11 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nałęczowie w części finałowej VII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Zostań Mistrzem Ortografii" wzięli udział finaliści etapu szkolnego: Zuzanna Golan kl. 7b, Michał Smarzewski kl. 7b i Kajetan Staszek kl. 8a. I miejsce zajął Michał Smarzewski, pozostali uczestnicy to miejsca 4 i 7. Dziś odbyła uroczystość wręczenia nagród, a zebrani wysłuchali wykładu prof. Tomasza Grodzkiego z UMCS na temat twórczości Czesława Miłosza - jednego z Patronów 2024 Roku.
Miło nam poinformować, że kilkoro z uczniów klas 1-3, którzy przystąpili do udziału w konkursie matematycznym MathRiders, zakwalifikowało się do drugiego etapu tych zmagań. Są to: Stanisław Dębowczyk i Dominik Bubicz z klasy 1a, Gustaw Kalita z klasy 1b, Julia Dębowczyk z klasy 2a, Mateusz Grodek z klasy 3a oraz Hania Kapralska z klasy 3b. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy na kolejnych etapach.
17 kwietnia uczniowie klasy 7b wzięli udział w spacerze pt.: „Gościu, siądź pod mym liściem...” - renesansowi poeci w Lublinie-w 440 rocznicę śmierci Jana Kochanowskiego w ramach programu edukacyjnego "Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego Miasta!" Była to bardzo ciekawa lekcja o poetach związanych z Lublinem i poznali wiele ciekawostek związanych z naszym miastem.
17 kwietnia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny-wszyscy równi" uczniowie klasy 1b i 2a uczestniczyli w warsztatach integracyjnych. Zajęcia pt.: „Podobni, ale inni" poprowadzili studenci wydziału Pedagogiki Specjalnej KUL pod opieką Pani dr Anny Lendzion. Radości było wiele i trochę żalu, że czas tak szybko biegnie.
Zespół Nauczycieli Specjalistów dziękuję wszystkim za zangażowanie i pomoc.
W ramach udziału w projekcie „Przedsiębiorcze dzieciaki” klasa 2a realizuje wiele aktywności. Uczniowie brali między innymi udział w zajęciach ze studentkami UMCS, które wprowadzały ich w tematykę związaną z przedsiębiorczością. Przedstawiali swoje umiejętności i moce strony podczas wydarzenia „Mam talent”. Za nimi pierwsza z kilku wizyt zaplanowanych w ramach współpracy Urzędu Miasta z lubelskimi przedsiębiorstwami. Tym razem była to firma ORANGE. W najbliższym czasie uczniowie odwiedzą jednostkę Straży Pożarnej oraz oddział banku.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie "Uczeń i uczennica przyszłości". W dniu 15.04.2024 r. uczniowie odwiedzili firmę ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o., gdzie zgłębiali wiedzę z zakresu produkcji i dystrybucji silników elektrycznych służących do różnego rodzaju zastosowań w przemyśle. Natomiast 17 kwietnia poznali tajniki lutowania. Podczas praktycznych zajęć uczyli się technik lutowania różnych materiałów, zdobyli umiejętności w obsłudze lutownicy oraz poznali zasady bezpiecznego i skutecznego lutowania, co przydaje się w różnych dziedzinach, od elektroniki po naprawy domowe.
17 kwietnia klasa 2b wybrała się na zwiedzanie Ratusza. Przy okazji uczniowie odwiedzili też najbardziej znane miejsca Starego Miasta.
Niedawno w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii z udziałem Pana Marcina Banacha, twórcy kanału "Dawny Football". Była to niezwykła okazja do zdobycia wiedzy z dziedziny piłki nożnej oraz użycia najnowszych technologii w celu realizacji swoich pasji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 5a, 8a, 8b.
Dziękujemy!
Piotr Michalak i Michał Smarzewski z kl. 7b uzyskali wyróżnienia w IV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej i Czesława Miłosza.
Gratulujemy!
Opiekun: p. Beata Marek
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Wspieramy lokalnie ubogich, czyli zbiórka używanej odzieży dla bractwa miłosiedzia im. Brata Alberta".
Maja Woźniak, uczennica klasy 6b i Fiodar Sikirynski uczeń klasy 4a zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego " Wyobraźnia ukryta w pisance" - VI edycja. Na tegoroczną edycję konkursu przysłano 537 prac z 72 placówek edukacyjnych z województwa lubelskiego. Konkurs zamieszczony jest w wykazie zawodów wiedzy artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Opiekun: nauczyciel techniki Robert Welman
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji 3 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z osobami ze spektrum autyzmu poprzedzone prezentacją i krótkimi filmami przygotowanymi przez studentów KUL Wydziału Pedagogiki Specjalnej. Dziękujemy wszystkim organizatorom: p. dr Annie Lendzion z KUL i p. Beacie Krzych oraz jej podopiecznym
Pod koniec marca w naszej szkole miała miejsce kolejna edycja konkursu „Pani Wiosna na wybiegu”, podczas którego uczniowie klas 0-3 zaprezentowali swoje pomysły na atrybuty związane z wiosną. Poniżej przedstawiamy relację zdjęciową z tego wydarzenia. Było wiosennie, kolorowo i bardzo ciekawie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności i pięknych prac.
Laureatami konkursu zostali:
Lila Tatarczak z zerówki,
Marcelina Smarzewska kl.1a,
Gabryś Gościński oraz Ewelinka Sawicka z kl. 1b,
Ala Szarowska, Julia Dębowczyk, Blanka Litwiniuk i Nina Podstawka z kl. 2a,
Anastazja Szewczyk i Oliwia Skiba z kl. 3b.
Wyróżnienia: Hubert Bełczącki, AntośPoniewozik - 1a, Borys Charmas 1b, Piotr Pawlak, Ala Kozyrska, Wanda Szysiak - 2a, Asia Buza, Michalina Wydra -3a, Łucja Świerkosz - 3b.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Stroik wielkanocny” został rozstrzygnięty! Celem konkursu było wykonanie stoika wielkanocnego z pomocą rodziców, dziadków lub bliskich. Chcieliśmy w ten sposób stworzyć okazję do wspólnego spędzania czasu. Po długich naradach jury konkursowe wybrało osiem zwycięskich prac. W ramach współpracy międzypokoleniowej wykonane prace zostały przekazane seniorom z sąsiadującego ze szkołą DPS- u.
Oto lista zwycięzców:
1 miejsce zajęli:
Gabriel Gościński z klasy 1b
Antonina Kęcik z klasy 3b
2 miejsce zajęli:
Yaroslava Khomiak z oddziału przedszkolnego
Gustaw Kalita z klasy 1b
3 miejsce zajęli:
Marcelina Smarzewska z klasy 1a
Nina Podstawka z 2a
Marianna Fryszko z klasy 2b
Jakub Sowa z klasy 2c
W środę przed Świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Już od rana uczniowie szykowali uroczyste śniadania wielkanocne. Dekorowali stoły, na których zagościły pisanki, babki, mazurki i inne świąteczne smakołyki. Spotkania w klasach stanowiły doskonałą okazję do przypomnienia tradycji wielkanocnych.
W tradycję pielęgnowaną przez społeczność ZSO nr 5 wpisuje się świąteczna wizyta uczniów wraz z opiekunami u naszych sąsiadów w Dziennym Domu Seniora. We wtorek 26 marca uczennice klas 1-3 SP 22 pod opieką p. Małgorzaty Dymowskiej-Filipczak i p. Agaty Aleksandrowicz przekazały Seniorom upominki przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji „Wielkanoc dla Seniora”. Uczennica XIX LO Milena Dyszewska zaprezentowała utwory muzyczne, które umiliły Seniorom i ich gościom spotkanie przedświąteczne.
Udostępniamy najnowszy numer szkolnej gazetki "Naszym okiem" oraz najnowsze wydanie szkolnej telewizji PrusTV. A w nich: o zwyczaja wielkanocnych w różnych krajach świata, opis wydarzeń szkolnych z ostatniego miesiąca, życzenia wielkanocne przekazane przez Księdza Damiana Szewczyka. Zachęcamy do lektury i oglądania!