• Szkoła Podstawowa nr 22 im. Bolesława Prusa w Lublinie

Mail: poczta@zso5.lublin.eu

Czwartek 25.04.2024

Programy i projekty

• Bartosz Pawluk, uczeń klasy 8b został finalistą VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej " USER". Patronat Honorowy Prezydent Miasta Lublin oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciel informatyki: Robert Welman

• 19 kwietnia naszych Świetliczaków odwiedziła Pani Wioletta z Teatru H. Ch.Andersena, która opowiadała dzieciom o roli aktora i innych zawodach związanych z teatrem.

• 11 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nałęczowie w części finałowej VII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Zostań Mistrzem Ortografii" wzięli udział finaliści etapu szkolnego: Zuzanna Golan kl. 7b, Michał Smarzewski kl. 7b i Kajetan Staszek kl. 8a. I miejsce zajął Michał Smarzewski, pozostali uczestnicy to miejsca 4 i 7. Dziś odbyła uroczystość wręczenia nagród, a zebrani wysłuchali wykładu prof. Tomasza Grodzkiego z UMCS na temat twórczości Czesława Miłosza - jednego z Patronów 2024 Roku.

• Miło nam poinformować, że kilkoro z uczniów klas 1-3, którzy przystąpili do udziału w konkursie matematycznym MathRiders, zakwalifikowało się do drugiego etapu tych zmagań. Są to: Stanisław Dębowczyk i Dominik Bubicz z klasy 1a, Gustaw Kalita z klasy 1b, Julia Dębowczyk z klasy 2a, Mateusz Grodek z klasy 3a oraz Hania Kapralska z klasy 3b. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy na kolejnych etapach.

• 17 kwietnia uczniowie klasy 7b wzięli udział w spacerze pt.: „Gościu, siądź pod mym liściem...” - renesansowi poeci w Lublinie-w 440 rocznicę śmierci Jana Kochanowskiego w ramach programu edukacyjnego "Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego Miasta!" Była to bardzo ciekawa lekcja o poetach związanych z Lublinem i poznali wiele ciekawostek związanych z naszym miastem.

• 17 kwietnia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny-wszyscy równi" uczniowie klasy 1b i 2a uczestniczyli w warsztatach integracyjnych. Zajęcia pt.: „Podobni, ale inni" poprowadzili studenci wydziału Pedagogiki Specjalnej KUL pod opieką Pani dr Anny Lendzion. Radości było wiele i trochę żalu, że czas tak szybko biegnie.

Zespół Nauczycieli Specjalistów dziękuję wszystkim za zangażowanie i pomoc.

• W ramach udziału w projekcie „Przedsiębiorcze dzieciaki” klasa 2a realizuje wiele aktywności. Uczniowie brali między innymi udział w zajęciach ze studentkami UMCS, które wprowadzały ich w tematykę związaną z przedsiębiorczością. Przedstawiali swoje umiejętności i moce strony podczas wydarzenia „Mam talent”. Za nimi pierwsza z kilku wizyt zaplanowanych w ramach współpracy Urzędu Miasta z lubelskimi przedsiębiorstwami. Tym razem była to firma ORANGE. W najbliższym czasie uczniowie odwiedzą jednostkę Straży Pożarnej oraz oddział banku.

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie "Uczeń i uczennica przyszłości". W dniu 15.04.2024 r. uczniowie odwiedzili firmę ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o., gdzie zgłębiali wiedzę z zakresu produkcji i dystrybucji silników elektrycznych służących do różnego rodzaju zastosowań w przemyśle. Natomiast 17 kwietnia poznali tajniki lutowania. Podczas praktycznych zajęć uczyli się technik lutowania różnych materiałów, zdobyli umiejętności w obsłudze lutownicy oraz poznali zasady bezpiecznego i skutecznego lutowania, co przydaje się w różnych dziedzinach, od elektroniki po naprawy domowe.

• 17 kwietnia klasa 2b wybrała się na zwiedzanie Ratusza. Przy okazji uczniowie odwiedzili też najbardziej znane miejsca Starego Miasta.

• Niedawno w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii z udziałem Pana Marcina Banacha, twórcy kanału "Dawny Football". Była to niezwykła okazja do zdobycia wiedzy z dziedziny piłki nożnej oraz użycia najnowszych technologii w celu realizacji swoich pasji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 5a, 8a, 8b.

Dziękujemy!

• Piotr Michalak i Michał Smarzewski z kl. 7b uzyskali wyróżnienia w IV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej i Czesława Miłosza.

Gratulujemy!

Opiekun: p. Beata Marek