Nasza szkoła

  • Informacja od Rady Rodziców

    Informacja od Rady Rodziców

    Milo mi poinformować, że na konto Rady Rodziców wpłynie kwota  687 złotych z tytułu zbiorki makulatury. Jest to wynik dwóch ostatnich zbiorek: lutowej i kwietniowej. Zebraliśmy za każdym razem ponad tonę makulatury.Na przełomie maja i czerwca będzie ostatnia zbiórka, która chcemy zorganizować na zasadzie rywalizacji klas.
    Tymczasem dziękujemy za Państwa zaangażowanie

  • Uczniowie klasy II c i II a na zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL

    Uczniowie klasy II c i II a na zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL

       Uczniowie klasy 2 c i 2 a zostali studentami Uniwersytetu Otwartego KUL. W dniach 12 i 27 kwietnia uczestniczyli w trzech ciekawych zajęciach: Bohaterzy historyczni na ekranie. Czy Superman i Batman istnieją naprawdę?, Potwory i reszta, czyli przygody z mikroskopią oraz zajęciach Przedsiębiorczy uczeń . Już sam nowoczesny i piękny gmach uczelni zrobił na wszystkich duże wrażenie. Uczniowie dowiedzieli się, że niektórzy filmowi bohaterowie istnieli kiedyś naprawdę. Ogólne zdziwienie wywołały zdjęcia roślin i zwierząt wykonanych w powiększeniu pod mikroskopem. Z zaciekawieniem oglądali używane wcześniej monety i banknoty NBP, które już nie są w powszechnym obiegu. Wszyscy poczuli atmosferę uniwersytetu i mieli okazję wcielić się w rolę studenta.

    Zdjęcia


  • Sukces uczniów klasy II c

    Sukces uczniów klasy II c

    Sukces uczniów klasy II c

       Gabryś Tarkowski, uczeń kl. II c otrzymał WYRÓŻNIENIE w XXII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MÓJ ŚWIAT”, corocznie organizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu została zatytułowana „PEJZAŻ”. Swoją wyróżnioną pracę wykonał pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawłowskiej.
    Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia, tym bardziej, że na konkurs  wpłynęły 3143 prace z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Czech i Kazachstanu. Serdecznie gratulujemy Gabrysiowi kolejnego sukcesu.

    Michał Jusiński, uczeń klasy II c otrzymał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Spacer po Lublinie

     

    z …” , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie. Michał „zabrał” na ten spacer, a właściwie lot nad Lublinem Piotrusia Pana, bohatera swojej ulubionej książki. Praca została wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawłowskiej.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Zdjęcia

     


  • "POSPRZĄTAJMY LUBLIN NA WIOSNĘ"

    "POSPRZĄTAJMY LUBLIN NA WIOSNĘ"

    "POSPRZĄTAJMY LUBLIN NA WIOSNĘ"

       W dniu 20 kwietnia 2017 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania miasta.  Wydarzenie to organizowane jest rokrocznie. Dzięki tej inicjatywie każdego roku dzieci z lubelskich przedszkoli oraz uczniowie szkół  podejmują trud sprzątania pozostawionych przez innych odpadów.
    Głównym celem przedsięwzięcia jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i za wygląd naszego miasta.
    Nasi najmłodsi uczniowie, zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły i pobliski wąwóz. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tej akcji. Za rok znowu będziemy sprzątać nasze miasto.

    Zdjęcia

  • Potwierdzenie woli uczęszczania do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018

    Potwierdzenie_woli_SP.pdf

    Uprzejmie prosimy o dostarczenie do sekretariatu Szkoły potwierdzenia woli uczęszczania dla kandydatów do klasy pierwszej  2017/2018 w terminie   do 25.04.2017 do godz. 09:00.

    Druki można również pobrać na miejscu.

  • Link do zgłoszenia/rejestracji dziecka do pierwszej klasy

  • Link do zgłoszenia/rejestracji dziecka do zerówki

  • ZASADY ZGŁOSZEŃ I REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2017/2018

    Terminy postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin na rok szkolny 2017/2018 

    Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem
    Termin: od 27 marca 2017 r. do 7 kwietnia 2017 r.
    Zasady: Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia.

    Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2017/2018 do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

    Data

    Etap rekrutacji/ czynność rodzica/ czynności komisji rekrutacyjnej

    od do
    24 marca 2017 r. godz. 8.00 - Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin.
    27 marca 2017 r. 7 kwietnia 2017 r. godz. 14.00 Rejestracja w systemie zgłoszeń dzieci zamieszkałych w obwodzie szkół oraz kontynuujących naukę w szkole, w której uczęszczali do oddziału przedszkolnego. Wygenerowanie karty zgłoszenia z systemu, wydrukowanie  i złożenie w sekretariacie szkoły obwodowej. Weryfikacja składanych w sekretariacie kart  zgłoszenia i zatwierdzenie danych w systemie.
    - 7 kwietnia 2017 r. godz. 14.00 Zamknięcie etapu- zgłoszenia dzieci obwodowych oraz kontynuujących naukę w szkole, w której uczęszczali do oddziału przedszkolnego
    - 7 kwietnia 2017 r. godz. 15.00 Generowanie i pobieranie przez szkoły list dzieci, które zgłosiły się do szkoły obwodowej.
    7 kwietnia 2017 r. godz. 15.00 - Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci, które zgłosiły się i zostały przyjęte do szkoły obwodowej.
    Postępowanie rekrutacyjne (na wolne miejsca) do klas I w szkołach podstawowych
    10 kwietnia 2017 r. godz. 8.00 19 kwietnia 2017 r. godz. 12. 00 Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie. Wygenerowanie wniosku z systemu, wydrukowanie  i złożenie w sekretariacie szkoły. Weryfikacja złożonych  wniosków
    - 19  kwietnia 2017 r. godz. 14. 00 Zamknięcie etapu- postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca
    - 20 kwietnia 2017 r. godz. 14. 00 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów  niezakwalifikowanych
    21 kwietnia 2017 r. godz. 8. 00 25 kwietnia 2017 r. godz. 14.00 Weryfikacja liczby miejsc, na które prowadzona jest rekrutacja: - analiza zgłoszeń uczniów objętych obowiązkiem podjęcia nauki w klasie pierwszej w roku szkolnym 2017/ 18, mieszkających w obwodzie szkoły, które wpłynęły w trakcie trwania rekrutacji. Potwierdzenie w sekretariacie szkoły chęci podjęcia nauki w klasie I poprzez złożenie wygenerowanego z systemu rekrutacji „Potwierdzenie woli zapisania kandydata do szkoły” Wprowadzenie do systemu potwierdzeń woli przez szkołę
    25 kwietnia 2017 r. godz. 14.00 - Zamknięcie etapu- postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca
    - 26 kwietnia 2017 r. godz. 14. 00 Podanie do publicznej wiadomości  listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
    Procedura odwoławcza
    27 kwietnia 2017 r. 14 maja  2017 r. godz. 15.00 W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do Dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
    Postępowanie uzupełniające
    17.05.2017 godz. 8.00 19.05.2017 godz.12.00 Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
    22.05.2017 godz.14.00 - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
    23.05.2017 godz. 8.00 24.05.2017 godz.15.00 Potwierdzanie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.
    25.05.2017 godz.14.00 - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

     

    Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje

    zarzadzenie_prezydenta_uml_pz_2017_3_44.pdf

    pz_2017_3_44_zalacznik_terminy.pdf

    Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin reguluje

    uchwala_rm_681_xxvi_2017.pdf

     

  • 2017 Warsztaty teatralne
    25.04.2017

    Warsztaty teatralne dla grupy uczniów z naszej szkoły przygotowali aktorzy wrocławskiego teatru Artenes.  Dzieci poznały tajniki zawodu aktorskiego,  uczyły się oddychać  z przepony, technik gry aktorskiej  i wzajemnego zaufania na scenie.

    Uczniowie chętnie wykonywali wszystkie ćwiczenia. Warsztaty wyposażyły ich w wiedzę i doświadczenia , a jednocześnie  były świetną zabawą.  2017 Warsztaty teatralne.

  • Czy próbowałeś kiedyś poukładać puzzle z państw czy województw?

    Czy próbowałeś kiedyś poukładać puzzle z państw czy województw?

    21 kwietnia 2017r. 6A gościła na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach obchodów Dnia Ziemi. Warsztaty Map-puzzle polegały na układaniu mapy Polski, Europy i województwa lubelskiego.  Trzeba było znać kształt i położenie poszczególnych województw kraju, albo po kształcie, dopasowywać do siebie 16 elementów= województw. Mapę Europy dzieci układały z kilkunastu elementów. Opłacało się wiedzieć, jaki kształt i położenie mają największe państwa Europy. Najtrudniej układało się mapę województwa lubelskiego rozciętą wzdłuż granic gmin.

     Uczniowie uczyli się nie tylko geografii, ale i współpracy w grupie. Pracę dzieci z 6A można zobaczyć tutaj.

     

  • Filcowanie to rzecz zdradliwa.

    Filcowanie to rzecz zdradliwa.

    21 kwietnia 2017r. klasa 6A gościła w  Pracowni EKO-ART w ramach obchodów Dnia Ziemi. Warsztaty zorganizował Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 1,5 godzinną pracę dzieci z 6A można zobaczyć tutaj.

    Filcowanie to rzecz zdradliwa. Albo to pokochasz od pierwszego pchnięcia igłą, albo szybko się zniechęcisz. Za to każdy, kto przetrwa i zrozumie materiał, z którym pracuje, temu będzie dane tworzyć piękne cuda. Jedyne, co go będzie ograniczać to jego własna wyobraźnia. W grę wchodzi ozdabianie koszulek, poduszek, serwetek oraz tworzenie biżuterii pod postacią kolczyków, bransoletek, koli czy broszek. Nawet „dzierganie” małych torebeczek, kolorowych kwiatków czy w końcu zabawek dla dzieci. 

    Potrzebny sprzęt: przede wszystkim igły – długie, dość grube i z czymś co przypomina drobne haczyki. Dzięki nim wełna, której użyjemy będzie się filcować. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest sama wełna czesankowa. I gąbka, w którą będziemy się wbijać igłę podczas naszej pracy.

    Z wełny czesankowej musimy wyjąć potrzebną ilość włókienek, które układamy w zgrabną kupkę. Kolory możemy mieszać jak chcemy. Ba! Wełna jest o tyle cudownym materiałem, że jeśli w trakcie pracy okaże się, że  uzyskany filc jest za cienki lub gdzieś pojawił się nie taki kolor jak trzeba to wystarczy dołożyć kilka włókienek i poprzebijać je igłą. 

    Gdy już zaczniemy być zadowoleni to odwracamy robótkę i ponownie zaczynamy się znęcać nad materiałem. Działania powtarzamy do uzyskania pożądanego efektu. W razie potrzeb dokładamy więcej wełny lub kolejne warstwy kolorów.  

  • „Lublin za 700 lat”,

    „Lublin za 700 lat”,

       

    Uczniowie klasy III c otrzymali podziękowanie za udział  w IV miejskim konkursie plastycznym „Lublin za 700 lat” zorganizowanym przez DDK Czuby Południowe.

  • LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

    LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

       W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II A i II C uczestniczyli w lekcji muzealnej. Zajęcia edukacyjne nawiązywały do historii kultury materialnej wsi, miasteczek i dworu ziemiańskiego na Lubelszczyźnie. Uczniowie zwiedzając obiekty poznali życie i tradycje dawnych mieszkańców. Lekcja poza szkołą bardzo się wszystkim podobała.

  • Tradycją naszej szkoły są klasowe spotkania wielkanocne.

    Tradycją naszej szkoły są klasowe  spotkania  wielkanocne.

    W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie i nauczyciele, dzieląc się jajkiem, składali sobie wzajemnie najlepsze życzenia. Na klasowych stołach nie zabrakło żurku, bab, mazurków, serników i innych pyszności. Było to bardzo miłe wprowadzenie w świąteczna atmosferę.

  • Port Lotniczy Lublin

    Port Lotniczy Lublin

    Uczniowie  klas 6. zwiedzili z wychowawczyniami  Port Lotniczy Lublin.  Dzieci zapoznały się z  najważniejszymi  informacjami o lotnisku - jego historią, statystykami, połączeniami i parametrami. Czas zwiedzania Portu Lotniczego był tak dobrany, aby najpierw zobaczyć lądowanie samolotu, a następnie podjechać do terminala. Tam uczniom widzieli strefę przylotów oraz miejsce, gdzie waży się  i nadaje bagaż, bramki, czyli strefę odlotów. Po wizycie w terminalu wróciliśmy do autokaru i objechaliśmy  lotnisko. Jadąc  wzdłuż pasa startowego, oglądaliśmy ścieżkę podejścia samolotu, system ILS oraz omówiliśmy całą infrastrukturę znajdującą się na terenie lotniska. Uczniowie poznali aplikacje, dzięki którym możemy oglądać ruch samolotów nad Lublinem i całym światem oraz słyszeliśmy bieżącą  rozmowę pilota z wieżą kontroli lotów. Na zakończenie widzieliśmy kołowanie  i  start maszyny, która  wcześniej wylądowała. W trakcie wycieczki uczniowie utrwalali słownictwo w j. angielskim związane z lotnictwem i podróżowaniem samolotem.

  • Informacja

    Informacja

    W dniach 5.04-07.04, oraz 10.04-12.04 postawiony będzie kontener na makulaturę. Każdy pełny kontener to 1000 złotych dla szkoły (te pieniądze będą przeznaczane na potrzeby uczniów - nagrody, dyplomy etc)

    Prosimy byście Państwo zbierali (gazety, stare, nieużywane książki, tekturę itp - to wszystko można będzie zdać)
    Prosimy  całą Społeczność naszej szkoły o włączenie się w akcję.

  • Warsztaty robienia palm wielkanocnych w klasie I b

    Warsztaty robienia palm wielkanocnych w klasie I b

       6 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach świątecznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych. Twórczyni ludowa z okolic Biłgoraja nauczyła nas jak zrobić palmę lubelską. Charakterystyczną jej cechą jest to, że wykonuje się ją z naturalnych, suszonych kwiatów, traw, bazi, zboża, zielonych gałązek jałowca, cisa, tui i bukszpanu. Własnoręcznie wykonane palemki przydadzą nam się w najbliższą Niedzielę Palmową.

  • Warsztaty przyrodniczo - świąteczne

    Warsztaty przyrodniczo - świąteczne

       4 kwietnia 2017 r. w klasie I b odbyła się lekcja edukacyjna „Wszystko zaczyna się od jajka”.

    Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: co było pierwsze jajko , czy kura? Najodważniejsi mogli zrobić sobie zdjęcie z myszoskoczkiem na głowie i nakarmić króliczka. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych i zrobiliśmy ciekawą potrawę z jajek. Było nie tylko wesoło, ale i ciekawie.

    Zdjęcia

strona: