawy. Dzieci podziękowały swoim rodzicom wręczając im własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość reżyserowała p. Marzenna Grabowska- Wójcik, a dokumentowała p. Anna Werduch.
6.06.2014 r.
Dwa Skrzydła Anioła
6 czerwca uczniowie klas III wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w II Konkursie „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”.
Nasza szkoła zwyciężyła w tym konkursie. W nagrodę, z rąk prezesa fundacji, p. Janusza Zalewskiego, otrzymaliśmy statuetkę Dwa Skrzydła Anioła.
Więcej informacji na stronie fundacji
Serdecznie gratulujemy młodym wolontariuszom i p. Elżbiecie Czarnocie, która zachęciła uczniów do podjęcia pięknego wyzwania, jakim jest czynienie dobra.
3.06.2014 r.
Wizyta dzieci z Przedszkola nr 57
Gościliśmy dzisiaj naszych młodszych kolegów z Przedszkola nr 57. Uczniowie klasy III b wraz ze swoją wych. p. Iwoną Dziewicką zaprosili przedszkolaków na przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko". Dzięki wspaniałym kostiumom przygotowanym przez rodziców i ciekawej dekoracji na krótką chwilę przenieśliśmy się w baśniowy świat. Na scenie pojawiły się żółte kaczuszki, białe łabędzie, podwórkowe zwierzęta i inne baśniowe postacie. Towarzyszyła im piękna muzyka E. Griega, P. Czajkowskiego, A. Vivaldiego. Przedstwienie zakończyło się tańcem łabędzi.
Dziękujemy naszym młodszym kolegom, że docenili nasz trud, jaki włożyliśmy w przygotowanie tego przedstawienia.
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
26.05.2014 r.
Dzień Mamy w III b
Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Tego dnia na wiele sposobów wyrażamy swoją wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie oraz okazane nam niezmierzone pokłady miłości i dobroci, troski i serdeczności. 26 maja uczniowie klasy III b razem z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi upominkami przygotowali dla swoich mam podarunek w postaci przedstawienia pt. "Brzydkie kaczątko". Na twarzach ogladających przedstawienie mam zagościł uśmiech, a niekiedy pojawiła się ukradkiem ocierana łza wzruszenia. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć mamom tyle wzruszeń.
A co się działo na scenie można zobaczyć na pięknych zdjęciach autorstwa taty Ani, p. Pawła Banacha.
26.05.2014 r.
Śniadaniowa klasa
Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim projekcie promującym zdrowy tryb życia ''Śniadaniowa klasa''. Tym razem uczniowie klasy 1 B z wychowawczynią Agatą Aleksandrowicz i paniami ze świetlicy szkolnej Agnieszką Ponieważ i Małgorzatą Dymowską-Filipczak zaprosili do siebie panie dietetyczki współpracujące z organizatorami projektu. Zaprosiliśmy także do wspólnego wysłuchania informacji na ten ważny temat kolegów i koleżanki z klasy 1a.
23.05.2014 r.
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Lublin w kolorach”, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin
23 maja, w Ratuszu odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom konkursu „Lublin w kolorach”. Nasi uczniowie zdobyli dwa wyróżnienia, a ich prace znalazły się wśród 50 nagrodzonych przez Komisję i Kapitułę Konkursu. Sukces Wiktora Szwedo z klasy I A i Krzysztofa Palucha z klasy II B tym bardziej cieszy, że na konkurs wpłynęło 1500 prac, z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i Ośrodków Kultury. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Marzenny Grabowskiej – Wójcik i p. Elżbiety Prokop. Pan Prezydent wręczył laureatom dyplomy i nagrody, a prace naszych uczniów znalazły się na wystawie, którą można obejrzeć w Ratuszu.
Życząc dalszych sukcesów, serdecznie gratulujemy Wiktorowi i Krzysiowi.
19.05.2014 r.
Tydzień Bibliotek
W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek klasa 1 B uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez filię Biblioteki im. H.Łopacińskiego przy ul. Nadbystrzyckiej. Hasło przewodnie spotkania brzmiało: "Czytanie łączy pokolenia''.
W czasie wizyty uczniowie spotkali się z zaprzyjaźnioną z biblioteką seniorką, jej stałą czytelniczką, która czytała dzieciom ulubione bajki swoich wnucząt. Obejrzeliśmy także autorskie przedstawienie bajki : "O rybaku i złotej rybce'' w wykonaniu pani bibliotekarki. Spotkanie uważamy za bardzo udane!
14.05.2014 r.
Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów OBUTm 2014
OBUT matematyczny odbędzie się 20 maja 2014 r. we wszystkich oddziałach klasy trzeciej szkoły podstawowej.
Uczniowie rozpoczną rozwiązywanie zadań o godzinie 9.00 w swoich salach lekcyjnych.
Badanie będzie polegało na wypełnieniu przez uczniów zestawu zadań mierzących wiadomości i umiejętności z matematyki. Czas przeznaczony na wypełnienie zestawu to godzina lekcyjna (45 minut).
Wszyscy uczniowie będą rozwiązywali zestawy zadań w wersji standardowej – nie przewiduje się zestawów zadań dostosowanych. Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się zostaną zwolnieni przez dyrektora szkoły z udziału w badaniu lub przystąpią do badania w dostosowanych do ich potrzeb warunkach.
Więcej informacji na temat badania tutaj.
9.05.2014 r.
Wycieczka I a do Borowa
Maj to czas siewu i dobrej zabawy. 9 maja klasa I a była na wycieczce w Borowie. Goscili nas klasowi Dziadkowie, Teresa i Ireneusz Szwedo. Sadziliśmy i sialiśmy warzywa oraz kwiaty. Po trudnej pracy przyszedł czas na dobrą zabawę. Jeździliśmy gondola linową oraz na kucyku, rozwiązywaliśmy zadania przyrodnicze, a słoneczna pogoda sprzyjała pomysłowym i wesołym zabawom na świeżym powietrzu. Wyjątkowo smakowała nam teżkiełbaska z ogniska.
