Zapisy do klasy pierwszej odbywają się według przedstawionego poniżej harmonogramu oraz wg zasad opisanych w "Kryteriach przyjmowania uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 22 im. Bolesława Prusa w Lublinie":

1. Składanie wniosków wraz z załącznikami do 31  marca 2014r.
  2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do dnia 07 kwietnia 2014r.
  3. Występowanie rodziców kandydatów nieprzyjętych do klasy pierwszej o uzasadnienie odmowy do dnia 14 kwietnia 2014r.
  4. Odwołanie rodziców po uzyskaniu uzasadnienia 7 dni od daty otrzymania uzasadnienia.
  5. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej do dnia 12 maja 2014r.
  6. Rekrutacja uzupełniająca do dnia 27 sierpnia 2014r.

Kryteria przyjmowania uczniów do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej nr 22 im. Bolesłwa Prusa w Lublinie.

1. Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie przyjmuje się:
  1. z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie karty zgłoszenia wypełnionej przez rodziców,
  2. na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami na podstawie postępowania rekrutacyjnego.
  1. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie  następujące kryteria:
  1. uczęszczanie rodzeństwa kandydata do szkoły – 2 pkt;
  2. uczęszczanie kandydata lub jego rodzeństwa do pobliskiego przedszkola– 2 pkt;
  3. wielodzietność rodziny-2 pkt;
  4. niepełnosprawność w rodzinie-2 pkt;
  5. samotne wychowywanie dziecka w rodzinie-2pkt;
  6. zastępcze rodzicielstwo – 2 pkt;
  7. rodzice pracują w obwodzie szkoły-1pkt;
  8. odległość miejsca zamieszkania kandydata od siedziby szkoły nie przekracza 3 km-1 pkt.

3. Rodzice (opiekunowie prawni) składają wnioski i ewentualnie wymagane dokumenty w sekretariacie szkoły.

4. Złożone kompletne wnioski rozpatruje powołana przez dyrektora komisja rekrutacyjna.

5. W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:

1. wicedyrektor szkoły jako jej przewodniczący,
  2. pedagog,
  3. przewodniczący zespołu nauczycieli klas I-III,
  4. przewodniczący zespołu nauczycieli świetlicy.

6. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy:

1. dokonanie analizy formalnej złożonych dokumentów,
  2. ustalenie listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej,
  3. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych,
  4. ustalenie listy kandydatów nieprzyjętych do szkoły,
  5. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów nieprzyjętych,
  6. sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.

7. Listy, o których mowa w punkcie 6.c) i 6.e) podpisane przez członków komisji rekrutacyjnej z adnotacją o terminie upublicznienia zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w szkole.

8. Lista kandydatów przyjętych zawiera imiona i nazwiska kandydatów przyjętych z urzędu i na podstawie rekrutacji uszeregowane alfabetycznie oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

9. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły rodzic (prawny opiekun) może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do szkoły.

10. Uzasadnienie sporządzane jest w terminie 5 dni od wystąpienia przez rodzica (prawnego opiekuna).

1. uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat otrzymał w postępowaniu rekrutacyjnym.

11. Rodzic (prawny opiekun) kandydata może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia.

12. Dyrektor rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od wpłynięcia odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

13. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor może przeprowadzić postępowanie uzupełniające, które kończy się nie później niż 31 sierpnia każdego roku.

14. Rodzice dziecka przyjętego do klasy pierwszej zobowiązani są w terminie 7 dni od ogłoszenia listy do osobistego potwierdzenia w sekretariacie szkoły woli podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 22 w Lublinie.

15. W przypadku rezygnacji z podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 22  rodzice obowiązani są niezwłocznie powiadomić o tym fakcie sekretariat szkoły.

16. Szczegółowe terminy poszczególnych etapów rekrutacji podawane są przez dyrektora szkoły do publicznej wiadomości na stronie www Szkoły Podstawowej nr 22oraz na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

17. Rodzice dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły, które realizuje obowiązek nauki w innej szkole, zobowiązani są niezwłocznie poinformować o tym sekretariat szkoły.