Nasza szkoła

  • Program wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

    Wydział Oświaty i Wychowania uprzejmie informuje, iż na stronie internetowej UM Lublin w lokalizacji: Urząd dla mieszkańców / Oświata w Lublinie / Aktualności / Program wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pod adresem: http://www.um.lublin.eu/um/index.php?t=200&fid=14457 znajduje się tekst aktualnej uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach w związku z realizacją Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży (wraz ze zmianą z dn. 20.11.2014 r.) oraz wniosek o przyznanie wyróżnień dla uczniów i oświadczenie dot. wypłaty stypendium w formie edytowalnej, które należy wypełnić w edytorze tekstu.

    Terminy złożenia wniosków:

       szkoły podstawowe i gimnazja – do 15 maja
       szkoły ponadgimnazjalne – do 22 maja

  • "Polska pachnąca w lipach"

      Kuba Wójcik, uczeń klasy I b zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Plastycznym "Polska pachnąca w lipach". Konkurs dotyczył twórczości ks. Jana Twardowskiego i został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Lublinie.

  • Akademia z okazji 3 Maja

  • Koncert Symfoniczny

     

    22 kwietnia 2015 r. odbyła się audycja muzyczna dla uczniów naszej szkoły. Na scenie szkolnej wystąpiła Orkiestra  Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej im.T. Szeligowskiego w Lublinie pod dyrekcją Iwony Borcuch, w której repertuarze znalazły się utwory muzyki poważnej oraz muzyki filmowej. Każdy utwór poprzedzony został komentarzem słownym - tak, aby przekaz muzyczny był jeszcze bardziej zrozumiały przez publiczność. Forma audycji miała charakter edukacyjny, a różnorodne stylistycznie utwory wpłynęły na jej atrakcyjność. Organizatorem audycji był pan Grzegorz Pusztuk.

  • "Lubię szkołę"

    "Lubię szkołę"

    28.04.2015 r. w SP nr 20 w Lublinie odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  "Lubię szkołę" dla uczniów klas pierwszych organizowanego przez doradcę metodycznego edukacji wczesnoszkolnej. Jednocześnie na wernisażu zaprezentowano nagrodzone prace konkursowe. Wszystkie prace wykonywane były w obecności komisji konkursowej.

    Emilka Banach, uczennica klasy I c zajęła III miejsce w tym konkursie.

    Gratulujemy sukcesu.    Zdjęcia

     

  • Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie JUNIOR w DRUKU

    29.04.2015

    Gazetka szkolna NASZYM OKIEM została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie JUNIOR W DRUKU za miesiąc kwiecień 2015 r. W nagrodę nasza szkoła otrzyma bezpłatnie 250 egzemplarzy gazetki wydrukowanej w profesjonalnej drukarni prasowej. Potem gazetki trafią do rąk uczniów. Serdecznie gratulujemy Zespołowi dziennikarskiemu w składzie: Uczniowie z klasy 3b: Paulina Batorska, Irena Królikowska, Krzysztof Paluch, Konstancja Pawluk, Tomasz Pruszkowski, Wiktoria Sieroń; Uczniowie z klasy 4c: Jakub Jarco, Wiktoria Kułaga, Oliwia Kwiatuszewska, Dominik Martyna, Jakub Bronisz, Kacper Mazurek, Julia Saładonis, Piotr Smolarz, Klaudia Woźniak, Mateusz Zwolski; Uczniowie z klasy 6c: Małgorzata Kusy, Anna Pyza, Weronika Pizoń, Anna Marciniak, Julia Zająć, Zuzanna Czarnobil, Amelia Tomaszewska.  Zespołem dziennikarskim opiekuje się pani Bożena Igras i pani Beata Marek.

  • W WBP w Lublinie

    W WBP w Lublinie

    W WBP w Lublinie

       Uczniowie klasy I c odbyli interesującą wycieczkę  do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pracownicy biblioteki przeprowadzili dla nas ciekawą lekcję biblioteczną i warsztaty edukacyjno-plastyczne.

      Dowiedzieliśmy się, że prywatny księgozbiór Hieronima Łopacińskiego stał się zalążkiem biblioteki jego imienia. Zwiedziliśmy Dział Zbiorów Specjalnych i Oddział dla Dzieci.

    Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy baśni, wierszy i piosenek z bogatych zbiorów bibliotecznych. Wykonaliśmy własnoręcznie prace plastyczne z origami ilustrujące temat naszego spotkania - "Żaba wierszowana".

    Mogliśmy zapoznać się z nowymi, pięknie wydanymi, kolorowymi książkami i pobawić się w pełnym zabawek pomieszczeniu dla dzieci.

       W Dziale Zbiorów Specjalnych na wyciągnięcie ręki mieliśmy bogatą kolekcję cennych starodruków. Teraz już wiemy, skąd wzięło się powiedzenie "przeczytać książkę od deski do deski". Niektóre starodruki zachwyciły nas szatą graficzną. Obejrzeliśmy również miniaturową książkę, której zapisane stronice wzbudziły w nas niedowierzanie, że coś tak małego można przeczytać. Widzieliśmy książki spisane na papirusie, stare pocztówki, fotografie.

    Każdy z nas znalazł tu coś interesującego dla siebie, a biblioteka zyskała nowych czytelników.

    Bardzo dziękujemy pracownikom WBP w Lublinie za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

    Galeria zdjęć

     

  • SEZON LUBLIN 2015

    SEZON LUBLIN 2015

       Sezon Lublin 2015 jest czwartą edycją wydarzenia organizowanego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin wspólnie z lokalnymi partnerami. Głównym celem wydarzenia jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta.

       W ramach Sezonu, w Muzeum Historii Miasta Lublin, uczniowie klasy I c uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu w magicznej atmosferze - "Legendy lubelskie - spotkanie dla dzieci". Pracownicy muzeum w wyjątkowo interesujący sposób przybliżyli odbiorcom szereg opowieści, legend i podań związanych z naszym pieknym miastem, które zachwyca swoją ponad 700-letnią historią. Uczniowie obejrzeli również klimatyczne uliczki i piękne kamienice na Starym Mieście.

    Bardzo dziękujemy za tę piękną podróż w historię naszego miasta.

    Więcej informacji o wydarzeniach Sezonu Lublin 2015 tutaj.

    Galeria zdjęć

  • Wyniki Konkursu Plastycznego „W świecie baśni H. Ch. Andersena” dla przedszkoli i klas pierwszych.

  • Sukcesy uczniów kl. III b

    Krzysztof Paluch otrzymał wyróżnienie w XX Konkursie Plastycznym "Mój Świat", II edycja międzynarodowa
    Emilia Smoleńska - wyróżnienie honorowe w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Muzyka w szarości" Rawicz 2015, na który to konkurs wpłynęło 2465 prac
    Kamil Krzysiak - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Na konkurs nadesłano 321 prac plastycznych z 28 placówek oświatowych.

    Nagrodzeni uczniowie kl. III b wykonywali prace pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop

    Serdecznie gratulujemy sukcesów.

  • 2015.04.23-24 Spektakl teatru Artenes "W imię przyjaźni"

    2015.04.23-24 Spektakl teatru Artenes "W imię przyjaźni"
    24.04.2015

     2015.04.23-24 Spektakl teatru Artenes "W imię przyjaźni".

    Skąd bierze się ta więź młodych ludzi (niedawno jeszcze beztroskich dzieci), ujawniająca się w stytuacjach trudnych, wymagających poświecenia, a nade wszystko zaufania? Kulminacją  i jednocześnie testem przyjaźni są sytuacje, w których trzeba dokonać wyboru i później iść za nim bez względu na okoliczności.  Nie dla chwilowej wygody, ale po to, by kolejny raz potwierdzić, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

    Spektakl "W imię przyjaźni", przygotowany przez teatr ARTENES, opisze właśnie taką sytuację. Czy bohaterowie staną na wysokości zadania? Czy wystarczy im sił, by zasłużyć na miano prawdziwych przyjaciół?

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział najpierw w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów wrocławskiego teatru w naszej szkole, a nastepnnie w spektaklu  na scenie UP w Lublinie. Lekcja teatralna tuż przed wybranym spektaklem jest niesamowitym przeżyciem dla dzieci, wprowadzeniem w arkana sztuki aktorskiej. Uczniowie wykonli mnóstwo ćwiczeń tak jak studenci 1. roku szkoły aktorskiej. Dzieci wyszły z uśmiechem na twarzy.

    Spotkanie zaaranżowała i czuwała nad jego przebiegiem p. Beata Marek.

     

  • Wielkanocne obrzędy

    Wielkanocne obrzędy

       Wielkanoc wiąże się z wieloma obrzędami. Chcąc dać wyraz podtrzymaniu tradycji, uczniowie z klasy II a i III b pod kierunkiem wychowawczyń p. Marzenny Grabowskiej- Wójcik i p. Elżbiety Prokop przygotowali przedstawienie o tradycjach wiosenno - wielkanocnych pt. „Jak to niegdyś bywało”. Zaprezentowali je tuż przed świętami rodzinom i swoim kolegom z klas I- III. Największą radość wzbudziło polewanie wodą, a zaciekawienie -  wieszanie śledzia i chodzenie z kurkiem.

       Uczniowie odwiedzili  też Dom Seniora przy ul. Rzeckiego, gdzie mieli okazję nie tylko wystąpić, ale i posłuchać opowieści Seniorów o tradycjach wielkanocnych z czasów ich młodości. Przedstawienie bardzo się podobało, a Seniorzy przyznali, że o niektórych tradycjach dowiedzieli się od dzieci. Sprawdziło się powiedzenie, że tradycje łączą pokolenia.

    Galeria zdjęć 1  Galeria zdjęć 2

  • Kolejne sukcesy naszych uczniów

    Kolejne sukcesy naszych uczniów

    Emilia Smoleńska, uczennica kl. III B zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym "Podróże Pinokia w świat współczesny".