Dziękujemy Babci i Dziadkowi za gościnę i zaproszenie na zbiór plonów z naszej grządki we wrześniu.
Klasa I a z wychowawczyniami, p. Marzenną Grabowską - Wójcik i p. Anną Werduch.
5.05.2014 r.
Z wizytą w Dziennym Ośrodku Aktywności w Lublinie
Z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 5 maja 2014 r. uczniowie klasy 3 c wraz z wychowawczynią p. Iwoną Michalak odwiedzili podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ulicy Poturzyńskiej 1 w Lublinie.
Uczniowie przygotowali życzenia oraz zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Dyrekcja i podopieczni bardzo ciepło przyjęli naszych uczniów. Na twarzach dzieci było widać uśmiech i radość z odwiedzin kolegów.
Będzie to dobry początek współpracy Szkoły Podstawowej nr 22 z Dziennym Ośrodkiem Aktywności w Lublinie.
30.04.2014 r.
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie w prozie, poezji i piosence podkreślili znaczenie Konstytucji 3 Maja dla państwowości polskiej. Z klas młodszych na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy II b przygotowani przez p. Elżbietę Prokop oraz zespół wokalny z III b przygotowany przez p. Grzegorza Pusztuka.
Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmu.
10.04.2014 r.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem
Uczniowie klas III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Test ten kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Uzyskane dane, porównane z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie, pozwolą stwierdzić, czy potencjał ucznia został odpowiednio wykorzystany.
9.04.2014 r.
Warsztaty kulinarne
Klasa 1 b kolejny raz uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. Tym razem, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, uczniowie obejrzeli jajka pochodzące między innymi od strusi, przepiórek czy emu. Odbył się także wesoły wyścig z jajkiem. Następnie dzieci miały okazję poznać niezwykłe myszy i wykonać apetyczne myszki z jajek. Smacznego!
8.04.2014 r.
Klasa 1b w bibliotece im H.Łopacińskiego
Uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez filię biblioteki im. H.Łopacińskiego przy ul. Nadbystrzyckiej. W czasie zajęć wykonali własną książkę wykorzystując stare, wycofane z użycia książki.
4.04.2014 r.
"Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich"
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w 14. edycji programu edukacyjnego Renault "Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich". W ramach organizowanej akcji, koncern ufundował każdemu uczniowi pakiet edukacyjny "Droga i Ja" (zeszyt ćwiczeń z 2 testami oraz dyplom). Pakiety edukacyjne "Droga i Ja" to kompleksowe materiały dydaktyczne (dotyczące bezpiecznego i ekologicznego ruchu drogowego) przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Zostały przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków od problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zrównoważonego transportu.
10.03.2014 r.
Mali odkrywcy
Uczniowie klasy III b przyżyli naukową przygodę biorąc udział w interaktywnej wystawie połączonej z warsztatami „Mali Odkrywcy". W trakcie warsztatów każdy uczestnik samodzielnie wykonywał eksperymenty wyjaśniające tajemnice fizyki, chemii oraz biologii. Odkrywanie i zgłębianie świata przyrody jest fascynujące.
12.02.2014 r.
Warsztaty przyrodniczo-kulinarne
Po raz kolejny uczniowie klasy 1 B uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-kulinarnych. Poznali sympatyczne zwierzątko - szynszylę. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o niektórych owocach i warzywach, a następnie wykonali pyszne owocowe szaszłyki, które zanurzali w czekoladowej fontannie. Było naprawdę smacznie!!!
15.01.2014 r.
Projekt
Uczniowie klas I-III biorący udział w projekcie Organizacja Programów Upowszechniajacych wiedzę z zakresu nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w szkolach podlegajacych Gminie Lublin prowadzonych przez p. Agatę Aleksandrowicz, Agnieszkę Ponieważ, Małgorzatę Dymowską - Filipczak zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie zajęć. Gospodarzem była Fundacja Działań Ekologicznych Larus. Podsumowaniem projektu było przedstawienie ekologiczne zaprezentowane uczniom klas młodszych. Nasi uczniowie wykonali także prace konkursowe, za które odebrali piękne nagrody. Oto laureaci konkursu miejskiego, którym serdecznie gratulujemy: Mikołaj Banas, Małgorzata Godek, Wiktoria Wójcik, Stas Burmij, Jaś Kudelski, Julia Stanczak, Kacper Widz, Wiktor Fijałkowski, Michał Kosobucki, Ismena Wąsik, Natalia Stańczak, Maja Brzyska, Kuba Kudelski.
19.12.2013 r.
Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy I a przygotowali dla swoich najbliższych "Jasełka". Przedstawienie odbyło się 19 grudnia 2013 r. Ten wieczór pełen wzruszeń wszyscy zapamiętamy na długo.
6.12. 2013 r.
Dzień otwartych drzwi
6 grudnia w ramach Dnia otwartych drzwi uczniowie klasy III b przygotowali przedstawienie "Podróż w fantazji". Zaczarowanym pociągiem przyjechali w progi naszej szkoły bohaterowie wierszy Juliana Tuwima. Wszyscy ulegliśmy czarowi pełnego magii i humoru świata zaprezentowanego na scenie. Swoją obecnością zaszczycił nas również Święty Mikołaj, który miał dla wszystkich wiele prezentów. Szczególną uwagę poświęcił naszym najmłodszym gościom – przedszkolakom. W mikołajkowym koncercie wraz z filharmonikami lubelskimi uczestniczyliśmy w podróży po wielu krajach.
Więcej informacji na stronie głównej.
Galeria zdjęć
5.12.2013 r.
"Świat bajek"
W dniu 5.12.2013 r.został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I i II "Świat bajek". Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują laureatom! Lista laureatów znajduje się w zakładce Nasze sukcesy.
28.11.2013 r.
Śniadaniowa klasa
Śniadaniowa klasa to ogólnopolska akcja promująca zdrowy styl odżywiania. Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz drugi. Uczniowie pod opieką pań Agaty Aleksandrowicz, Agnieszki Ponieważ i Małgorzaty Dymowskiej-Filipczak przygotowali zdrowe śniadanie, które potem wspólnie spożyli. Na zdjęciu prezentują swoje pomysły uczniowie klasy I b. Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie świetlicy szkolnej.
7.11.2013 r.
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność.
11 listopada w całym kraju organizowane są patriotyczne wiece i pochody, a w kościołach odprawiane msze w intencji ojczyzny. W naszej szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Z refleksją i zadumą wysłuchaliśmy patriotycznych wierszy i pieśni przygotowanych przez uczniów klas II-VI. Uczniowie klasy "O" i klas pierwszych obejrzeli przedstawienie przygotowane przez grupę dzieci z Przedszkola nr 57.
galeria zdjęć1, galeria zdjęć 2
4.11.2013 r.
Spotkanie z jeżem
Klasa 1b uczestniczyła w jednym z cyklicznych warsztatów przyrodniczych. Bohaterem pierwszego z nich był jeż. To sympatyczne zwierzątko bardzo dobrze czuło się w naszej klasie. Dzieci poznały jego zwyczaje, a następnie wykonały jeżyka ze zdrowych i smacznych owoców i warzyw.
31.10.2013 r.
Pamiętamy o tych, którzy odeszli...
W dniach 29 - 31 listopada 2013 roku uczniowie klas II i klasa III b, w ramach zbliżających się świąt, odwiedzili miejsca pamięci narodowej i zapalili znicze na najstarszym cmentarzu Lublina przy ul. Lipowej. Wielu ciekawych informacji na temat tej nekropolii dostarczyły dzieciom panie przewodniczki PTTK.
16.10.2013 r.
Ania w Monachium
Ania Banach z III b jako zwyciezca Konkursu plastycznego "Europa i Wynalazki" w kategorii wiekowej 9-11 lat wzięła udział w ochodach 40 - lecia działalnosci EPO, które odbyły się 16 października 2013 r. w Monachium.
Więcej informacji na stronie głównej.
16.10.2013 r.
Bijemy rekord razem z WOŚP
16 października punktualnie o godzinie 12.00 wzięliśmy udział w ustanawianiu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas III b i III c oraz nasi starsi koledzy z klas IV i V, pod opieką p. A. Aleksandrowicz, I. Dziewickiej i A. Ostasz. Na ośmiu fantomach nieprzerwanie przez pół godziny prowadziliśmy resuscytację krążeniowo–oddechową. Na stanowiskach zmienialiśmy się. Cieszymy się, że znamy zasady udzielania pierwszej pomocy.
9.10.2013 r.
Tajemnice Zamku
W dniu 8. i 9.10.2013 r. uczniowie klasy II B i II A udali się na lekcję muzealną pt. "Tajemnice Zamku" do Muzeum na Zamku Lubelskim, w trakcie której zwiedzili wystawy muzealne, Kaplicę Trójcy Swiętej oraz basztę zamkową. Następnie przeszli na Stare Miasto, gdzie zapoznali się z najważniejszymi obiektami tego miejsca. Na zakończenie odwiedzili podziemia lubelskie i obejrzeli teatrzyk na temat wielkiego pożaru Lublina.
3.10.2013 r.
Warsztaty w Motyczu Leśnym
Uczniowie klasy III a i III c uczestniczyli w interesujacych warsztatach w Motyczu Leśnym. Podczas zajęć samodzielnie wykonali zielnik, serwetkę z papieru czerpanego, poznali warstwy lasu i różne jesienne prace w gospodarstwie. Z wielką przyjemnością dzieci lepiły również rogaliki z dżemem, które po upieczeniu zjadły z apetytem. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
25.09.2013 r.
Pokazy chemiczne
Uczniowie klas II i III uczestniczyli w pokazach chemicznych, które odbyły się na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Pokazy prowadzone były przez pracowników naukowych UMCS w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru. Były to nietypowe, tajemnicze, kolorowe i wybuchowe eksperymenty oraz doświadczenia chemiczne.
Nasi uczniowie z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywaną wiedzę, a podczas niektórych doświadczeń mogli również asystować prowadzącym.
14 - 20.09.2013 r.
X jubileuszowa edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki
Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem: Człowiek – nauka - pasja. Uczniowie klasy III b uczestniczyli w szeregu pasjonujących pokazów organizowanych przez lubelskie uniwersytety.
Projekty, w których wzięliśmy udział:
"Liczymy po marsjańsku" - org. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Wydział Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, |
"Czy w Zalewie Zemborzyckim mieszka potwór?" Wycieczka krajoznawcza nad Zalewem w Lublinie - org. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, |
"Drzewa - przyjaciele ludzi" - org. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Instytut Biologii, |
"Astor Piazzolla - tangowe reminiscencje" - org. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Instytut Muzyki, |
"Bibułkowy ogród" - org. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. |
Wszystkie zajęcia bardzo nam się podobały.
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014
2. IX. 2013 r.
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego miało miejsce 2 września 2013 r. o godz. 11.00. Wypoczęci po udanych wakacjach po raz kolejny przekroczyliśmy progi naszej szkoły. Serdecznie powitaliśmy tych, którzy zawitali do nas po raz pierwszy - dzieci z klasy zerowej oraz pierwszoklasistów. Nowi uczniowie na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy III a i III c zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie im. Bolesława Prusa. Na pamiątkę tego wydarzenia z rąk starszych kolegów otrzymali pamiątkowe pióro oraz drzewko szczęścia.
ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
28.06.2013 r.
W ostatni dzień roku szkolnego nadeszła wiadomość, że Ania Banach, uczennica klasy II b wygrała konkurs artystyczny "Wynalazki i Europa", w kategorii wiekowej 9-11 lat, zorganizowany przez Europejskie Biuro Patentowe na czterdziestolecie działalności EPC.
