Nasza szkoła

  • Nowy numer szkolnej gazetki NASZYM OKIEM

    23.12.2016

    Wszystkich gorąco zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru gazetki szkolnej NASZYM OKIEM. Z naszą gazetką miło spędzicie czas.

     Zespół Dziennikarski

  • Laureaci konkursu plastycznego

    Laureaci konkursu plastycznego

     

       Uczniowie klas II i III zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Paryskie klimaty - miasto urodzin i śmierci Zygmunta Krasińskiego" zorganizowanego przez Dom Kultury LSM.

    Po raz kolejny nasi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
    W grupie wiekowej 6-7 lat II miejsce zdobył Wojciech Gałus, uczeń klasy II a, który pracę wykonał pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop.
    W grupie wiekowej 8-9 lat I miejsce zdobył Gabriel Tarkowski z kl. II c, pracę wykonał pod kierunkiem  p. Małgorzaty Pawłowskiej, zaś miejsce III uczeń p. Barbary Matysiak Krzysztof Kudelski, kl. III b.
    W gronie osób wyróżnionych znaleźli się: Bartosz Delmanowicz i Filip Mielniczek  z kl. II a, nauczyciel p. Elżbieta Prokop, Dominika Zabielska, kl. II b, nauczyciel p. Iwona Michalak, Natasza Palak, kl. II c, nauczyciel p. Małgorzata Pawłowska, Anna Gicala, kl. III a, nauczyciel p. Mieczysława Bakaj oraz  Kuba Wójcik, kl. III b, nauczyciel p. Barbara Matysiak.
    Serdecznie gratulujemy tak licznemu gronu laureatów.

  • NASZE PRACE!!!!!
    22.03.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NASZE PRACE!!!!!.

  • Zbiórka makulatury - podziękowania

    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki makulatury.

    W ciągu dwóch dni zebraliśmy aż 2 tony makulatury! To bardzo dobry wynik, co potwierdziła firma PSM dostarczająca kontener.

    Organizatorem akcji była Rada Rodziców, a zebrane środki (600 zł) posłużą na realizacje jej celów.

  • "Rośnij, muzyczko, rośnij..."

    "Rośnij, muzyczko, rośnij..."

      9 grudnia uczniowie klasy III c odwiedzili Stowarzyszenie Twórców Ludowych i uczestniczyli w zajęciach poświęconych muzycznym tradycjom Lubelszczyzny. Audycja muzyczna „Rośnij muzyczko, rośnij…” jest częścią projektu „Lubelska Scena Tradycji”. W trakcje audycji uczniowie usłyszeli i poznali tradycyjne pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci miały okazję nauczyć się dawnych gier i zabaw, wyliczanek oraz zagadek.

       Zajęcia odbyły się przy muzyce granej na żywo na mniej lub bardziej znanych instrumentach ludowych występujących na Lubelszczyźnie (m.in. skrzypce, basy, baraban, suka biłgorajska). Na zakończenie zajęć każdy z uczniów miał możliwość spróbowania swoich sił w grze na ludowych instrumentach.

      Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. To już kolejna wizyta uczniów 3 c w STL w Lublinie i, mamy nadzieję, nie ostatnia.

    Zdjęcia


  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moja plastyka - moja technika"

     Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moja plastyka - moja technika"

        Maja Kowalczyk, uczennica klasy III c została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moja plastyka - moja technika" zorganizowanego przez Akademię im. Jana Długosza i Instytut Sztuk Pięknych w Częstochowie. Otrzymała Nagrodę Dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych. Swoją pracę wykonała w Pracowni malarstwa i grafiki Magdaleny Ciężak MDK „Pod Akacją” w Lublinie.

      2 grudnia wraz z siostrą, Katarzyną Kowalczyk z klasy VI b, której praca również została dostrzeżona i zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej, wzięła udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, który odbył się w Częstochowie. Na konkurs nadesłano 2510 prac ze wszystkich województw Polski. Nagrodzono 15 prac.

      Cieszymy się, że nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, nie tylko w szkole, ale również na zajęciach pozaszkolnych.

    Serdecznie gratulujemy.

    Informacje o konkursie na stronie MDK "Pod akacją"

    Wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja plastyka – moja technika”

  • Mikołajki

    Mikołajki

    6 grudnia to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Tego dnia przychodzi przecież Święty Mikołaj. Tuż po pierwszym dzwonku zawitał w nasze progi. Towarzyszyły mu dwie urocze Śnieżynki.  Wszyscy uczniowie zostali sowicie obdarowani prezentami. Radości nie było końca.

     

      Serdecznie dziękujemy p. Barbarze Kubiś oraz uczniom z Samorządu XIX LO w Lublinie za pomoc udzieloną Świętemu Mikołajowi.

    Święty Mikołaj pojawił się również w Centrum Kultury Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie swoje mikołajki obchodzili uczniowie kl. I b i II a. Najpierw obejrzeli mikołajkowy spektakl baletowy pt. „Przygody króla Apsika”. Następnie na scenie pojawił się Mikołaj, który nie zapomniał o grzecznych dzieciach i obdarował je upominkami. Zdjęcie z Mikołajem i artystami występującymi w przedstawieniu będzie dla dzieci pamiątką z tego wydarzenia.

     

  • Spotkanie z wolontariuszami z Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE

       W dniu 30.11.2016 i 7.12.2016 uczniowie kl. I-III  oraz dzieci z  oddz. 0  uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez wolontariuszy z  Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE.  Zajęcia realizowane były w ramach projektu ZwierzoLublin, współfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2016. Spotkanie w formie pogadanki, dyskusji i prezentacji przebiegało z udziałem psa, którego uratowali wolontariusze. W trakcie 45 min zajęć  poruszono wiele ciekawych i trudnych tematów:
    - jak uniknąć ataku ze strony psa
    - mowa ciała psa
    - niepokojące sygnały, jakie możemy zaobserwować u napotkanego psa
    - schemat prawidłowych działań w sytuacji napotkania psa bezdomnego lub zwierzęcia po wypadku
    - zapewnienie prawidłowej opieki zwierzętom domowym
    - kot wolnobytujący
    - dokarmiać czy nie - dzikie zwierzęta w mieście
    - zdarzenia komunikacyjne z udziałem zwierzęcia
    - okrucieństwo wobec zwierząt
    - realne zagrożenia ze strony dzikich zwierząt.
    Mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły będzie w odpowiedzialny i właściwy sposób traktował naszych czworonożnych przyjaciół.

    Zdjęcia

  • Uroczystość wręczena nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego Malowane Wiersze

    Uroczystość wręczena nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego Malowane Wiersze
    28.11.2016

          W dniu 28.11.2016 r. w sali multimedialnej odbyła się uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego Malowane Wiersze. Na uroczystość przybyła pani wicedyrektor Joanna Jędruszczak oraz nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z nauczycielami. Na wstępie pani Bożena Igras poinformowała zebranych o przebiegu i wynikach konkursu. Potem w części artystycznej wystąpiły uczennice z Koła Dziennikarskiego (z klasy 3c), które pięknie przeczytały wiersze najchętniej ilustrowane przez uczestników konkursu. Tłem dla wierszy była prezentacja multimedialna z pracami plastycznymi laureatów. Potem głos zabrała pani wicedyrektor Joanna Jędruszczak, która pochwaliła uczniów za ich zdolności plastyczne i wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych oraz gratulowała im sukcesu. Następnie odbyło się wręczanie nagród książkowych i dyplomów przez panią wicedyrektor Joannę Jędruszczak. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSO nr 5 w Lublinie. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy.

    Uroczystość - galeria zdjęć

  • TAK PRACUJEMY.....!!!
    22.03.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TAK PRACUJEMY.....!!!.

  • Zabawa andrzejkowa

    Zabawa andrzejkowa

       23 listopada odbyła się w naszej szkole, długo oczekiwana, zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III oraz oddziału "0";. 
    Od pierwszej piosenki parkiet zapełniał się roztańczonymi nogami i roześmianymi buziami. Zabawę uświetnili animatorzy z Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. W trakcie zabawy w poszczególnych klasach dzieci miały przygotowane przez rodziców napoje i słodkie poczęstunki. Była to dobra okazja, aby powyginać "śmiało ciało",  miło spędzić czas poza szkolną ławką ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń.
    Czas szybko płynie, niedługo kolejna zabawa, tym razem w strojach karnawałowych. Będziemy mogli ponownie udowodnić, że nie tylko bardzo dobrze się uczymy, ale też wspaniale bawimy.
    Zdjęcia

  • "ZOSTAŃ ILUSTRATOREM BAŚNI ANDERSENA"

     "ZOSTAŃ ILUSTRATOREM BAŚNI ANDERSENA"

       Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III  "ZOSTAŃ ILUSTRATOREM BAŚNI ANDERSENA" przyniósł olbrzymi sukces naszym uczniom.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło  się 15 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza przy ul. Złotej 3 w Lublinie.
    I miejsce zajęła Oliwia Komajda - opiekun artystyczny - p. Barbara Matysiak i Łucja Próchniak - opiekun artystyczny - p. Iwona Michalak. II miejsce zdobyli Bartłomiej Szulc - opiekun artystyczny - p. Agata Aleksandrowicz oraz
    Piotr Wiśniewski - opiekun artystyczny - p. Elżbieta Prokop. Uczniowie mieli trudne zadanie. Musieli wykonać po trzy ilustracje do wybranej baśni H.CH. Andersena. Ich trud oraz uzdolnienia zostały docenione.  Bardzo się cieszymy z takich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

    Zdjęcia

  • Sukcesy 2c

    Sukces Julii  Piętas  uczennicy klasy II c

    Julia  zajęła  I  miejsce  w  Szkolnym  Konkursie  Pięknego   Czytania   Prozy   „Otwieram   książkę i ...”.  Do  konkursu  uczennicę  przygotowała  pani  Małgorzata  Pawłowska.  Serdecznie  gratulujemy  Julci  tego sukcesu!

     

    Sukces  Soni  Prawickiej  z  klasy  II c

    Sonia  Prawicka  otrzymała  wyróżnienie  w  Międzyszkolnym  Konkursie  Plastycznym  „Lotnictwo Polskie  w  oczach  dzieci”.  Wyróżnioną  pracę  uczennica  wykonała  pod  kierunkiem  pani Małgorzaty  Pawłowskiej.  Serdecznie  gratulujemy  sukcesu!

     

  • TAK PRACUJEMY.....!!!
    22.03.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TAK PRACUJEMY.....!!!.

  • Święto Odzyskania Niepodległości 11 Listopada

    10 listopada, w przeddzień 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii. 11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w  historii naszej Ojczyzny. Naród po 123 latach zaborów, prób wymazania polskiej kultury i historii odzyskał swoje państwo. Słowem i pieśnią złożyliśmy hołd wszystkim, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju.

     

     

  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    Ślubowanie uczniów klas pierwszych

       Ślubuję być dobrym Polakiem,

       dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
       Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

       jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
       Będę się starał swym zachowaniem,

       sprawiać radość rodzicom, nauczycielom i wszystkim Polakom.

     

       Tymi słowami, 25 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły.
       Po zdaniu pierwszego egzaminu, który przeprowadzili starsi koledzy z klas trzecich, pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Frejowska. Dzieci przyjmowały ten symboliczny gest z wielkim przejęciem i radością.
       W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice i dziadkowie, którzy z dumą obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. 

    Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki.

    Życzymy wielu sukcesów  i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
    Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji!

    Galeria zdjęć

  • Spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Dmitrocą

    Spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Dmitrocą

        W dniu 25 października 2016 roku gościliśmy w naszej szkole pana Zbigniewa Dmitrocę, który jest poetą, bajkopisarzem, tłumaczem, autorem Jednoosobowego Teatru Walizkowego "Teatrzyk jak się patrzy".

        Pan Zbigniew Dmitroca dwukrotnie spotkał się z uczniami klas młodszych. Podczas godzinnych spotkań uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat twórczości pisarza, wysłuchali jego wierszy oraz mieli możliwość występowania w teatrzyku. W przerwie pomiędzy spotkaniami pan Zbigniew Dmitroca udzielił wywiadu Zespołowi Dziennikarskiemu (z klasy 3c) gazetki szkolnej Naszym Okiem. Spotkania z pisarzem zostały zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy.

     Spotkanie autorskie - zdjęcia

  • NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

    W poniedziałek 17 października o godz.12.30 w sali gimnastycznej miała miejsce niezwykła lekcja muzyki dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej i ich rodziców.Gościem specjalnym był pianista, kompozytor, wokalista i poeta - Grzegorz Turnau ze swoim zespołem. Z przyjemnością wysłuchaliśmy przepięknych piosenek oraz muzycznych opowieści. Byliśmy nimi oczarowani. Było to  dla wszystkich bardzo duże przeżycie. Na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z artystą i otrzymać autograf.
    Lekcja muzyki odbywała się  z projektu Rodzinne spotkania z muzyką. Jej organizatorem  była firma Yamaha.

strona: