Nasza szkoła

  • Wielkanocne śniadanie

    Uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom naszej szkoły należą się słowa uznania za pielęgnowanie tradycji. Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali wielkanocne spotkania.  Wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

  • Śladami Stasia i Nel

    11 kwietnia klasa 5b gościła na lekcjach języka polskiego Panią Joannę Tarasiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia „ Śladami Stasia i Nel, czyli przygody na Czarnym Lądzie”. Pani Joanna przybliżyła uczniom postać Henryka Sienkiewicza - wybitnego polskiego pisarza oraz kulisy powstania lektury.

  • Wyobraźnia ukryta w pisance

    Miło nam poinformować, że uczeń klasy 5a Wiktor Nyga został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego "Wyobraźnia ukryta w pisance" organizowanego przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Opiekun: p. Robert Welman

  • Tajemniczy ogród

    Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego omawiali lekturę „Tajemniczy ogród”. Na zakończenie pracy z książką klasa wykonała makiety i plakaty, które można podziwiać na szkolnym korytarzu, przy sali numer 29. 

  • Konkurs "Spotkania z Poprawną Polszczyzną"

    17 marca w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap IV Międzyszkolnego Konkursu Ortoepicznego „Spotkania z Poprawną Polszczyzną” organizowany przez Zespół Szkół w Krasnobrodzie.

    Do finału konkursu zakwalifikowały się: Barbara Kowalska kl. 7c oraz Natalia Sagan kl. 7a. Odbędzie się on 22 kwietnia. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia! 

  • Wizyta Prezydenta Krzysztofa Żuka

    Od 24 lutego do 30 marca w naszej szkole funkcjonował punkt pomocy dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. W pomoc zaangażowani byli nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, ich rodzice, a także wolontariusze, pracownicy MOPR, strażnicy miejscy oraz mieszkańcy osiedla im. Prusa.

    4 kwietnia odwiedził nas Prezydent Krzysztof Żuk, który podziękował osobom zaangażowanym w pomoc obywatelom Ukrainy. 

  • Próbne egzaminy ósmoklasisty

    W dniach 31 marca - 4 kwietnia uczniowie klas ósmych napisali próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. 

    Uczniowie zapoznali sie z procedurami przeprowadzania egzaminu, a także mieli możliwość sprawdzić stan swojej wiedzy. Na szczęście pozostało jeszcze trochę czasu na powtórki.

    Naszym ósmoklasistom życzymy wielu sił i wytrwałości! 

  • Zapraszamy do naszej szkoły!

    Informacje o rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej znajdują się w menu po lewej stronie.

  • 1 kwietnia

    1 kwietnia Samorząd Szkolny zorganizował wspaniałą zabawę. Tego dnia uczniowie przyszli przebrani w wymyślony przez siebie strój. Kostium miał przede wszystkim rozśmieszyć innych. 

    Dodatkowo 1 kwietnia uczniowie zostawili szkolne plecaki w domu, a za plecaki posłużyły im m.in. poszewki na poduszki, walizki, wózki dla lalek, lodówki turystyczne, itd. Pomysłów było wiele!

  • Laboratoria Przyszłości

    W bieżącym roku szkolnym realizujemy Projekt Laboratoria Przyszłości. Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

    Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

    W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

  • Dodatkowe zajęcia specjalistyczne

    Miło nam poinformować, że od 1 marca 2022 r. nasza szkoła realizuje dodatkowe zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

    Wsparcie obejmuje organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla uczniów w klasach 1-4, natomiast w klasach 4-7 realizowane są zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Dodatkowo z uczniami, u których rozpoznano potrzebę wsparcia o charakterze terapeutycznym, prowadzone są zajęcia z logopedii.

    Zajęcia finansowane są z rezerwy oświatowej MEiN.

  • Rekolekcje wielkopostne

    W dniach 28-30 marca uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w Parafii św. Józefa. 

  • Zebrania i konsultacje rodziców

  • Informacja dotycząca uczniów z Ukrainy

    Ukraińskie ministerstwo edukacji i nauki we współpracy z Google otworzyło specjalną platformę, na której uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania nauki.

    Opracowano plan lekcji zdalnych dla każdej klasy na 2 tygodnie do przodu wraz z filmikami do każdej lekcji. Harmonogram jest dostępny pod linkiem: https://lnkd.in/ed5Az2Rz.

    Tutaj zaś można pobrać wszystkie podręczniki w wersji on-line: https://lnkd.in/eUequDYb.

  • Jak radzić sobie ze stresem?

    Nie sposób skutecznie radzić sobie ze stresem, nie mając o nim szczególnego pojęcia...

    (Henri Pull)

    Uczniowie klasy 6a wspólnie szukali metod radzenia sobie ze stresem. Warsztaty przeprowadziła Pani Kinga Kafara, studentka UMCS.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Za nami pierwszy dzień wiosny. 21 marca wiele klas opuściło mury szkolne i wybrało się na wspólny, wiosenny spacer, do kina czy na pizzę. W bibliotece szkolnej na każdego czytelnika czekała zakładka do książki.

    21 marca to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Nasi uczniowie na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli na stopy dwie różne, najczęściej kolorowe skarpetki. 

  • Autyzm - wiem, rozumiem, pomagam

    2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

    Autyzm  określamy jako  całościowe zaburzenie rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju.

    Uwaga!

    Prace należy przynosić do sali 21 lub 29.

  • 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

    Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Data symbolizuje trisomnię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach organizmów osób z Zespołem Downa.  

    Zachęcamy uczniów do solidaryzowania się z osobami z zespołem Downa tego dnia!

  • Wytańcz siebie!

    Zapraszamy do kolejnej edycji naszego szkolnego konkursu ,,Wytańcz siebie”.

    Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie poniżej.

  • Dzień Kobiet

    8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ten dzień w naszej szkole przepełniony był życzeniami skierowanymi do dziewcząt oraz Pań Nauczycielek. Chłopcy przygotowali drobne upominki i kwiaty. Wiele klas, aby uczcić ten dzień, zorganizowało wspólne wyjścia poza teren szkoły. 

strona: