LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "NA PIASTOWSKIM ZAMKU"
We wtorek 14 grudnia 2017 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień w konkursie zorganizowanym przez Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz przez Radę i Administrację Osiedla Piastowskiego.
I miejsce zajęli Natalia Wasiłek z klasy
III miejsce zdobyła praca Wiktorii Kafary z klasy II b wykonana pod kierunkiem p. Marzenny Grabowskiej- Wójcik.
Wyróżnienia przyznano:
Aleksandrze Stefaniak z klasy p. Barbary Matysiak
Mikołajowi Głuchowi, Konstantemu Starędze oraz Zuzannie Pyc- uczniowie p. Elżbiety Prokop
Michałowi Jusińskiemu uczniowi p. Małgorzaty Pawłowskiej.
Gratulujemy laureatom !
VI ARCHIDIECEZJALNY KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI pt. "Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia" rozstrzygnięty - nasi uczniowie na czołowych miejscach w gronie LAUREATÓW! Aż 79 szkół z całego województwa lubelskiego wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu. Napłynęła rekordowa ilość prac.
W części literackiej spośród 38 uczestników GRZEGORZ SZYMCZYK z kl.6B okazał się najlepszy i zajął I miejsce! W części plastycznej wśród 299 finalistów nasza uczennica ROZALIA GOLEŃ z kl.6A uplasowała się na II miejscu! Uczniów przygotowywała do konkursu p.Danuta Lasikowska.
Serdecznie gratulujemy!
W ramach współpracy międzyszkolnej uczniowie klasy 3L liceum i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, w radosnych nastrojach stworzyli przepiękne świąteczne dekoracje, które ozdobiły naszą szkołę.
Projekt realizowany był pod patronatem Pani dyrektor mgr inż. Małgorzaty Frejowskiej, a także pod opieką dyrektor mgr Doroty Fornalskiej i dyrektor mgr Joanny Jędruszczak wraz z wychowawcami świetlicy i psychologiem szkolnym
Przedstawienie odbyło się 15.12.2017r o godz. 15.00
Zorganizowany pokaz był świątecznym prezentem dla wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy.
Zamierzone przedsięwzięcie miało na celu zachęcanie uczniów do nowych form aktywności i do odkrywania zainteresowań.
P.S. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaufanie i wiarę w nasze działania wspierające rozwój Waszych pociech.
Cudownych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, życzy zespół nauczycieli wychowawców świetlicy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piszemy, wyklejamy, ćwiczymy głoskowanie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznajemy nasze rodziny - drzewo genealogiczne.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W zdrowym ciele zdrowy duch.
W dniu 8 grudnia 2017 roku w sali multimedialnej odbyła się uroczystość z okazji wręczenia nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego „Malowane Wiersze”. Na uroczystość przybyła pani wicedyrektor Dorota Fornalska oraz nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie. W czasie uroczystości laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSO nr 5 w Lublinie. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: panią Bożenę Igras i panią Małgorzatę Parchetę. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu głównym szkoły.
Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego „Malowane Wiersze”
Klasy I-III
Nagroda:
Klasy I-III
Wyróżnienie:
Klasy IV-VII
Nagroda:
Wyróżnienie:
Ogólnopolski konkurs matematyczny MULTITEST 2017.
Bardzo dobre wyniki nasi uczniowie osiągnęli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MULTITEST zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Laureatką tego konkursu została Konstancja Pawluk (VIb), uczennica p. Elmiry Brzozowskiej.
Troje uczniów zdobyło wyróżnienia.
Są to:
Piotr Pepera (Va) i Grzegorz Szymczyk (VIb) - uczniowie p. Elmiry Brzozowskiej i Julia Zarzeczna (VIIa) uczennica p. Barbary Rywki.
Gratulujemy tym uczniom świetnych wyników!
4 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III A wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez bibliotekę mieszczącą się przy ul. Nadbystrzyckiej. Dzieci wykonały trzy prace. Śnieżynkę z płyty CD, pocztówkę świąteczną oraz malowały gipsowe ozdoby choinkowe. Wszystkie prace wyszły wspaniale, a zajęcia dały możliwość twórczej i kreatywnej pracy.
Elżbieta Prokop
W Konkursie Plastycznym;50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś, który został zorganizowany z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia dworca autobusowego w Lublinie i odbywał się pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego oraz Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin I miejsce zdobyła uczennica klasy III a Aleksandra Bucoń. Dziewczynka otrzymała piękną nagrodę- rower o wartości 1000 zł.
"Przyznano również nagrodę dla klasy, z której największa liczba prac uczniów została zakwalifikowana na wystawę. Bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł otrzymała klasa 3 a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie".
Na wspólny sukces zapracowali: Ola i laureaci konkursu, którzy nagrodzone prace wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Prokop, nauczycielki klasy III a:
Nadia Dziewit,
Bartosz Delmanowicz
Aleksandra Bucoń
Barbara Bury
Natalia Sagan
Pola Marczewska
Tomasz Zborowski.
Nagrodę otrzymała również Nadia Ziętek uczennica klasy III b.
Konkurs cieszył się ogromną popularnością, gdyż wpłynęło ponad 200 prac uczniów z naszego miasta.
Nagrody wręczono w dniu 6 grudnia 2017 roku podczas otwarcia wystawy w budynku dworca.
Serdecznie gratulujemy zarówno Oli, uczniom klasy III a i Nadii z klasy III b.
Elżbieta Prokop
Na tak postawione pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy III A w Galerii Sztuki Współczesnej LABIRYNT. Zwiedzanie wystawy i warsztaty plastyczne odbyły się w dniu 28 listopada 2017 roku. Uczniowie poznali dzieła współczesnych twórców. Mieli tez możliwość stworzenia własnych, abstrakcyjnych prac. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, prace powstałe w ich trakcie zdobią salę lekcyjną.
Elżbieta Prokop
W dniu 30 listopada 2017 roku w Filii nr 36 MBP w Lublinie (na Felinie) odbyło się podsumowanie VII Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem "...cudów pełen świat..." Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego w kategorii Szkoła Podstawowa zostali następujący uczniowie z naszej szkoły:
WICEMISTRZ OBRAZU:
Szymon Foksowicz kl.6a
Weronika Frankiewiczkl. kl.7c
Marcelina Szczęśniak kl. 6b
WYRÓŻNIENIA:
Katarzyna Kowalczyk kl. 7b
Anna Bakaj kl. 7c
Joanna Cichosz kl. 6a
Beniamin Skwarek kl. 6b
Gabriela Popiołek kl. 6b
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Wszystkich laureatów do konkursu przygotowała pani Marzena Żywicka.
Dnia 28.11 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Filii nr 28 w Lublinie odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, pisarzem, poetą, tłumaczem, leksykografem, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Ukończył studia na Uniwerytecie Warszawskim na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w VI Liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie.
Książki dla dzieci wydaje od 2004 rok. Jego książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich.
W spotkaniu autorskim uczestniczyła młodzież z klas: 4b, 5a, 5b Szkoły Podstawowej Nr 22 wraz z nauczycielami: p. Leszkiem Blicharzem, p. Elżbietą Gogłozą, p. Beatą Marek
Autor opowiadał młodym czytelnikom o tym, jak można zostać pisarzem, w jaki sposób rodzą się pomysły na książkę, a także o warsztacie literackim. Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru pisarza sprawiło, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach, a nawet niektórzy postanowili pójść w ślady pana Pawła Beręsewicza.
godz. 16.30 oddziały "0" i klasy I-III Szkoły Podstawowej nr 22
godz.17.00 klasy IV-VII Szkoły Podstawowej nr 22 i klas I-II XIX LO rozpoczynają zebrania spotkaniem w sali gimnastycznej - prelekcja "Problemy dorastania dzieci i młodzieży" prowadzący dr Ireneusz Siudem.
- godz.17.30 klasy maturalne XIX LO spotkania w salach
Obecność nauczycieli podczas zebrań i spotkania w sali gimnastycznej jest obowiązkowa,
Przydział sal na zebrania w dniu 28.11.2017
Szkoła Podstawowa Nr 22
Lp. Klasa Wychowawca Sala
1 0a Frączek Małgorzata
Muda Ewa 36
2 0b Ponieważ Agnieszka
Walaszek Karolina 33
3 1a Matysiak Barbara 35
4 1b Dymowska Filipczak Małgorzata 37
5 1c Bakaj Mieczysława 20
6 2a Aleksandrowicz Agata 22
7 2b Grabowska Wójcik Marzena 21
8 3a Prokop Elżbieta 18
9 3b Michalak Iwona 17
10 3c Pawłowska Małgorzata 19
Szkoła Podstawowa nr 22
11 4a Dworak Ewelina 22
12 4b Grześko Maciej 26
13 4c Pusztuk Grzegorz 29
14 5a Sokołowska Magdalena 2
15 5b Żywicka Marzena 30
16 6a Pietrusińska Ewa 21
17 6b Krzeszowska Jadwiga 24
18 7a Rywka Barbara 20
19 7b Dmitruk Edyta 31
20 7c Marek Beata 23
W dniu 15 listopada 2017 roku podczas spotkania autorskiego w MBP Filia nr 31 pani Gabriela Kotas wręczyła Maciejowi Lewandowskiemu książkę z jego pracą. Maciej Lewandowski uczeń klasy 4b jest autorem jednej ilustracji nowej książki pani Gabrieli Kotas. Książka nosi tytuł „Lekcje przyjaźni”. Praca Macieja została wykonana pod kierunkiem pani Barbary Matysiak i zgłoszona na konkurs ogłoszony przez panią Gabrielę Kotas podczas spotkania autorskiego w MBP Filia nr 28. W konkursie uczestniczyli uczniowie z różnych miast Polski. Gratulujemy Maćkowi ogromnego sukcesu. Zdjęcia ze spotkania
Galeria zdjęć 11.11.2017 Święto Niepodległości - akademia.
PIERWSZE SPOTKANIE - SZKOŁA DLA PRZEDSZKOLAKA ODBYŁO SIĘ 25.10.2017R. W SALI ŚWIETLICOWEJ NA PARTERZE.
TEMATYKA PIERWSZYCH ZAJĘĆ:
ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE ORAZ UMUZYKALNIAJĄCE OPARTE NA WSPÓŁPRACY MALUSZKA Z RODZICEM PODCZAS ZABAWY DŹWIĘKIEM I RUCHEM. ĆWICZENIA UMOŻLIWIAJĄ NAWIĄZYWANIE KONTAKTU Z RÓWIEŚNIKAMI, DAJĄ MOŻLIWOŚĆ RADOSNEGO I TWÓRCZEGO SPĘDZANIA CZASU, PRZYGOTOWUJĄ DZIECI DO POBYTU W SZKOLE.
KOLEJNE ZAJĘCIA JUŻ W OSTATNI CZWARTEK MIESIĄCA.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLAKÓW WRAZ Z RODZICAMI.