Więcej informacji na stronie głównej.
27.06.2013 r.
Uczniowie klasy II a i II c na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 przygotowali piękny program artystyczny. Po takim miłym akencie i otrzymaniu świadectw 28.czerwca udajemy się na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia po wakacjach.
25.06.2013 r.
Ratujemy i uczymy ratować
Tuż przed wakacjami uczniowie klasy II b i II c i wzięli udział w kolejnych zajęciach z programu edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować" Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Dzieci nauczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od zapewnienia sobie bezpieczeństwa, prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Emocji było co niemiara.
21.06.2013 r.
Wizyta w krainie pełnej magii.
W dniu 21 czerwca 2013 r. uczniowie klas I a i I b odwiedzili Farmę Iluzji w Mościskach. Jest to magiczne miejsce. Takie, w którym zdarzają się rzeczy niezwykłe. Czy widzieliście kiedyś kran, z którego leci woda, a on jest zawieszony w powietrzu, albo dom, którego jedna część wisi na balonach? My widzieliśmy i wspaniale bawiliśmy się.
18.06.2013 r.
Dzień Rodziny w I b
W dniu 18 czerwca 2013 r. uczniowie klasy I B wystąpili przed rodzicami, dziadkami i innymi członkami swoich rodzin z przedstawieniem pt. "Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło" z okazji Dnia Rodziny. W podziękowaniu otrzymali gratulacje i gromkie brawa.
Następnego dnia to samo przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I -III. I tym razem nie obyło się bez głośnych braw.
14.06.2013 r.
Warsztaty UNIKIDS
Uczniowie klasy II b i III b wzięły udział w ostatnim z cyklu warsztatów z programu dla szkół i przedszkoli "Nauka jest cool". Poprzez zabawy i eksperymenty dzieci rozszerzyły swoją wiedzę z różnych dziedzin np. fizyki, chemii i biologii oraz robotyki.
12.06.2013 r.
W brytyjskim autobusie
W dniu 12 czerwca 2013 roku pod naszą szkołę podjechał brytyjski, zabytkowy autobus. Wszystkie dzieci z ciekawością oglądały ten pojazd. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I a i I b dodatkowo wzięli udział w "Lekcji innej niż wszystkie" wewnątrz autobusu. Wzięły też udział w quizie z j. angielskiego na temat komunikacji miejskiej.
11.06.2013 r.
Konkursy plastyczne
W Międzyszkolnym Konkursie Origami pt. "Bo to są bajki mojej mamy" zorganizowanym przez SP nr 10 w Lublinie I miejsce zajęła Paulina Batorska i Wiktoria Sieroń, II miejsce Marek Frączek, III miejsce Julia Jedlińska i Julia Stelmaszczuk, a wyróżnienie otrzymała Daria Sokołowska. Wszystkich nagrodzonych z I b przygotowała p. Elżbieta Prokop.
Laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Wszyscy jesteśmy tacy sami" zorganizowanego przez SP nr 30 w Lublinie zostali uczniowie klas I, Julia Jedlińska z kl. I b (I miejsce), Basia Nazarkiewicz z kl. I a (III miejsce) i Maciej Paczkowski z kl. I b (wyróżnienie). Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez p. Elżbietę Prokop i p. Annę Ostasz..
10.06.2013 r.
Miasto Poezji
W ramach tegorocznych obchodów Miasta Poezji organizowanych przez Teatr NN oraz Bramę Grodzką uczniowie kl. 3a i 3c z wychowawczyniami Agatą Aleksandrowicz i Małgorzatą Pawłowską uczestniczyli w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Słuchaliśmy pięknie czytanych legend o Lublinie pod Wędrującym Drzewem Opowieści. W Bramie Grodzkiej braliśmy udział w warsztatach tworzenia papieru. Pisaliśmy gesim piórem. Uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez p. Mariannę Oklejak, ilustratorkę książek dla dzieci.
Jak powstawały nasze prace można obejrzeć na zdjęciach.
10.06.2013 r.
W Ratuszu w Lublinie
10 czerwca uczniowie klasy II b byli na wycieczce w Ratuszu. Tutaj na kilka chwil usiedliśmy w ławach radnych Lublina i zastanawialiśmy się, co chcielibyśmy zmienić w naszym mieście.
Najbardziej emocjonujące było spotkanie z Panem Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Lublina. Pan Prezydent , mimo że był bardzo zajęty, poświecił kilka minut na rozmowę z nami. Dziękujemy.
Na balkonie Ratusza o godz. 12.00 wysłuchaliśmy hejnału granego na cztery strony świata przez Pana Onufrego Koszarnego.
W jednym z gabinetów dowiedzieliśmy się, jakie medale wręcza się w Lublinie.
Bardzo dziękujemy Pani Iwonie Blajerskiej i Pani Agnieszce Kańtoch za miłe i pouczające chwile spędzone w Ratuszu.
10.06.2013 r.
Wyróżnienia w konkursie
Uczennice klasy 3 A, Małgorzata Dżaman i Olga Borkowska otrzymały wyróżnienia w VI Miedzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Lublinie pod patronatem Ewy Dumkiewicz-Sprawki Dyrektora Wydzialu Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.
Uczennice były przygotowywane przez p. Agatę Aleksandrowicz.
7.06.2013 r.
Wycieczka do Pszczelej Woli
Uczniowie klasy II a byli na wycieczce w Pszczelej Woli.
Podczaas zajeć poznali budowę i pracę pszczół w ulu oraz etapy produkcji miodu. Podziwiali również eksponaty w Muzeum Pszczelarstwa. Następnie zapoznali się z funkcjonowaniem gospodarstwa rolniczego.
Wycieczka zakończyła sie degustacją pysznego miodu.
6.06.2013 r.
"Przyjaciele Zippiego"
Uczniowie klas I a i I b uroczyście zakończyli realizację Międzynarodowego Programu "Przyjaciele Zippiego".
Każdy uczestnik samodzielnie wykonał z plasteliny swojego patyczaka Zippiego. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zapomniano też o słodkim poczęstunku.
6.06.2013 r.
"Z piosenką w plecaku"
W dniu 6 czerwca 2013 r uczniowie klas I a, I b i III b uczestniczyli w zorganizowanym na terenie szkoły koncercie muzyków z Filharmonii Lubelskiej pt. " Z piosenką w plecaku".
Koncert wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój.
5.06.2013 r.
Zabawa w robotykę
Uczniowie klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie (wychowawca: p. Elżbieta Prokop) uczestniczyli w 12 – blokowych warsztatach edukacyjnych, podczas których uczniowie konstruowali i programowali proste roboty wyposażone w silnik oraz dwa czujniki. Budowane konstrukcje stanowiły odwzorowanie ludzi, zwierząt, pojazdów oraz różnych urządzeń technicznych.
Celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach pasji twórczej oraz kształtowanie takich umiejętności, jak rozwiązywanie problemów, projektowanie, programowanie i konstruowanie modeli, poprzez pracę z konstrukcjami LEGO™. Zajęcia prowadziła p. Magdalena Wojak – reprezentant firmy iLab Sp. z o.o. http://ilab.pl/ Zachęcamy do obejrzenia galerii!
3.06.2013 r.
Wycieczka do Zamościa i Krasnobrodu.
Maj i czerwiec to miesiące, w ktorych bardzo chętnie wyjeżdżamy na wycieczki szkolne. 3. czerwca na wycieczkę szkolną udała się klasa II b i III b. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamościa, nazywanego “Padwą północy”. Na Starym Mieście uczniowie zobaczyli Rynek Wielki z Ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi, Pałac Zamoyskich, Katedrę, a także fortyfikacjeTwierdzy Zamość (Brama Lubelska).
Ogromną atrakcją było dla wszystkich zwiedzanie ogrodu zoologicznego. W zamojskim ZOO dzieci miały możliwość spotkania „oko w oko” ze zwierzętami, przedstawicielami niemal wszystkich kontynentów, poznania ich zwyczajów i środowisk życia.
Po krótkich odpoczynku na placu zabaw przyszedł czas na kolejny punkt programu - Krasnobród. Tutaj zwiedzanie rozpoczęliśmy od malowniczej doliny z Kaplicą św. Rocha. Zwiedziliśmy Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Kalwarię Krasnobrodzką, ptaszarnię, kapliczkę „Na wodzie”. Wrażenia z tej wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.
21.05.2013 r.
Piknik integracyjny
W dniu 21 maja 2013 r uczniowie klas I a i I b brali udział w integracyjnym pikniku przygotowanym z okazji Dnia Dziecka przez nauczycieli i dzieci ze SOSW w Bystrzycy.
Atrakcjom nie było końca... Wszyscy wspaniale się bawili.
15.05.2013 r.
Wycieczka do Warszawy
15 maja uczniowie z klas 3a i 3c byli na wycieczce w Warszawie. Dzieci chętnie spacerowały po Starówce i Trakcie Królewskim. Była to wspaniała okazja, aby zobaczyć na własne oczy te zabytkowe budowle i pomniki, o których uczyli się na lekcjach.
Wiele emocji, szczególnie wśród chłopców, budził najnowszy obiekt Warszawy czyli Stadion Narodowy. Wspaniała zabawa połączona z nauką czekała na uczniów w Centrum Nauki Kopernik. Późnym wieczorem szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Lublina.
15.05.2013 r.
Bajkowy koncert
Dnia 15 maja uczniowie klas II uczestniczyli w Bajkowym koncercie, w którym zostały zaprezentowane utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych popularnych filmowych baśni i bajek dla dzieci.
Uczniowie mieli równiez okazję poznać wygląd, budowę i brzmienie fagotu. Przy dźwiękach popularnych melodii wszyscy świetnie się bawili.
13.05.2013 r.
Spotkanie autorskie
Dnia 13 maja klasy 3 a i 3 c uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci, panią Agnieszką Frączek.
Autorka prezentowała swoje książki i czytała ich fragmenty. Wesołe wierszyki i najnowsza książka o dzieciństwie Juliana Tuwima bardzo podobały się wszystkim uczniom. Dzieci obejrzały też stoisko z książkami pani Frączek, miały możliwość otrzymania autografu i porozmawiania z pisarką o jej twórczości.
8.05.2013 r.
Laureaci konkursu
8 maja w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie
VIII Międzyszkolnego Konkursu Literacko - Plastycznego "O pióro Henryka Sienkiewicza"
pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego .
W kategorii literackiej nagrodzony został Adam Hassan, uczeń klasy II b.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
29.04. 2013 r.
222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 Maja 1791 r. przyjęto pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej, ustawę zasadniczą. Konstytucja 3 Maja powstała "dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic". Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, to Konstytucja 3 Maja była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. My też jesteśmy dumni z naszej historii, a uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy III b.
24.04.2013 r.
Koncert "Wiosna"
Uczniowie klas II i III uczestniczyli w koncercie pt. "Wiosna".
22. 03. 2013 r.
Warsztaty plastyczne w bibliotece im. H.Łopacińskiego
Klasa 3 a uczestniczyła w świątecznych warsztatach plastycznych w zaprzyjaźnionej z naszą szkołą filii biblioteki im. H.Łopacińskiego przy ul. Nadbystrzyckiej.
Praca nad pisankami dawała wiele radości. Skupienie było niezbędne, a efekty oceńcie sami.
19.03.2013 r.
"CZTERY PORY ROKU- WIOSNA"
W dniu 19 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I pt. "CZTERY PORY ROKU - WIOSNA".
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Lista nagrodzonych znajduje się w zakładce Nasze sukcesy.
14.03.2013 r.
Koncert
Uczniowie klas I a, I b i III b uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. "Muzyczne Zoo - dźwiękonaśladownictwo w muzyce".
12.03.2013 r.
Bajkowa wyprawa do Akademii Lesslandia
W dniu 12 marca klasa II b uczestniczyła w prezentacji Akademii Leslandia w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego. Akademia Lesslandia to stworzony przez Lokalną Organizację Turystyczną "Kraina Lessowych Wąwozów" uniwersytet dla dzieci i młodzieży. Program Akademii wpisuje się w popularny obecnie nurt edukacyjny - nauki poprzez zabawę.
Podczas spotkania zorganizowanego w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego uczniowie spotkali się z osobami prowadzącymi zajęcia w instytutach akademii. Uczestniczyli w zajęciach przyswajając wiedzę z obszaru fizyki, matematyki i ekologii oraz poznając walory kulturowe regionu. Tematyka zajęć związana była z przyrodą i ginącymi rzemiosłami, uczyła szacunku dla otaczającego świata. Warsztaty rozwijały sprawność manualną, umiejętności kreatywnego myślenia, wzbudzały zainteresowania nauką. Uczyły również przedsiębiorczości poprzez wprowadzenie systemu monet - LESSÓW.
Zajęcia bardzo się wszystkim podobały. Akademia rozpocznie swą działalnośc w kwietniu i chętnie zostaniemy uczestnikami prowadzonych w jej instytutach zajęć.
7.03.2013 r.
Tajemnice Zawieprzyckiego Wzgórza
W dniu 7 marca klasa III b uczestniczyła w prezentacji pt.: "Tajemnice Zawieprzyckiego Wzgórza". Spotkanie odbyło w siedzibie Centrum Promocji Województwa Lubelskiego.
27.02.2013 r.
"Osiedle moich marzeń"
W dniu 27 lutego 2013 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Miejskiego Konkursu Plastycznego "Osiedle moich marzeń" zorganizowanego pod patronatem Prezesa LSM, Radnego Miasta Lublin Janą Gąbki przez Elżbietę Prokop, Małgorzatę Frączek i Katarzynę Więcek- Woźniaki.Głównym sponsorem nagród była Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa. W konkursie nagrodzono 17 dzieci z oddziałów "0" przedszkoli lubelskich i 24 uczniów klas I szkół podstawowych miasta Lublina. galeria zdjęć
11.02.2013 r.
ZAPROSZENIE
W dniu 27.02.2013 r. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci i uczniów wraz z opiekunami do Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie, ul. Rzeckiego 10 na uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Miejskim Konkursie Plastycznym „Osiedle moich marzeń”.
Laureaci konkursu: ZAPROSZENIE.pdf
5.02.2013 r.
BAL KARNAWAŁOWY
Czas karnawału i wspaniałej zabawy ciągle trwa. Aż do wtorku przed Środą Popielcową organizowane sa przeróżne bale i zabawy. Jest to wyjątkowy czas dla najmłodszych, którzy z niecierpliwością oczekują na możliwość przemiany w barwne motyle, wróżki, piękne księżniczki, piratów, rycerzy czy czarodziejów. W naszej szkole bal karnawałowy odbył się 5 lutego. Przy wspaniałej muzyce i prowadzeniu pani Krystyny Orzeł nasi najmłodsi uczniowie, przebrani w w niezwykłe, bajecznie kolorowe karnawałowe stroje, wspaniale się bawili. Rodzice zapewnili smaczny poczęstunek. Szalona zabawa trwała do 19.00. Dla wszystkich dzieci był to niezapomniany wieczór - pełen wrażeń i niespodzianek.
5.02.2013 r.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2013 DBI obchodzone jest 5 lutego pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Tegoroczne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu ma zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy. Ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i ich praw.
Szczegółowe informacje dotyczące obchodów DBI w Polsce znajdują się na stronach: www.dbi.pl, www.dzieckowsieci.pl
Wiele ciekawych informacji można też znaleźc na stronie www.sieciaki.pl
20.01.2013 r.
KONKURS PLASTYCZNY „OSIEDLE MOICH MARZEŃ” Serdecznie zapraszamy uczniów klas I szkół podstawowych oraz dzieci ostatnich grup przedszkolnych do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „OSIEDLE MOICH MARZEŃ” pod honorowym patronatem Prezesa Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Radnego Miasta Lublin Jana Gąbki.
21.XII.2012 r.
Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I - "Cztery pory roku - zima"
W dniu 21 grudnia 2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczniom klas I za udział w kolejnym konkursie plastycznym zorganizowanym w naszej szkole "CZTERY PORY ROKU- ZIMA".
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Lista nagrodzonych znajduje się w zakładce Nasze sukcesy
19.XII.2012 r.
Jasełka
Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji; dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. Magię Świąt Bożego Narodzenia można było odczuć w naszej szkole już kilka dni przed Wigilią. Jak co roku uczniowie pod opieką nauczycieli katechetów przygotowali Jasełka. Utrzymane w tradycyjnym klimacie spodobały się zarowno uczniom szkoły podstawowej jak i liceum. Wspólne kolędowanie, piękna scenografia i muzyka spowodowały, że przez ten czas czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jasełkowe przedstawienie. Wesołych świąt.
galeria zdjęć 1, galeria zdjęć 2
12.XII.2012 r.
„TAJNIKI ENERGETYKI”
12 grudnia odbyły się w naszej szkole pokazy fizyczne dla klas I-III. Zostały one przeprowadzone w ramach zorganizowanej przez PGE Dystrybucja S.A. akcji edukacyjnej „TAJNIKI ENERGETYKI”.
Dwóch pracowników naukowych Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, którzy jednocześnie są członkami Polskiego Towarzystwa Fizycznego: mgr Krzysztof Kiszczak i mgr Juliusz Ciemniewski w poglądowy sposób wyjaśnili istotę większości zjawisk i procesów zachodzących w „świecie ładunków i pól elektrycznych”.
Podczas widowiskowych pokazów uczniowie dowiedzieli się dlaczego włosy i ubrania elektryzują się. Obserwowali kontrolowane wyładowania atmosferyczne, czyli pioruny oraz przewodzenie prądu przez ciało ludzkie i wodę. Nasi najmłodsi uczniowie aktywnie współuczestnicząc w przeprowadzanych eksperymentach dowiedzieli się czym jest prąd elektryczny, jak powstaje, jakie są jego rodzaje. Nauka przez zabawę sprawiła nam wiele radości i przede wszystkim wskazała, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem i urządzeniami elektrycznymi.
6.XII.2012 r.
Wizyta Świętego Mikołaja
6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Towarzyszyły mu dwie urocze Śnieżynki. Wszyscy uczniowie klas I - III zostali obdarowani wspaniałymi prezentami. Nie było wśród nich rózg, więc mamy pewność, że byliśmy grzeczni w tym roku. Serdecznie dziękujemy uczniom Samorządu Uczniowskiego XIX LO za pomoc Świętemu Mikołajowi.
"Mikołaje" - Hanna Zielińska Noc. Śnieg. Cisza... Księżyc wstaje. Idą święci Mikołaje Po Ziemi. |
Nie śpij synku! Gdy usłyszysz "Bóg się rodzi" W nocnej ciszy Są o krok.Idą. Ścieżką, Drogą, Szosą. Najcenniejsze Dary Niosą: Miłość I Dobroć. |
A świat Nie wie jeszcze o tym... Drzemią Drzewa, ścieżki, płoty, Otulone ich brodami Srebrnymi. |
5.XII.2012 r.
Pokaz filmu z audiodeskrypcją
W dniu 5. grudnia uczniowie klasy II b obejrzeli w Chatce Żaka film pt. "Auta". Byl to pokaz z audiodeskrypcją. Udział w takim seansie był dla nas ciekawym doświadczeniem i pozwolił zrozumieć, jak osoby niewidome i słabowidzące odbierają treści wizualne.
30.XI.2012 r.
Lekcja biblioteczna
W dniu 30.11.2012 r uczniowie klasy I B i I A uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. "Przyjaciele Kubusia Puchatka" w PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ IM. KEN w Lublinie, ul. 1 Armii Wojska Polskiego. Zwiedzali również gmach biblioteki. Wszystkim uczniom zajęcia bardzo się podobały.
29.XI.2012.
Andrzejki
Andrzejki były specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Uczniowie poszczególnych klas świetnie się bawili "przepowiadając przyszłość". Tego wieczoru laliśmy roztopiony wosk na wodę, ustawialiśmy buty od ściany do progu drzwi, wróżyliśmy z kartek, losowaliśmy przedmioty o symbolicznym znaczeniu itp. Nasi rodzice upiekli pyszne ciasta, dzięki którym nikt w czasie zabawy nie był głodny. Świetnie bawiliśmy się również przy muzyce. Z żalem rozchodziliśmy się do domów, zadając sobie pytanie, czy nasze wróżby się spełnią.
29.XI.2012 r.
Międzyszkolny Konkurs Literacki "PIĘKNA JEST MOJA OJCZYZNA"
W dniu 29. listopada w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "PIĘKNA JEST MOJA OJCZYZNA". Uczniowie naszej szkoły z klas II i III zostali laureatami tego konkursu. Serdecznie gratulujemy. Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczestników znajduje się w zakładce Nasze sukcesy.
24.XI.2012 r.
Dzień Otwartych Drzwi
Dni otwartych drzwi stały się już u nas tradycją. W tym roku szkolnym otworzyliśmy nasze podwoje 24 listopada.
Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich było przedstawienie "Kabaret na jednej nodze" przygotowane przez uczniów klas III. Po zakończeniu wesołej, a jednocześnie pouczającej inscenizacji głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała rodziców i dzieci, zapoznała wszystkich zgromadzonych z ofertą naszej szkoły oraz naszymi sukcesami i osiągnięciami. Następnie uczniowie klas I - III zaprezentowali wierszyki i piosenki w języku angielskim. W drugiej części spotkania dzieci pod opieką nauczycieli miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych warsztatach: plastycznych, komputerowych z tablicą interaktywną, grach i zabawach dydaktycznych, zabawach z Pusem i Paletą, grach i zabawach ruchowych, zajęciach terapeutycznych i arteterapii. W nawiązaniu do andrzejek uczniowie klas starszych przygotowali wróżby andrzejkowe. Zwiedzając szkołę można było obejrzeć szereg wystaw tematycznych: Kącik Małego Anglisty, wystawę Koła Fotograficznego, wystawę książek dla dzieci, wystawę pokonkursową "Mój przyjaciel miś", wystawę prac prezentujących osiągnięcia uczniów naszej szkoły, wystawę zdjęć przygotowanych w ramach projektu przyrodniczego we współpracy z fundacją "Larus". Zainteresowani rodzice mogli zapoznać się również z zasadami funkcjonowania świetlic i stołówki oraz skonsultować się z logopedą i reedukatorem.
Rodzicom i przyszłym uczniom dziękujemy za przybycie i zainteresowanie naszą ofertą. galeria zdjęć
16.XI. 2012 r.
"Śniadaniowa klasa"
Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Aby zacząć dobrze dzień, musimy dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę substancji odżywczych i glukozy. Śniadanie dodaje energii, poprawia nastrój i zmniejsza ryzyko podatności na stres.
Już od kilku lat nasza szkoła bierze aktywny udział w akcjach propagujacych zdrowe odżywianie takich jak: "Mleko z klasą" oraz "Warzywa i owoce w szkole". Od pierwszej klasy prowadzimy na ten temat zajęcia, organizujemy spotkania z lekarzem i pielęgniarką szkolną. Nasi uczniowie często przygotowują na lekcjach zdrowe sałatki owocowe, surówki warzywne i mleczne koktajle. Program „Śniadaniowa Klasa” – uczymy zasad prawidłowego odżywiania to ogólnopolska akcja edukacyjna. Pomysł zorganizowania takiej akcji w naszej szkole bardzo spodobał się uczniom i rodzicom. 12 listopada odbyło się na terenie szkoły wspólne śniadanie wszystkich uczniów klas III. Dzieci świetnie się przy tym bawiły, czego dowodem są zamieszczone zdjęcia.
Więcej informacji na temat akcji na stronie http://www.sniadaniowaklasa.pl/
14.XI.2012 r.
"Bohaterowie książek w oczach dzieci i młodzieży".
14 listopada o godzinie 12.30 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bohaterowie książek w oczach dzieci i młodzieży". Nagrodzeni uczniowie z rąk Dyrekcji szkoły i organizatorów konkursu otrzymali zdobyte nagrody i dyplomy. Laureatom serdecznie gratulujemy.
Lista nagrodzonych uczestników z klas I - III znajduje się w zakładce Nasze sukcesy.
11.XI. 2012 r.
Narodowe Święto Niepodległości
„ Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Marszałek Polski Józef Piłsudski
11 listopada 2012 roku przypada 94. rocznica odzyskania niepodległości, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
Narodowe Święto Niepodległości jest wspaniałym momentem do manifestowania polskości i pokazania dumy z tradycji i historii naszego kraju. Z tej okazji 9.XI.2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II b. Za pomocą wierszy, muzyki i słów pięknych polskich pieśni patriotycznych próbowali przybliżyć wydarzenia związane z odzyskaniem upragnionej przez Polaków wolności. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i uczniowie klas I - III. Uroczystość miała podniosły charakter. Towarzyszyło jej wzruszenie, chwila refleksji i zadumy. Jesteśmy pewni, że lekcja patriotyzmu nam się udała. galeria zdjęć 1, galeria zdjęć 2
7. XI. 2012 r.
Spotkanie z Sierżantem Poli
W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie na temat wychowania komunikacyjnego oraz bezpiecznego zachowywania się w miejscach publicznych: w domu, na podwórku, w drodze do szkoły. W trakcie prelekcji przybył Sierżant Poli - ulubiona maskotka wszystkich dzieci. Spotkanie wszystkim uczniom bardzo się podobało.
24. X. 2012 r.
"Cztery pory roku- jesień"
W dniu 24.10. 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I pt. "Cztery pory roku- jesień". Pani wicedyr. Halina Dąbek pogratulowała sukcesów najmłodszym uczniom naszej szkoły oraz wręczyła nagrody przyznane w konkursie. Nagrody ufundowało Biuro Usług Turystycznych Kama Tours, Katarzyna Dziewulska. Uczniom gratulujemy, sponsorowi dziękujemy!
Lista nagrodzonych uczestników znajduje się w zakładce Nasze sukcesy.
21. X. 2012 r.
"Klub Bezpiecznego Puchatka"
Uczniowie klas pierwszych przystąpili do IV edycji programu "Klub Bezpiecznego Puchatka".
Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.
To już kolejny rocznik naszych uczniów biorących udział w tym programie.
17. X. 2012 r.
Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby.
W dniach 12. i 17. października 2012 r. uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas II a i II c pojechali na wycieczki do Sandomierza i i Nowej Dęby.
Zwiedzili Sandomierz i uczestniczyli w interesującej lekcji historii w Zbrojowni. Na warsztatach plastycznych w fabryce bombek w Nowej Dębie uczniowie poznali proces produkcji i zdobienia bombek. Samodzielnie wykonywali ozdoby na bombkach. Wycieczki były bardzo udane.
14. X. 2012 r.
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.
World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.
W naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15. X. 2012 r. Uczniowie klas starszych przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny. Fotograficzna relacja z tej uroczystości jest dostępna w galerii zdjęć.
11. X. 2012 r.
Program "Przyjaciele Zippiego"
Uczniowie klas pierwszych rozpoczynają realizację programu "Przyjaciele Zippiego".
W ramach programu na dodatkowych zajęciach uczniowie klas I będą doskonalić zdolności rozpoznawania uczuć i określać strategie radzenia sobie z nimi, uczyć się skutecznej komunikacji, doskonalić zdolności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością. Bedą uczyć się jak radzić sobie ze zmianą i stratą oraz jak rozwiązywać konflikty.
Zajęcia odbywają się w:
I a - czwartek, godz. 13.20 - 14.05, s. 36 |
I b - czwartek, godz. 12.30 - 13.15, s. 35 |
6. X. 2012. r.
Warsztaty w Motyczu Leśnym
6 października 2012 roku uczniowie klas III a i III c pojechali na wycieczkę do Motycza Leśnego. Dzieci były zachwycone warsztatami, podczas których samodzielnie piekły ciasteczka oraz wykonały własny obrazek na czerpanym papierze. W pobliskim lesie poznały różne gatunki drzew, a ich liście zamieściły w pięknych zielnikach. Po tak intensywnej pracy uczniowie mieli okazję pobawić się na placu zabaw, pograć w piłkę i pogłaskać zwierzęta. Oczywiście najwięcej radości dostarczyły dzieciom małe szczeniaczki, które można było przytulać i nosić na rękach. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi. Jednak najwięcej powodów do radości miała Gabrysia Wójcik, która za zgodą rodziców jechała do Lublina z małym psiakiem na kolanach. Koleżanki i koledzy trochę jej zazdrościli. galeria zdjęć
15- 21. IX. 2012 r.
IX Lubelski Festiwal Nauki
Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu była „Nauka – Wiedza – Mądrość”. Nasi uczniowie uczestniczyli w szeregu projektów organizowanych przez lubelskie uniwersytety. Zajęcia cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem.
Projekty, w których wzięliśmy udział:
W zajęciach wzięli udział uczniowie klas Ia, I b i II b.
http://www.festiwal.lublin.pl/
3. IX. 2012 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
3 września 2012 r. o godz. 11.00 uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2012/2013.
Ten dzień byl szczególnie ważny dla pierwszoklasistów. Nowi uczniowie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie im. Bolesława Prusa.