Nasza szkoła

  • Od pozytywnych relacji do pozytywnych emocji

    W ramach tygodnia zdrowia psychicznego "Od pozytywnych relacji do pozytywnych emocji" uczniowie klasy 1a poznali twórczość artystów niepełnosprawnych i wykonali prace plastyczne bez użycia rąk.

  • Zapraszamy do naszej szkoły!

  • Konkurs - "Walentynkowy znaczek"

    Przedstawiamy wyniki konkursu "Walentynkowy znaczek" zorganizowanego przez zespół nauczycieli świetlicy. Adresatami konkursu były dzieci z okolicznych przedszkoli.

    Gratulujemy zwycięzcom! 

  • Dzień Kobiet

    8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W naszej szkole świętowaliśmy go na różne spsosoby. Były prezenty, niespodzianki, warsztaty, wspólne wyjścia m.in. na kręgle. 

  • Wizyta przedszkolaków

    We wtorek, 5 marca w progach naszej szkoły gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 57. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Sąd na postaciami z wierszy Jana Brzechwy". Następnie wzięliły udział w quizie z nagrodami.

  • Ratujemy i Uczymy Ratować

    W poniedziałek, 4 marca 2024 r. uczniowie klas II zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

    Materiały dla każdego przeszkolonego ucznia otrzymaliśmy od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

    Dziękujemy!

  • Rzecznik Praw Ucznia

    4 marca w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencja „Rzecznik praw ucznia – wyzwania, perspektywy i możliwości". Spotkanie rozpoczął pan Tomasz Szabłowski - nowy Lubelski Kurator Oświaty. Kolejni prelegenci wypowiadali się na temat zagrożeń ucznia przemocą, wskazywali sposoby postępowania w trudnych sytuacjach, kładli nacisk na konieczność bezpiecznej komunikacji. W spotkaniu udział wzięła pani Beata Marek, która pełni funkcję Rzecznika Praw Ucznia w SP 22.

  • VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Puchacz Piotr"

    Nasza szkoła bierze udział w VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Puchacz Piotr". W czwartek 14.03 o godz. 9.00 dzieci przystąpią do wypełniania arkuszy konkursowych I etapu.

  • "Superhero adventures"

    W dniu 27 lutego zostały wręczone nagrody laureatom konkursu "Komiks w języku angielskim - Superhero adventures" organizowanym przez nauczycielkę języka angielskiego Marię Żyburę. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym. 

  • Rekolekcje wielkopostne

    W dniach 25-27 lutego społeczność szkolna uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych w Parafii pw. św. Józefa. Poprowadził je Ksiądz Cezary Ścisłowski. 

  • Nasza szkoła na meczu MKS Funfloor

    W niedzielę 25 lutego po raz ostatni w tej kolejce dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w meczu drużyny MKS FunFloor Lublin. Dziękujemy wszystkim za obecność, bo ponownie otrzymaliśmy nagrodę za wysoką frekwencję.

  • Dzień Otwarty

    24 lutego w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Na przybyłe dzieci i rodziców czekała moc atrakcji. Nasi uczniowie przygotowali część artystyczną, ale też wiele ciekawych aktywności w salach. Zarówno dzieci jak i ich rodzice mieli możliwość zapoznania się z warunkami, w jakich uczą się nasi uczniowie. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a dzieciom, które w przyszłym roku staną się uczniami, życzymy, aby nasza szkoła była dla nich miejscem, w którym poczują się jak w domu.

  • Przedsiębiorcze dzieciaki

    Nasza szkoła zakwalifikowała się do tegorocznej edycji projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki". Będzie on realizowany przez klasę 2a. Celem projektu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych, pobudzanie kreatywności i rozwijanie tych kompetencji, które w przyszłości będą poszukiwane na rynku pracy i przyczynią się do rozwoju kariery zawodowej. Projekt realizowany jest przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS.​​​​​​

  • Dzień szalonej fryzury i makijażu

    23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To poważna choroba, która dotyka miliony osób w Polsce, także młodych ludzi. Tego dnia w naszej szkole przygotowano "przystanki" z informacją o depresji. Chętni uczniowie mogli przystroić się w szalone fryzury i makijaże.  Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

  • Dzień Języka Ojczystego

    21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Z tej okazji nasze panie polonistki przygotowały dla uczniów ciekawe aktywności. Uczniowie na lekcjach języka polskiego pracując w grupach, musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami językowymi. Najlepiej poradziła sobie z nimi klasa 8a. Tego dnia w przestrzeni szkolnej pojawiły się także kody QR, pod którymi ukryte były zadania do indywidualnego rozwiązania. Wiele osób podjęło się ich wykonania. Dziękujemy za wspólną zabawę!

  • Program RESQL

    Nasza szkoła dołączyła do programu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Uczniowie będą mieli dostęp do aplikacji RESQL, by zgłaszać interwentom pojawiąjące się problemy. 21 lutego odbyło się szkolenie dla przedstawicieli - uczniów klas 6-8. Przeszkoleni zostali także nauczyciele, którzy w najbliższym czasie przedstawią uczniom zasady działania programu. 

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

    W dniu 20.02.2024 r. odbył się finał rozgrywek szkolnych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin w piłce ręcznej dziewcząt - kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza Szkoła zajęła mocne III miejsce! Gratulujemy! Drużynę pod okiem Pani Katarzyny Więcek reprezentowały:

    1. Maja Zając

    2. Maja Żmuda

    3. Maja Sadurska

    4. Iga Lachowska

    5. Justyna Kokoszka

    6. Oliwia Grzelak

    7. Magda Skibińska

    8. Milena Horbanenko

    9. Solomija Tymchyshyn

    10. Sviata Turchyn

    Końcowa tabela: 

    I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 42  

    II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 51  

    III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 22  

    IV miejsce - miejsce Szkoła Podstawowa Paderewski

    Nagrody najlepszym zespołom wręczyły: Pani Małgorzata Gadzała - Wicedyrektor Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie oraz Pani Edyta Danielczuk - Członek Zarządu LZPR/Lubelski Związek Piłki Ręcznej.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  • "Dzień bezpiecznego komputera"

    Uczeń kl. 8b Artur Woliński otrzymał wyróżnienie w XX Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień bezpiecznego komputera". W II etapie uczestniczyło 137 laureatów z 47 szkół Lublina i województwa lubelskiego.

    Gratulujemy sukcesu!

    Nauczyciel informatyki: Robert Welman

  • Dzień Nauki Polskiej

    19 lutego przypada Dzień Nauki Polskiej, obchodzony w dniu urodzin Mikołaja Kopernika. Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, wskazano również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty i prezentacje o wybitnych polskich naukowcach.

strona: