Szanowni Państwo!
Dnia 2 marca 2021 r. (wtorek) odbędą się konsultacje Rodziców z Wychowawcami i Nauczycielami.
Godz. 16:30-17:30 - klasy I-III
Godz. 17:30-18:30 - klasy IV-VIII SP 22 i 1-3 XIX LO
Konsultacje odbędą się w formie zdalnej (on-line).
Prosimy zapisywać się na konsultacje u Nauczycieli poprzez dziennik Vulcan.
21.02. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Uczniowie klas 4-8 pod okiem Pań Polonistek stworzyli wierszyki, które mają być zachętą do dbania o naszą mowę ojczystą. Życzymy miłej lektury!
W zeszłym tygodniu nasze uczennice, które grają w piłkę ręczną w Klubie UKS ROXA LUBLIN gościły zespół (klasę sportową) ze Szkoły Podstawowej nr 206 z Warszawy. Grając 4 mecze w ciągu dwóch dni, nasze zawodniczki robiły, co mogły, jednakże ostatecznie uległy silnej drużynie z Warszawy. Atmosfera była znakomita, wspólna zabawa, gra i pizza były okazją do bliższego poznania się. Dziękujemy drużynie z Warszawy, we wtorek jedziemy do stolicy na rewanż. Trzymajcie kciuki!
19 lutego obchodzimy najmłodsze święto państwowe - Dzień Nauki Polskiej. Zostało ustanowione przez Sejm 9 stycznia 2020 roku w celu uznania dokonań polskich naukowców, ich dążenia do poznania prawdy i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz dostrzegając fundamentalną rolę nauki w tworzeniu cywilizacji. Data 19 lutego została wybrana ze względu na przypadające tego dnia urodziny Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych osiągnięć dla ludzkości.
Dla upamiętnienia dokonań naszych naukowców klasy czwarte i piąte przygotowały plakaty.
Tłusty czwartek był niegdyś zwany Combrowym Czwartkiem. Według legendy, nazwa pochodzi od nazwiska żyjącego w XVII wieku krakowskiego burmistrza Combra, złego i surowego dla kobiet mających swoje kramy na krakowskim rynku. Umarł on podobno w tłusty czwartek. W każdą rocznicę śmierci przekupki na targu urządzały więc huczną zabawę i tańce.
W naszej szkole chętnie kultywujemy tradycję tłustego czwartku.
Uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami języka polskiego przystąpili do projektu pt. "Baczyński". Został on zainicjowany przez grupę licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Jego celem jest uczczenie i upamiętnienie twórcy. Dzięki realizacji projektu uczniowie naszej szkoły bliżej poznają twórczość i życie poety.
W roku szkolnym 2020/2021 klasy 1a i 2a wraz z wychowawcami - Małgorzatą Dymowską-Filipczak oraz Agatą Aleksandrowicz realizują międzynarodowy projekt edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".
Pierwsza edycja projektu, pomimo że w nazwie miała zapis "ogólnopolska", swym zasięgiem objęła zagraniczne szkoły polonijne. Tegoroczna edycja widnieje już pod szyldem "międzynarodowej". Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. Projekt jest zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączają się w aktywną działalność edukacyjną.
Poruszanie w czasie realizacji projektu ważnych wątków natury ekologicznej, przyczyni się do wzmocnienia więzi dzieci ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła bierze udział w projekcie. „Misiowe podróże po Polsce. Powstał on z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym założeniem projektu jest przekazanie innym dzieciom, z innych miast podstawowej wiedzy na temat miasta, do którego przyjechał miś, zapoznanie z jego historią, położeniem geograficznym oraz poznanie charakterystycznych zabytków. Ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszy w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak będzie miał swój pamiętnik podróżnika. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole, mają za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika .Do projektu zgłosiło się 275 szkół z całej Polski. Do naszej szkoły misie przybędą na wiosnę, na zaproszenie pań Agaty Aleksandrowicz i Małgorzaty Dymowskiej - Filipczak. Relacje z wizyty będą przekazywane na bieżąco.
Nasi Uczniowie chętnie biorą udział w różnych konkursach. Bardzo często osiągają w nich sukcesy. W ostatnim czasie w konkursach nagrodzeni zostali uczniowie klasy 2a.
Konkursy: "Jak mogę pomóc pszczołom?", " Polska moja Ojczyzna", "Jak wyobrażam sobie Zalew Zemborzycki i rzekę Bystrzycę za 10 lat?" i "Najładniejsza łąka świata", Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki: "Przyjazna zebra - bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym", "Jeśli pieska masz - to o niego dbasz".
Laureaci konkursów: Michał Waszczuk, Kacper Gajowiak, Karolina Gutowska, Tomasz Łagód, Oliwia Szarga.
9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Surfowanie w Internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu. Teraz stało się również formą nauki. To uczniowie decydują, w jakie aktywności w sieci się angażują i jakie informacje udostępniają. Nie ulega wątpliwości, że w internecie należy być ostrożnym.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 6a wspólnie z Panem Robertem Welmanem przygotowali humorystyczne memy.
Już po raz drugi uczniowie klas 4-8 wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
Jesteśmy mile zaskoczeni tym, że nasi uczniowie tak licznie zaangażowali się w akcję. Wielu z nich samodzielnie przygotowało kartki, które później wysłali do najbliższych, a także osób samotnych.
Szanowni Państwo!
Dnia 09.02.2020 r. (wtorek) odbędą się zebrania Rodziców z Wychowawcami o godz. 16:30 - klasy I-III, o godz. 17:30 - klasy IV-VIII SP 22 i 1-3 XIX LO
Zebrania odbędą się w formie zdalnej (on-line) poprzez konto ucznia na platfomie Microsoft Teams.
Drodzy Ósmoklasiści!
Na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie pojawiły się terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Więcej informacji pod linkiem.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Kot i ja" uczniów z klas 1-3 oraz 4-8. Prace prosimy nadsyłać do 14.02 za pośrednictwem Messengera Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie. Ogłoszenie wyników nastąpi 17.02.2021 w Międzynarodowy Dzień Kota. Zapraszamy!
W czasie kwarantanny wszyscy zostali postawieni przed trudnym zdalnym nauczaniem. Ten czas wymaga od wszystkich niezwykłej mobilizacji i współpracy Staramy się, aby lekcje wychowania fizycznego było ciekawe i mobilizujące do wysiłku fizycznego, a także do promowania zdrowego trybu życia. Uczniowie przygotowali plakaty promujące zdrowy tryb życia.