Nasza szkoła

  • Pełna miska dla schroniska!

    Zachęcamy do udziału w akcji!

  • Klasa 8a w Urzędzie Miasta

    W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8a odwiedzili Urząd Miasta. Zajęcia dla uczniów poprowadziła Pani Dyrektor Monika Artymiak. Przedstawiła pracę Urzędu oraz sposób załatwiania spraw urzędowych np. wyrobienie dowodu osobistego. 

  • DEUTSCH IST COOL!!!

    13 października 2022 r. uczniowie klasy 8c wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego dla szkół podstawowych WELTSPRACHEN KINDER. Testy konkursowe przygotowywane są w oparciu o obowiązującą podstawę programową w oparciu o wszystkie dostępne i wykorzystywane w szkołach podręczniki językowe wiodących wydawnictw na rynku. Wyniki zostaną ogłoszone 13 grudnia 2022 r.

    Basiu, Adasiu, Julciu, Gabrysiu, Klaudio, Kaju trzymamy kciuki!

    Uczniów przygotowała p. Katarzyna Słomka.

  • Jesień oczami 4a

    18 października, w ramach zajęć z wychowawcą, klasa 4a wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Lekcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody. Tego dnia było ciepło i słonecznie, dlatego zdjęcia wykonane przez uczniów prezentują się tak wspaniale, jak oni sami. Zapraszamy do obejrzenia.

  • Ślubowanie klas I

    We wtorek 18 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 22. 

     Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

  • Serdeczna karteczka

    Uczniowie klas młodszych naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie „Serdeczna karteczka”. W październiku dzieci pod opieką pań Agaty Aleksandrowicz, Małgorzaty Dymowskiej- Filipczak, Sylwii Korkosz i Ewy Pogody przygotowały życzenia dla pracowników oświaty z okazji ich święta.

  • Gazetka szkolna "Naszym okiem"

    Już jest pierwszy w tym roku szkolnym numer gazetki "Naszym okiem" !

    Zachęcamy do lektury! 

  • I c na pokazach chemicznych

    13 października Ic w ramach Programu Szkół Partnerskich UMCS wybrała się na pokazy chemiczne pt. "Pierwszaki w świecie chemii". Uczniowie mieli okazję obserwować i wykonywać eksperymenty z różnymi substancjami, płynami i związkami chemicznymi. Zajęcia wywołały wiele pozytywnych emocji, wrażeń oraz wzbudziły zachwyt u dzieci. Na koniec Pani Prowadząca wręczyła nauczycielkom zabarwione barwnikami kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela. 

  • Klasy 5 w Motyczu

    12 października klasy 5 uczestniczyły w warsztatach pt. "Zgrana klasa" zorganizowanych przez Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu. To był dobry czas do integracji i budowania prawidłowych relacji w grupie klasowej. 

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • DEN

    14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie pierwszych klas XIX LO złożyli ślubowanie. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych SP22. 

  • Rada rodziców

    Funkcję Przewodniczącego Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023 pełni Pan Tomasz Rejowski. 

    Jej skład stanowią również:

    p. Marta Lech – zastępca przewodniczącego
    p. Elżbieta Kalińska  – sekretarz

    Komisja Rewizyjna:

    p. Dominika Jonik - Lis
    p. Tomasz Filipczak
    p. Janusz Dębny

    Informacje dotyczące składek znajdują się w zakładce po lewej stronie. 

    Nowo wybrana Rada wzięła udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączonej ze ślubowaniem klas pierwszych. 

  • Szkolna telewizja PrusTV

    Z inicjatywy uczniów udało się uruchomić szkolną telewizję PrusTV. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowują materiały, nagrywają i montują filmy. Październikowy odcinek poświęcony jest Dniowi Nauczyciela.

    Zapraszamy do oglądania!

  • 10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

    Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszanie opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.

    Przewlekły stres, coraz większe tempo życia i towarzyszące nam często przemęczenie przyczyniają się do licznych zachorowań. Ważne jest, żeby odpowiednio wcześnie zwrócić się po pomoc. W przypadku chorób psychicznych, tak jak i w każdej innej chorobie, wczesne podjęcie leczenia warunkuje jego skuteczność.

    Zdrowie, również te psychiczne, należy do tych wartości, które w sposób szczególny wpływa na jakość życia człowieka. Zdrowy styl życia prowadzony od najmłodszych lat jest warunkiem prawidłowego rozwoju psychofizycznego i zdrowotnego, a działania, wybory i wypracowane nawyki w młodym wieku najczęściej determinują zachowania podejmowane przez całe życie. Warto mieć na uwadze, że na nasze zdrowie w 50% wpływa nasz styl życia, a tylko w 20% uwarunkowania genetyczne. Można więc powiedzieć, że nasze zdrowie jest w naszych rękach.

    Dobry nastrój w dużej mierze zależy od nas samych – mamy wiele możliwości, aby samemu zadbać o lepsze samopoczucie. Z myślą o dzieciach i nie tylko prezentujemy kilka prostych, lecz ważnych wskazówek odnośnie codziennego funkcjonowania, których realizacja sprzyja utrzymaniu dobrego nastroju.

    • Zadbaj o dobre relacje z innymi. Badania naukowe dowodzą, że większość naszych potrzeb psychicznych zaspokajamy poprzez kontakty społeczne. Kontakty z ludźmi mogą więc dawać nam najwięcej zadowolenia. Dbajmy więc o dobre relacje z innymi ludźmi.
    • Zadbaj o zdrowy sen. Sen jest jednym z istotniejszych czynników warunkujących dobry nastrój – ważna jest zarówno jego ilość, jakość oraz miejsce i czas zasypiania. Istotne, by twój sen był regularny, ciągły i odpowiednio długi. Młodzi ludzie, z racji tego, że ich organizm jest w okresie wzrostu, potrzebują od 9 do 11 godzin snu w ciągu doby. Z
    • Zadbaj o zdrowy ruch. Aktywność fizyczna to kolejny istotny element dobrego samopoczucia. Wyniki wielu badań potwierdzają, że osoby regularnie ćwiczące cieszą się lepszym nastrojem i mniejszą skłonnością do depresyjności, a także mają lepszą samoocenę. Zastanów się więc jaki rodzaj ruchu sprawia Ci lub mógłby sprawiać przyjemność, pamiętając o tym, że bardziej wskazany jest taki rodzaj ćwiczeń, który możesz wykonywać w towarzystwie innych. Sprawiaj sobie (i innym) drobne przyjemności.
    • Bądź aktywny. Pierwszym krokiem może być spisanie na kartce listy aktywności, które Tobie sprawiają lub sprawiały przyjemność, z nadrzędną zasadą: „im więcej tym lepiej”. Sama ta czynność może być przyjemna. Nie jest istotne czy będzie to czytanie książki i pyszne ciastko zjedzone w miłym miejscu, czy spacer w słoneczny dzień, słuchanie ulubionej muzyki, czy przejażdżka rowerem. Ważne jest to czy dla Ciebie te czynności niosą jakąś dozę przyjemności. Pamiętaj, że szczęście nie zależy tylko od czynników zewnętrznych, a bycie zadowolonym to rodzaj postawy wobec życia, którą można doskonalić, pielęgnować i rozwijać.
    • Rozwiązuj problemy. Nie istnieją ludzie, którzy ich nie mają. To, co ludzi wyraźnie odróżnia to sposób radzenia sobie z nimi. Pamiętaj, że rozwiązywanie problemów to umiejętność (podobnie jak jazda na rowerze), z którą nikt nie przychodzi na świat, a którą można rozwijać i doskonalić. Pomocą może być wsparcie bliskiej osoby lub profesjonalisty (np. trenera lub psychologa). Skuteczne rozwiązywanie problemów może być dodatkowym źródłem zadowolenia.
    • Bądź w dobrej relacji ze sobą Lepsza znajomość siebie, własnych uczuć i potrzeb sprzyja dobremu samopoczuciu. Jeśli trudno Ci wyobrazić sobie jak mógłbyś sam siebie polubić, pamiętaj że możesz skorzystać z pomocy osób bliskich, aby lepiej „dogadywać się” ze sobą. Zadaj sobie ważne pytanie: „czego potrzebuję, by czuć się dobrze?” i uważnie posłuchaj własnej odpowiedzi. Pamiętaj, że relacja ze sobą to jedna z ważniejszych relacji jakich doświadczasz, choćby dlatego, że trwa całe życie.
    • Stosuj metodę małych kroków. „Nie od razu Kraków zbudowano”. Pamiętaj, że nawet największe zadanie można podzielić na serię mniejszych i „możliwych do pokonania szczebli”, a wielu wyzwań nie podejmujemy właśnie dlatego, że możemy chcieć natychmiastowych efektów.
  • Konkurs "Barwy jesieni"

  • Bardzo chce mi się spać...

    5 października w klasie Ic odbyły się zajęcia przyrodniczo-kulinarne - jesienne spotkanie z jeżem pt. "Bardzo chce mi się spać". Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego opowiadania, dowiedzieć się o życiu i zwyczajach jeży żyjących w Polsce. Wzięli też udział w zabawie ruchowej "Jeżyki" oraz mieli okazję obserwować i dotknąć zwierzątko. Na zakończenie zajęć wykonali jadalnego jeżyka z owoców i słodkości.

  • 5a na kręglach

    W środę 5 października klasa 5a wybrała się na kręgle z okazji Dnia Chłopaka. To była wspaniała okazja do wspólnej zabawy, poznania siebie oraz wzajemnej integracji. 

  • Klasy 6 i 7b na wycieczce krajoznawczej

    Czym się różni poroże od rogów, które zwierzęta i rośliny znajdziemy w Lasach Jankowskich, jakie tajemnice kryje Porytowe Wzgórze? Na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedzi uczniowie klas szóstych oraz 7b podczas dwudniowej wycieczki do Janowa Lubelskiego. Oprócz nauki na uczniów czekały zajęcia integracyjne, spacery po lesie, wizyta u garncarza czy dyskoteka. To byłą wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu w sposób ciekawy i przyjemny. 

  • Sukces uczniów z klasy II a

    Mikołaj Szmigielski i Amelia Kaszubska zajęli 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Mapy myśli - zaczarowany ogród". Prace wykonali pod kierunkiem Pani Elżbiety Prokop.

    Gratulujemy sukcesu!

  • Dzień Chłopaka

    Za nami Dzień Chłopaka. 30 września wszyscy chłopcy w Polsce obchodzili swoje swoje święto. Tego dnia dziewczynki wręczyły swoim kolegom drobne upominki. W wielu klasach zorganizowane zostały wyjścia, które urozmaiciły czas, ale przyczyniły się też do wzajemnej integracji. 

strona: