24 listopada uczniowie z klasy II a i III b postanowili wspólnie spędzić katarzynkowe popołudnie. Konkurs tańca i dobrych manier wzbudził wiele emocji, a wróżki i wróżbici z obu klas mieli pełne ręce roboty. Okazuje się, że polskie zwyczaje i dobra zabawa potrafią łączyć i sprawiają, że zawieramy nowe przyjaźnie.
Szanowni Państwo!
W związku z corocznie organizowaną przez "Dziennik Wschodni" akcją "MIŚ" zwrócono się do nas z gorącą prośbą o wsparcie inicjatywy poprzez zorganizowanie zbiórki zabawek w naszej szkole.
Więcej informacji w załączniku mis1.pdf.
regulaminkoledykoloramimalowane.pdf
ZAPRASZAMY dzieci w wieku 5 i 6 lat z miasta Lublin do udziału w I Miejskim Konkursie Plastycznym
„Kolędy kolorami malowane”
Emilia Smoleńska, uczennica kl. III B zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moje podróże po Europie - Strasbourg. Polska 10 lat w Unii Europejskiej". Nagrodzoną pracę wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop. Honorowy patronat nad konkursem objęło Stałe Przedstawicielstwo RP przy Radzie Europy. Celem konkurs było upowszechnianie wiedzy na temat europejskich miast oraz Unii Europejskiej. Dnia 17 września o godz 13.00 w Strasburgu, 2 rue Mont Blant - powołana przez organizatorów Konkursu Kreativ-Art i Artenreel Komisja Plastyczna w składzie: Natalia Kabiesz - grafik, Sarah Bourdarias - artysta malarz, Camille Goutard - projektant biżuterii oceniła prace plastyczne nadesłane na konkurs - wpłynęło 117 prac z 22 różnych instytucji. Jury doceniło walory artystyczne i kreatywność Emilki przyznając jej tak wysokie miejsce. Gratulujemy i życzymy Emilii dalszych sukcesów.
Nagrodzona praca Emilii Smoleńskiej
Rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę '2014.
Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.
W naszej szkole został zarejestrowany Terenowy Sztab Akcji nr 28.
Wolontariuszkami akcji zostały - p. Agata Aleksandrowicz, p. Małgorzata Dymowska - Filipczuk, p. Agnieszka Ponieważ, p. Barbara Rywka, p. Agata Trębska, p. Anna Werduch, p. Iwona Dziewicka
Pod znakiem akcyjnego, żółtego i uśmiechniętego słoneczka zbieramy odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, żywność długoterminową, przedmioty gospodarstwa domowego.
Nie zbieramy środków finansowych.
Zbiórki darów będą odbywały się w naszej szkole od 14 listopada do 16 grudnia 2014 r.
Z góry dziękujemy za zainteresowanie akcją i dostarczone dary.
Iwona Dziewicka, szef sztabu nr 28
W miesiącach październiku i listopadzie w Szkole Podstawowej nr 22 realizowano w klasach IVa, IVb i IVc program "Spójrz inaczej" - 20 godzin w każdej z klas. Celem programu było rozwijanie umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami. Pomoc w rozwoju osobowości uczniów. Nauka umiejętności dbania o zdrowie i rozumienie jego wartości. Wspieranie psychospołecznego rozwoju dzieci.
1 paździenika uczniowie klas 4a, 4b, 4c i 5b wybrali się do Nałęczowa. Dzieci zwiedziły usytuowane w barokowym pałacu Muzeum Bolesława Prusa, który jest patronem naszej szkoły. Poszerzyły wiedzę o pisarzu, poznały ciekawostki z nim związane. Później wybrały się na spacer alejkami Parku Zdrojowego. A następnie z wizytą do Muzeum Stefana Żeromskiego, pisarza zwiazanego również z naszym regionem. W niewielkim, drewnianym domu w stylu podhalańskim dzieci zobaczyły przedmioty, których używał pisarz. Poznały smutną historię syna Żeromskiego, Adama i odwiedziły jego mauzoleum.
Później uczniowie wybrali się do Kazimierza Dolnego, jednego z najładniej położonych miasteczek w Polsce. Dużą atrakcją był rejs statkiem do Krowiej Wyspy. Dzieci 'zdobyły' Wzgórze Trzech Krzyży, skąd podziwiały panoramę miasteczka i zakole Wisły. Zakończenieniem była wzbudzajaca wiele emocji gra miejska, w której dzieci sprawdziły zdobytą podczas wycieczki wiedzę.
Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości (zdjęcia).
W środę odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Chcąc upamiętnić 96 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczniowie 3a, 4b, 4c, 6c pod opieką pań Elżbiety Gogłozy i Beaty Marek przygotowali montaż słowno- muzyczny, który niczym lekcja historii przybliżył nam niełatwe dzieje Narodu Polskiego. Uroczystość uświetnił pieśniami patriotycznymi chór pod opieką pana Grzegorza Pusztuka. Nad oprawą techniczną czuwał pan Tadeusz Kubecki, dekoracjami zajęła się pani Marzena Żywicka. Serdecznie dziekujemy rodzicom za pomoc, a zwłaszcza rodzicom dzieci klasy 3a za przygotowanie kotylionów.
Od listopada ruszyła świetlica nr 5 -dla klas 4-6 w sali nr 12 na II pietrze. Zapraszamy chętnych uczniów.
Klasy 4c i 4a pod opieką swoich wychowawczyń zwiedziły Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej w lubelskim Felinie, czyli nową sortownię na ul. Moritza 2. Dzieci poznały drogę przesyłek od nadawcy do adresaty. Samodzielnie sortowały i stemplowały listy, a także monitorowały prace centrum logistycznego.
Szkoła zapewnia opiekę uczniom z klas 1-6 w świetlicy szkolnej w godz.7-16.30
7 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień "Śniadanie daje moc". Był to jednocześnie dzień w żółtych kolorach. Dzięki zaangażowaniu naszych rodziców, nauczycieli i nas samych wszystko udało się sprawnie zorganizować. W swoich klasach spożyliśmy wspólne śniadanie, które było bardzo zdrowe i kolorowe.
Poznaliśmy przez działanie, jakie ważne jest śniadanie!
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europyj. W naszej szkole realizujemy program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, bo wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W dniu 6.11.2014 r. odbyła się uroczystośc z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego Malowane Wiersze. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Dorota Fornalska oraz nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z nauczycielami. W części artystycznej wystąpili uczniowie z klasy 4b, którzy zaprezentowali wiersze najchętniej ilustrowane przez uczestników konkursu. Tłem dla wierszy była prezentacja multimedialna z pracami plastycznymi laureatów. Potem głos zabrała pani dyrektor Dorota Fornalska, która pochwaliła uczniów za ich zdolności plastyczne oraz gratulowała im sukcesu. Następnie odbyło się wręczanie nagród książkowych i dyplomów przez panią dyrektor Dorotę Fornalską i panią Annę Łukę. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSO nr 5 w Lublinie. Uroczystość przygotowała i poprowadziła pani Bożena Igras.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w holu głównym szkoły.
Od 1 września roku szkolnego 2014/15 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ”. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi.
Głównym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym, zapobieganie nadwadze i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Zadania projektu obejmują teren całej Polski. W każdym województwie realizuje go po 25 placówek z każdego etapu edukacyjnego. Do koordynacji działań szkoły powołani są liderzy projektu. W naszym Liceum liderem jest pani Danuta Haba, a w Szkole Podstawowej pani Małgorzata Parcheta. Obie szkoły rozpoczęły już działania, które dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców pozwolą uzyskać „Certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.
Nr lekcji Czas trwania
1 8.00 - 8.30
2 8.35 - 9.05
3 9.10 - 9.40 (10 minut przerwy)
4 9.50 - 10.20
5 10.25 - 10.55
6 11.00 - 11.30 (20 minut przerwy)
7 11.50 - 12.20
8 12.25 12.55
9 13.00 - 13.30
Obiad wydawany będzie od godziny 11
„Lublin Rowerem” - klasy szóste poznają ścieżki rowerowe
Na początku października uczniowie klas 6-ych mieli możliwość poznania: jak poruszać się rowerem po ścieżkach rowerowych. Z inicjatywy p. Magdaleny Sokołowskiej do naszej szkoły (na rowerze) przybyli członkowie TOWARZYSTWA dla NATURY i CZŁOWIEKA/POROZUMIENIE ROWEROWE p. Aleksander Wiącek i p. Krzysztof Gorczyca.
Przed wyjazdem na ścieżki rowerowe p. Aleksander i p. Krzysztof przeprowadzili mini – serwis rowerowy, przypomnieli uczniom o przepisach poruszania się rowerem po miejskich drogach oraz poinstruowali o niezbędnym wyposażeniu roweru : oświetlenie, odblaski itp. Podczas wycieczki rowerowej uczniowie nauczyli się obsługi terminali rowerowych. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, a na zdjęciach w naszej galerii („Rowerem przez świat”) można zobaczyć jak poruszali się nowo otwartych ścieżkach rowerowych.
Nasza szkoła współpracuje w ramach Programu Treningowego Metod Efektywnego Uczenia. Organizatorem programu jest Toruńska Akademia Wiedzy „Clever”. Celem programu jest:
wzrost tempa czytania,
szybsze zdobywanie wiedzy,
większe zrozumienie tekstu,
łatwiejsze kojarzenie informacji,
poprawa koncentracji uwagi,
szybsze i trwalsze zapamiętywanie informacji,
szybsze wyszukiwanie treści,
efektywna selekcja materiału,
tworzenie przejrzystych notatek albumu
Konkurs |
I etap |
II etap |
Termin ogłoszenia wyników |
III etap |
Termin ogłoszenia wyników |
Ortograficzny |
13.10.2014 |
3.12.2014 |
12.12.2014 |
20.02.2015 |
4.03.2015 |
Przyrodniczy |
15.10.2014 |
4.12.2014 |
23.02.2015 |
||
Historyczny |
16.10.2014 |
5.12.2014 |
24.02.2015 |
||
Język polski |
17.10.2014 |
8.12.2014 |
25.02.2015 |
||
Matematyka |
20.10.2014 |
9.12.2014 |
26.02.2015 |
||
Język angielski |
21.10.2014 |
10.12.2014 |
27.02.2015 |
19 października 2014 roku odbyła się w Warszawie gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu "Zło dobrem zwyciężaj - Ksiądz Jerzy Popiełuszko - sługa prawdy i wolności". Organizatorem konkursu była KSOiW NSZZ "Solidarność" i Narodowe Centrum Kultury. Konkurs objęty został patronatem przez Piotr Dudę - przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wiktoria Wnuczek, która pracę plastyczną wykonała pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop, otrzymała wyróżnienie i zaproszenie do Warszawy. Uczennica uczestniczyła w gali finałowej konkursu, zwiedzała muzeum bł. księdza Jerzego Popiełuszki, wraz z innymi laureatami złożyła kwiaty na grobie księdza.
W dniu 23.10.2014 roku Komisja konkursowa w składzie: p. Marzena Żywicka, p. Bożena Igras i p. Anna Łuka wyłoniła laureatów Szkolnego Konkursu Plastycznego MALOWANE WIERSZE. Lista laureatów znajduje się w zakładce BIBLIOTEKA (akcje/konkursy 2014/2015) oraz na tablicy przy bibliotece szkolnej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego MALOWANE WIERSZE.