    Maciej Paczkowski, uczeń klasy III B, zdobył wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Lubelskie Impresje". Nagrodzoną pracę wykonał pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.

    W Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna", organizowanym przez SP nr 3 w Lublinie, III miejsce zajęła Julia Gontarz, uczennica klasy 2 a  przygotowana przez p. Marzennę Grabowską - Wójcik, a wyróżnienie zdobyła Natalia Bednarska z  klasy 1 c, uczennica p. Iwony Dziewickiej.

    Uczniowie  klasy III b: Daria Sokołowska, Krzysztof Paluch i Wiktoria Wnuczek- zajęli ex aequo II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje wielkanocne" w kategorii kartka świąteczna (dzieci młodsze). Nagrodzone prace wykonali na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.

    Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.

  • Gazetka NASZYM OKIEM laureatem konkursu

    27.03.2015

    Gazetka szkolna NASZYM OKIEM została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie JUNIOR W DRUKU za miesiąc marzec 2015 r. W nagrodę nasza szkoła otrzyma bezpłatnie 250 egzemplarzy gazetki wydrukowanej w profesjonalnej drukarni prasowej. Potem gazetki trafią do rąk uczniów. Serdecznie gratulujemy Zespołowi dziennikarskiemu w składzie: Uczniowie z klasy 3b: Paulina Batorska, Irena Królikowska, Krzysztof Paluch, Konstancja Pawluk, Tomasz Pruszkowski, Wiktoria Sieroń; Uczniowie z klasy 4c: Jakub Jarco, Wiktoria Kułaga, Oliwia Kwiatuszewska, Dominik Martyna, Jakub Bronisz, Kacper Mazurek, Julia Saładonis, Piotr Smolarz, Klaudia Woźniak, Mateusz Zwolski; Uczniowie z klasy 6c: Małgorzata Kusy, Anna Pyza, Weronika Pizoń, Anna Marciniak, Julia Zająć, Zuzanna Czarnobil. Zespołem dziennikarskim opiekuje się pani Bożena Igras i pani Beata Marek.

  • KOMUNIKAT

    W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, czyli 1, 2, 3 i 7 kwietnia, szkoła zapewnia wszystkim potrzebującym uczniom opiekę w świetlicy szkolnej w godz. 7.30-16.30.

  • 17 marca 2015r. (wtorek) zgodnie z Terminarzem roku szkolnego 2014/2015 odbędą się zebrania Rodziców z Wychowawcami klas.

     godz. 16.30 klasy III Szkoły Podstawowej nr 22

     godz.16.00 klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 22, spotkaniem ogólnym przy salach 35,36,37 na którym zostanie przedstawiona Rodzicom informacja w sprawie realizowanego projektu "Zachowaj równowagę", po spotkaniu Rodzice przechodzą,

     godz.17.30 klasy IV-VI Szkoły Podstawowej nr 22

    Przydział sal na zebrania 17.03.2015r.

     

    Szkoła Podstawowa Nr 22

    Lp. Klasa Wychowawca Sala

    1 1a Pani Mieczysława Bakaj 35

    2 1b Pani Barbara Matysiak 16

    3 1c Pani Iwona Dziewicka 37

    4 2a Pani Marzena Grabowska-Wójcik 18

    5 2b Pani Agata Aleksandrowicz 29

    6 3a Pani Elżbieta Gogłoza 17

    7 3b Pani Elżbieta Prokop 19

     

    8 4a Barbara Rywka 20

    9 4b Pani Edyta Dmitruk 31

    10 4c Pani Beata Marek 23

    11 5a Pani Marzena Żywicka 30

    12 5b Pani Barbara Skutnik 26

    13 6a Pani Ewa Pietrusińska 21

    14 6b Pani Jadwiga Krzeszowska 24

    15 6c Pani Elmira Brzozowska 22

  • Z inicjatywy wychowawców klas VI odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią policjant poświęcone przemocy i bezpieczeństwu w Internecie. Żeby móc z niego bezpiecznie korzystać trzeba uświadomić sobie jakie zagrożenia płyną z sieci i jak się ich wystrzegać. Edukacja i rozmowy z dziećmi na ww tematy są bardzo ważne. Internet to szczególne wyzwanie - wymaga znalezienia sposobu na to, jak pozwolić dzieciom na korzystanie z jego zasobów przy jednoczesnym zapewnieniu im bezpieczeństwa. Na szczęście dzięki zaangażowaniu ze strony nauczycieli i rodziców i odpowiednim narzędziom można rozwiązać ten problem.

  • Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

    Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

    Publiczna zbiórka darów w ramach Akcji PDPZ została zakończona i podsumowana.

    Wspólny wysiłek darczyńców i wolontariuszy z naszej szkoły zaowocował zebraniem 240,3 kg darów.

    Ogółem w calej akcji zebrano 257173,98 kg darów.

    Wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom Akcji serdecznie dziękujemy.

strona: